PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Semih Durmuş: 3600 Ek Gösterge Memur Sen’in Kazanımıdır

Siirt Şubesi’sinin 5. Olağan Genel Kurulu’na katılan Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş 3600 ek gösterge düzenlemesinin Memur Sen’in kazanımı olduğunu söyleyerek “ek göstergenin tüm çalışanları kapsaması için mücadeleyi sürdüreceğiz” dedi.

Sendika 24.10.2022, 07:37 24.10.2022, 08:27 Cansu Polat
Semih Durmuş: 3600 Ek Gösterge Memur Sen’in Kazanımıdır

Sağlık Sen Siirt Şubesi Beşinci Olağan Genel Kuruluna Katılan Semih Durmuş sendikal gündeme dair çeşitli açıklamalarda bulundu.

Sağlık Sen Siirt Şubesi 5. Olağan Genel Kurulunda konuşan Semih Durmuş, üye sayılarının 265 Bini aştığını ifade ederek kendilerine destek veren teşkilat mensuplarına teşekkür etti.

Geçtiğimiz yıl yapılan toplu sözleşmede 22 kazanıma imza attıklarını ifade eden Semih Durmuş, sağlık çalışanlarına sabit ek ödemelerde %20 ilave zam yapıldığını belirterek önümüzdeki toplu sözleşme döneminde uzman ebe ve hemşirelerin özel hizmet tazminatına yapılan ilave zam gibi kazanımların genişletilmesi için mücadele edeceklerini söyledi.

Durmuş, şöyle konuştu:

Nedir 3600 ek gösterge? Emekli olduğunda emekli maaşı ve tazminatının artması demek. Yani maaş 2 bin lira, emekli tazminatımız 75-80 bin lira artar. Her zam yapıldığında da doğrudan artan önemli bir kazanım. Bu konuda tüm sağlık çalışanlarını ilgilendiren kapsayıcı, geniş bir düzenleme yapıldı. Eksikliklerin giderilmesi için de 2 hafta önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile görüşme yaptık. Yılbaşında bu konuda düzenlemeler Meclis'e gelecek. Yani 3600 ek gösterge kapsamı dışında kalan, unutulan ve göz ardı edilen diğer hizmet sınıflarımızdaki arkadaşlarımızın da bu düzenlemeden faydalanmalarını sağlayacağız.

Sağlıkta şiddete de değinen Durmuş, hastanelerde, sağlık kurumlarında sağlık hizmetinin güven duygusu içerisinde sunulmasını istediklerini belirtti.

Durmuş, "Sağlıkta şiddet bizim en önemli sorunumuz. Nereden geleceği belli olmayan bir kurşunun hedefi olmak asla istemiyoruz. Orada şiddete maruz kalmak istemiyoruz. Sağlık çalışanlarına kalkan eli, sıkılan kurşunu bu milletin vicdanına ve değerlerine kalkan bir el, sıkılan bir kurşun olarak görüyoruz. Dolayısıyla bu sorunu milletle çözmek gerekiyor. Milletin, tüm sivil toplum ile kamu kurum ve kuruluşların sağlıkta şiddete karşı duruş sergilemesi gerekiyor. Bununla alakalı çok önemli ve kapsayıcı yasal bir düzenleme yapıldı." ifadelerini kullandı.

Sağlık-Sen Siirt Şubesi’nin yönetimi şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı Vesim Eviz, Şube Sekreteri Çetin Önen, Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Metin Hazar, Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Mete, Basın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Aslan, Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nurullah Marakçı, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Musa Onur Toprak.

Yorumlar (30)
Kırmızı Değirmen 2 ay önce
Hehe sen onu benim külahıma anlat.Neyi kazandınız ki bunu kazanasınız ki
uzaa 2 ay önce
hadi ordan
urfalı sağlıkçı 2 ay önce
ADAMDA BİRAZ UTANMA OLUR YALANCI
durdu 2 ay önce
sizin gibi gevşek hayatımda görmedim
alii 2 ay önce
yürü git haberiniz bile olmadı saçmalama
kazanım 2 ay önce
sağlık çalışanını fakirliğe mahkum ettiniz. utanın biraz . bunca yıldır onu kazandık bunu kazandık söylemleriniz neticesinde sağlık çalışanı yıkımın eşiğine gelmiştir. sövmüyorum
Saglıkta çalışıp saglıkçı olmayan 2 ay önce
Önce Teknik ve G İdari hizmetler SINIFININ ÖN LİSANS MEZUNLARININ3600 EK GÖSTERGE SORUNUNU ÇÖZÜN
55 2 ay önce
hadi bunuda yapsın görelim dimi
2351 2 ay önce
Y.....ak G...t semih onu da sahiplen amk .Madem ki öyle gücün var 110 bin YHS nı neden GİH sınıfına aktaramıyorsun. Az kaldı ipini tutan sahiplerin gidiyor. Sen o zaman başına gelecekleri düşün
V.h.k.i lisans mezunu 2 ay önce
Ne kazandırırdiniz sayın başkan genel idare hizmetleri sınıfına vermediniz neden bizlere verilmedi 3600 ek gösterge
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın