Semih Durmuş'a TeleVole Magazin Haberciliği mi Yapılıyor?

Geçtiğimiz Perşembe günü Sağlık Sen Adana Şubesinin 4. dönem 2. İl Divan kurulu toplantısında konuşan Genel Başkan Semih Durmuş'un "Bir tarafta performans üreten bir kesim var:Doktorlarımız. Bir tarafta performans üretmeyen ama performans üreten, doktorun üretmiş olduğu performansa göre ücret alan bir sağlık çalışanı grubu var" açıklamasına destek veren Adana Başkanı Bekir Nennioğlu, "Genel Başkanımızın yaklaşık 1 saatlik konuşmasının 30 saniyesini keserek algı yaratma operasyonu yapma çabaları bir zamanların meşhur tele-vole tarzı magazin haberciliğini akıllara getirmiştir." dedi.

Sendika 27.09.2020, 20:10 28.09.2020, 12:45 Güler Sağlam
Semih Durmuş'a TeleVole Magazin Haberciliği mi Yapılıyor?

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, İl Divan kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, "Toplumların kaderini değiştiren, niteliksiz çoğunluklar değil, nitelikli azınlıklardır." diyerek, "bir tarafta performans üreten bir kesim var: Doktorlarımız. Bir tarafta performans üretmeyen ama performans üreten, doktorun üretmiş olduğu performansa göre ücret alan bir sağlık çalışanı grubu var" demişti.

Açıklamanın ardından bugün de Sağlık Sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu Genel Başkanının açıklamasına destek vererek, "KAMUOYUNA DUYURULUR" başlığıyla bir açıklama yayınlandı.

Bekir Nennioğlu açıklamasında;

TIKLAYIN

Geçtiğimiz Perşembe günü Genel Başkanımız Semih DURMUŞ, Genel Başkan Yardımcımız Şemsettin KARADOĞAN, Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Halil NACAR, Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Koray DAŞ, Aile ve Sosyal Politikalar İl müdürümüz Nevzat Özer ve birçok üyemizin katılımı ile gerçekleştirdiğimiz 4. dönem 2. İl Divan kurulu toplantımızda birtakım çevrelerin Genel Başkanımızın yaklaşık 1 saatlik konuşmasının 30 saniyesini keserek algı yaratma operasyonu yapma çabaları bir zamanların meşhur tele-vole tarzı magazin haberciliğini akıllara getirmiştir.

Oysaki Genel Başkanımız konuşmasının devamında hekim ve diğer sağlık çalışanları havuzunun ayrı olması gerektiğini herkesin kendi havuzundan faydalanmasını dolayısıyla hekimlerin kendi havuzlarından katsayılarının belirlenerek kendi aralarında paylaşmalarını havuzlarındaki parayı tükettiklerinde hemşirenin ve diğer personelin havuzuna atlamamaları gerektiğini bunun bugüne kadar böyle yapıldığını yeni ek ödeme yönetmeliğinde de havuzun tamamının hekimlere tahsis edildiğini ve artık değişmesi gerektiğini söylemiştir.

Ayrıca bugüne kadar ek ödeme yönetmeliğinin değişmesi ile ilgili yetkili yetkisiz herkesin açıklama eylem vb hakkı varken Sağlık-Sen kadar bu uğurda mücadele eden başka hiç bir sivil toplum örgütü yoktur. Sağlık-seni hedefinden saptırmaya darbe vurmaya çalışanlar en nihayetinde bu tür olaylara soyunmuşlardır.

Sağlık-Sen bütün engellemelere rağmen inandığı yoldan dönmeyecek bu uğurda mücadelesine kararlılıkla hız kesmeden devam edecektir.

Yorumlar (22)
Nenni 4 ay önce
Nenni de nenni hem semih Durmuş'un arkasından salla hem takla yermi bunu elin oğlu
Laborant 4 ay önce
Nasıl bir sendika toplantısı ki il sağlık müdürü, hastane başhekimleri ve kamu kurumlarının yöneticileri katılmış. O kurum yöneticilerinin altında çalışan kamu görevlilerinin hakkını onlara, onlarla dostluklarınıza rağmen nasıl koruyacak ve savunacaksınız acaba...
Adanalı 4 ay önce
Semih durmuşa takla atma uğruna yola çıktığın arkadaşlarını sattın bu saatten sonra felah bulamazsın
Xxxx 4 ay önce
Semih durmuş seninle foto bile çektirmiyordu noldu nennioğlu omurgalı ol birazcık
sonuna kadar muhalif 4 ay önce
her şey bahane koltuklar veballı maaşlar şahane yaşasın adalet yaşasın kalkınma
Hemsireler sağlık memurları 4 ay önce
şu lüks de bakin hele sanki kendileri devlet başkanı eşleri pek muhterem hanfendiler sanki kırmızı halı değilse bile mavi halılar üzerinden giriş yapmaları çiçekli kapıdan geçmeleri suslenmeler puslenmeler sanki düğüne gelmişler damat gelin misali bunlar mı biz saglikcilarin haklarını savunan aklar la bunların karnı tok sırtı pek bende diyorum bu sendikaların paraları ne oluyor nereye gidiyor ben üye sen üye onlar böyle harcıyorlar ooh valla bunlara bir sonraki ay param kesilirse ne yapsınlar beni istifa etmeyen serefsizdir kendi payıma bunlar mı bu lüks yasinta halinde bizler akıllarına mi geleceğiz bunlar mı
Hemsireler sağlık memurları 4 ay önce
Bunların satavatli yaşantılarına bakılırsa giyimlerine suslenmelerine bakılırsa keyiflerine bakılırsa yeme içmeleri ne bakılırsa biz sağlık çalışanları akıllarına bile gelmeyiz bunlar mı bizlerin dertleriyle dertlenecekler bunlar mı akp li bunlar mı muhafazakarlar bunlar mı muhteşemler bunlar mı bu lusk yaşantılar içinde olanlar halılar üstünde gezenler la biz kiramizi zor ödüyoruz evimize sermeye halı bulamiyoruz kaç yıldır hep aynı halılar degistiremiyoruz bunlar ayaklarının altına sokaklara halı seriyorlar bunca yıldır üye olarak kesilen paralar haram zıkkım olsun bizleri kamuda en düşük maaş a talip edenler kendileri lüks içinde bir hayat yaşıyorlar lanet olsun haram zıkkım olsun
Sağlık personeli 4 ay önce
Bekir başkan düne kadar genel merkez sana omurgasız adam diyordu nasıl bu kadar değiştin sen yazıklar olsun sana. Düne kadar ailene dil uzatacak kadar haysiyetsiz olan genel merkezle bu kadar sıkı fıkı oldun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-5
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?