Semih Durmuş Ağrı’da! Üyelerimizin İradesine Göre Hareket Ediyoruz (3)

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Ağrı’ya geldi

Sendika 29.11.2019, 06:39 29.11.2019, 11:18 Güler Sağlam
Semih Durmuş Ağrı’da! Üyelerimizin İradesine Göre Hareket Ediyoruz (3)

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Ağrı’ya geldi

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlık çalışanlarının mutluluğu için her alanda mücadele ettiklerini ifade ederek, “Biz sendikal mücadeleyi yaparken, bir yerlere bağlı ve bağımlı sendikacılık yapmıyoruz. Sadece üyelerimizin iradesine ve sözüne göre hareket ediyoruz” dedi.

Ağrı şubesi tarafından düzenlenen teşkilat buluşmasına Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Şemsettin Karadoğan katıldı.

“Yapılan Değişikliklerle Sorunlar Çözülmüyor”

Toplantıda konuşan Genel Başkan Durmuş, toplu sözleşme sürecinde sağlık çalışanlarının hakları için iyi bir strateji belirlediklerini dile getirerek, “Ankara’da işini en iyi bilen arkadaşlarımızla bir araya gelerek 550 bin sağlık çalışanının sorunlarını masaya yatırdık. Taleplerimizi belirledik, talep sayılarını azalttık ancak maddelerin kapsamlarını genişlettik. Sorunların çözümü için akıl birliği yaptık. Taleplerimiziz ilk sırasına döner sermaye yönetmeliğinde yaşanan adaletsizliği koyduk. Döner sermaye sistemi artık sorun üretiyor. Masada bürokrasinin engeline takıldık. Türkiye’de siyasi istikrarın yanında bürokrasi istikrarı da çok önemli. İdari kadrolarda sık sık yapılan değişikliklerle sorunlar çözülmüyor” ifadelerini kullandı.

TIKLAYIN

 “Üyelerimiz Alın Terinin Karşılığını Almalı”

 Sendikal mücadelenin önemine dikkat çeken Durmuş, “Biz üyelerimizin alın terinin karşılığını almasını istiyoruz. Tüm mücadelemiz bunun için. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanları çalışma şartlarının zorluğuna rağmen mesleklerini icra ederken insani değeri yüksek bir fedakarlık örneği göstermektedir. Aynı fedakarlık sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının ekonomik ve özlük haklarının iyileştirilmesi hususunda da gösterilmelidir” diye konuştu.

Şube Başkanı Mağal: Üyemizim Her Zaman Yanındayız

Ağrı Şube Başkanı Fevzi Mağal, üyelerin sorunları için en iyi şekilde mücadele ettiklerini kaydederek, “Sağlık çalışanlarımız insanımız için en kutsal görevi yapıyor. Bizde onların sosyal ve mali hakları için her alanda mücadele veriyoruz. Ağrı’nın en yakınından en uzak noktasında bulunan üyemize kadar her zaman yanındayız” dedi.

Toplantıya Bingöl Şube Başkanı Bilal Arslan, Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, Iğdır Şube Başkanı Caner Tazegün, Muş Şube Başkanı Fehmi Kuzey Vurar ve Şanlıurfa Şube Başkanı Abdülkadir Yabir de katıldı.

Yorumlar (2)
sağlıkçı 1 yıl önce
adam yemeden konuşma bile yapmıyor.
Sağlık çalışanları 1 yıl önce
Ya Allah aşkına ne anlatıyor sen kamuda en düşük maaşı biz sağlık çalışanları alıyor sen hala laga luga ediyon çok meydanlara özlük haklarımız düzelmezse gereğini yapacağız de görelim .
2
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?