Semih Durmuş: Bir kesime zam verilirken, geri kalanlar yok sayılıyor

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş Hekimlere yapılacağı söylenen iyileştirmeyle ilgili olarak "Sağlık-Sen hekimlerin ya da tek başına bir başka branştaki çalışanların zam almasına asla karşı değildir. Karşı olduğumuz konu, bir kesime zam verilmek istenirken, geri kalanların yok sayılmasıdır." dedi.

Sendika 04.12.2021, 20:36 04.12.2021, 22:36 Zeynep Elmalı
Semih Durmuş: Bir kesime zam verilirken, geri kalanlar yok sayılıyor

Semih Durmuş'un sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle;

Hekimlere yapılacağı söylenen iyileştirmeye kesinlikle karşı değiliz, yerinde buluyoruz. Hatta geç kalmış bir karardır. Hekimlerimiz de; tüm sağlık çalışanlarımız gibi elbette çok daha fazlasını hak ediyor.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Dünyayla kıyaslandığında, hemşiresinden hekimine ülkemiz sağlık çalışanlarının yükü ağır... Buna karşın ücretleri az! Başından beri böyle olduğu için ücretlerin hakkaniyet ölçüsünde kapsamlı olarak iyileştirilmesini savunuyoruz.

Ancak yapılacak zamlar hekimi de mutlu etmeli, birlikte ameliyata girdiği sağlık çalışanını da. Birinin sevinip, diğerinin üzülmesi hakkaniyet açısından da mesleki gereklilik ve iş barışı açısından da doğru değildir.

Sağlık-Sen hekimlerin ya da tek başına bir başka branştaki çalışanların zam almasına asla karşı değildir. Karşı olduğumuz konu, bir kesime zam verilmek istenirken, geri kalanların yok sayılmasıdır.

Amacımız ve mücadelemiz; yapılacak iyileştirmenin ayrım yapmadan bütün sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde adaletli ve hakkaniyetli olmasıdır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (24)
SAĞLIK TEKNİKERİ 2 ay önce
Kardeşim. Yüzsüz 4-d ile SHS bir tutulamaz. Siz torpille geldiniz. Biz Hakkımızla geldik şimdi ikileyin yürümeyi bilmeyen vasıfsızlar
Higuita 2 ay önce
Bir dr. Ile de kendini bir tutma cahilliğini ancak bir SHS lı yapabilirdi. 2 yıllık skmsonik bir myo bitirmiş gelmiş, özgüven tavan. Sevsinler.
Ali 2 ay önce
Hala utanmıyorsun degilmi bıktık senin komedi filmlerinden çok iyi film çeviriyorsun tatile devam Semih efendi yya sen kendin bi maaşını açıklasana senin tuzun kuru memuru sattın senide bir gün oraya getirenler satarlar.Onursal başkanın arkandami .Eğer onurlu iseniz ikinizde çekin sendikanın üzerinden biran önce defolup gidin yerlerde surunuyorsun onca çalışanın ahı var üzerinde.Emanete sahip çıkamıyorsun.
Ruhsuz 2 ay önce
Hala bu şahsın peşinden gidenler var.
Genel idari hizmetler 2 ay önce
Baskan baskan baskan hastanelerde calisan genel idari hizmetler senin uyen degilmi niye hakkini savunmuyon uyelerini korumak senin gorevin degilmi hastanede pandemi poliklinigi basta olmak uzere shs sinifi gibi calisan bizleri nasil soylemezsin hakkimizi ara bizde memuruz isinize gelince saglik calisani isinize gelince saglik personeli gibi kullanmayin milleti
GENEL İDARİ HİZMETLER 2 ay önce
BAŞKAN BAŞKAN BAŞKAN SAĞLIK TA ÇALIŞAN BİNLERCE GENEL İDARİ HİZMETLER PERSONEL VAR SEN BİLMİYONMUDA BUNLARI SÖYLEMİYON ÜYEN DEĞİLMİ SENİN
YALANCI 2 ay önce
Toplu sözleşmede HEKİMLER zam dışında tutuldu. Buna niye tepki göstermedin hekim düşmanı!!
Doktor 2 ay önce
Yardımcı personele sabit artışı yapılıp doktorlara yapılmazken doktorlara ek gösterge verilmezken neredeydin. Doktor düşmanı... Şimdi çıkmış konuşuyor. Zaten sabitlerin maaş olmasını da engellediniz. Rahatlamışsınızdır artık. Kına yakın. Zaten bitiyor artık bu ülkede doktor bulamayacaksınız.
dr 2 ay önce
dalga geçiyorsunuz olum size %20 zam verildi kendiniz verdiniz
bizdeki zam performansı sabite aktarıyorlar

ne rezil site bu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-7
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?