Semih Durmuş: ‘10 yıllık kaybımız 180 Bin lira’ (2)

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarının en önemli sorunlarının başında döner sermaye ek ödeme sistemindeki adaletsizlik geldiğini belirterek, Doktor gibi performans üretmeyen bir sağlık çalışanının şuan döner sermayeden 10 yıllık kaybı 180 Bin lira oldu dedi.

Semih Durmuş: ‘10 yıllık kaybımız 180 Bin lira’ (2)

Sağlık Sen'in Ağustos ayında yapılan 2020-2021 toplu görüşme sözleşmesi ile ilgili bilgilendirme toplantısı Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş'un katılımı ile Muğla'da gerçekleştirilirken, Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlık çalışanının şuan döner sermayeden 10 yıllık kaybı 180 Bin lira. 30 yıllık sağlık çalışanı emekli olduğunda 100 Bin lira alabiliyor dedi. 

"ÇOCUKLARIMIZI NÖBET ODALARINDA BÜYÜTÜK"

Sağlık Sen Genel Başkan Semih Durmuş, "Bugün sahada verdiğimiz mücadele bundan sonra sağlık çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarının gelişmesi konusunda olacak. Biz sağlık çalışanlarının bu kadar yoğun şartlar altında çalışıyorken, sorunlarına duyarsız kalınmasınıasla kabul edemiyoruz. Toplu sözleşme masasındaki tavrımız tamamen bu duygusal yoğunluktan dolayıdır. Gece gündüz çalışan, abartmıyorum 180 saat çalışan arkadaşlarımız var. Biz sağlık çalışanlarının sorunlarını aile sorunlarımız olarak görüyoruz. Bizler çocuklarımızı nöbet odalarında büyüttük. Biz tüm talepleri masaya götürmek yerine en önemli sorunların çözülmesi için çaba harcadık. İlk maddemizin herksi ilgilendirmesi gerekiyordu. Ya işi en iyi bilen olacaksın, ya da işi en iyi bilenle çalışacaksın dedik. Bu konuda bir komisyon oluşturduk. Komisyon taleplerin sayısını azalttı fakat kapsamını genişletti. Her sağlık çalışanına dokunulsun istedik" dedi.

"10 YILLIK KAYBIMIZ 180 BİN LİRA"

TIKLAYIN

Genel Başkan Durmuş, "Bu aşamada en büyük sorunumuz döner sermayedeki adaletizlik. Döner sermaye sağlık çalışanlarının lehine mutlak suretle düzeltilmeli. Ayda 1800 lira döner sermaye alması gereken arkadaşımız hiç para alamıyorsa biz sendika olarak buna tepki göstermiyorsak, yetkilileri zorlamıyorsak işimizin hakkını vermiyoruz demektir. Doktor gibi performans üretmeyen bir sağlık çalışanının şuan döner sermayeden 10 yıllık kaybı 180 Bin lira. 30 yıllık sağlık çalışanı toplam 100 Bin lira alıyor. Bu çalışanlara sabit ücret verilmesini istiyoruz. Bu ücret döner sermayeden olmasın. Bu ücret bütçeden verilsin. Bizim öncelikli maddemiz döner sermaye. Bu ilk madde kabul edilmeden diğer maddelere geçmeyeceğiz. Yıllara göre geriye gidiş sadece sağlık çalışanlarında var" diye ifade etti.

Toplantıya Genel Başkan Semih Durmuş, Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural, Muğla Sağlık Sen Başkanı Özcan Çiçek ve sağlık çalışanları katıldı.

Muğla Sağlık-Sen Başkanı Özcan Çiçek Muğla'daki sağlık camiasının sıkıntılarını dile getirdi. Ardından konuşma yapan Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural da katılımcıları gelişmeler hakkında bilgilendirdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2019, 18:04

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlıksenli
sağlıksenli - 7 ay Önce

Semih Durmuş sen önce hiç bir kazanım elde edemediğin toplu sözleşme öncesi üyelerin parası ile kendine ve yardımcılarına aldığın 2 trilyonluk audi ve passat arabaların hesabını ver. cebinize telefon mu alamıyorsunuz da üstüne bir de üyelerin parası ile 15'er bin liralık telefonlar aldınız. Yetmezmiş gibi toplu sözleşmeden bir hafta önce kendi maaşını 25 bin yardımcılarının maaşını 17 lira yaptın. yazıklar olsun size.

sağlıksenli @Harranli
sağlıksenli @Harranli @sağlıksenli - 6 ay Önce

@Harranli burası Harran değil cigerim, gerçekler acıtır burada!

Harranli
Harranli @sağlıksenli - 7 ay Önce

Bu kadar söylediğin yalana kendin inandın mı ???? bırakın bu iftiraları koltuk sevdalılarına yaranmak için yalan dünyada yalancı olmaya gerek yok

Murat Küçük
Murat Küçük - 7 ay Önce

Başkana biri sorsa ki.. Siz tepedekilerin ne kaybı oldu.. Allaha şükür para sizde. Makam sizde.. Ne kaybettiysen biz kaybettik.. 10 yıldır yetkili sendika kimdi.. Yetkiyi biz verdik.. Sizler bizi masalarda çeşitli entrika ve tiyatrolarla sattınız.. Vel hasıl siz kazandınız biz kaybettik.. Sizin yüzünüzden.. Hükümet in verdiğini almadınız.. Sırf şirinlik adına.. Sırf koltuk sevdanız uğruna.. Korku imparatorluğu kurdunuz.. Bakanla selfi yap. Müsteşar la selfi yap.. Sayfa sayfa paylaş.. BAKIN haaaaaa... Hangi birini anlatiyim...

sag mem
sag mem - 7 ay Önce

kamuda en düşük maaşı al bu mudur başarı yeni işe başlayan bir bekçi bile 4800 tl alırken bir polis 6500 tl ye yakın maaş alırken bir astsubay 8000 tl maaş alırken bir öğretmen 6000 tl maaş alırken bir zabıta 5800 tl alırken vb vb bir saglıkçı 20 yıllık çalışan 4500 tl alıyor bu mudur başarı,3600 ek gösterge sadece hemşirelere verilecek bu mudur başarı,ne servislerimiz var ne metro indirimli taşıma hakkımız var bu mudur başarı ,yaklaşık 10 senedir döner sermaye alamıyoruz bu mudur başarı ,doktorların sabitleri emekliliğe zamlı bir şekilde yansıtılırken bizlere neden yansıtılmıyor bu mudur başarı,elle tutulur işe yarar bir başarıdan bahsedin bana sağlık sen savunucuları neymiş lisans tamamlama,neymiş süt izni hadi oradan siz bunlara başarı deyip yetiniyorsanız sürünmeye devam sendika bunun için varsa varsın olmasın zaten devlet lisans düzeyini yülksetmek istiyor bu devletin projesiydi süt izni de öyle yani ortada başarı filan yok savunulacak bir tarafınız yok.kamuda en düşük maaşı bizler aşıyoruz önce bunun cevabını verin önce bunu düzeltin
banane ula sizin duruşunuzdan tavrınızdan ben karaktermi analiz ediyom şahsiyetmi ortaya koyuyom ben kamuda aldığım en düşük maasa bakarım karakterinizde tavrınızda sizin olsun tavır gösterdinizde duruş sergiledinizde ne oldu ne koparabildiniz saglık çalışanları için 1 tane kazanım elde edebildiniz mi özlük hakları için yok tabi ki.

Murat Küçük
Murat Küçük - 7 ay Önce

YETKİSİ OLUP ETKİSİ OLMAYAN SENDİKA NIN BAŞINDAKİNE BİRKAÇ SORU SORMAK İSTİYORUM.
1.KENDİNİZE MAKAM ARACI OLARAK 2 TANE AUDİ ALDINIZMI...
2....YETMEZMİŞ GİBİ KENDİNİZE VE YARDIMCILARINIZA SENDİKA KASASINDAN CEP TELEFONU HEMDE EN BABASINDAN ALDINIZMI..
3...BAŞA GEÇER GEÇMEZ KENDİ MAAŞINIZI 25 BİNLİRA.. YARDIMCILARINIZINKİNİ 17 BİNLİRA YAPTINIZMI.. SADECE SORUYORUM.. EĞER YAPTIYSANIZ BU CEVVALLİĞİNİZİ MASADA MEMUR İÇİN NİYE GÖSTERMEDİNİZ.... YAHU BİŞEY DAHA SORACAM EĞER BU SORDUĞUM SORULAR DOĞRUYSA.. SİZ HEÇ ALLAH TAN KORKMUYORMUSUNUZ. HADİ İKİ OKKALI SELFİYLE GARİBAN MEMURU KORKUTTUNUZ.. ÖLÜMÜ.. AZRAİLİ NASIL KORKUTACAKSINIZ.... YİNE DİYORUM EĞER SORDUĞUM SORULAR DOĞRUYSA....... BU DEĞİRMENİN SUYU NEREDEN GELİYOR... SİZE HESAP SORAN KİMSE YOKMU........

İsa AYVAZ
İsa AYVAZ - 7 ay Önce

Gerçekten sağlık çalışanlarının döner sermayesinin yükselmesini istiyorsanız.
1.Kanun teklifi getireceksiniz. Bu ülkede istenirse bir gecede kanunlar kabul edilebiliyor istenirse.
2.Sabit ödemeyi ya genel bütçe kaynaklı ödenmesini sagliyacaksiniz yada kaldirilip maaşa entegre edilmesini sağlayacaksınız .böylelikle DS yedeki kesilmeyen emekli kesenegi sorununda ortadan kalkar.
3.SUT fiyatlarını guncenlenmesi gerekiyor.hastanede firma borçları ödeme gün sayısı 210 günlerde ihaleye giren firmalar paralarını geç alacakları için Döviz kur farkindan dolayı ihalelerde teklifleri yüksek atıyor ve en avantajlı firmaninki bile geçmiş yıllara nazaran uçuk fark var ve bizler hastane gelirlerini bu farrklara vermek zorunda kalıyoruz .böylelikle hastane kasasında para birikmiyor.dahitilan para yasal sınırlar çerçevesinde dağıtılmak zorunda kalıyor.
4.Surekli işçi,4/D veya DS den maaşları odeneen personellerin der hal genel bütçe kaynaklı maaşlarının ödenmesi gerekiyor,Hastane gelirlerinin büyük kısmı personel ana maaş ödenmesine gidiyor.
5. Bunlar bazıları öncelikle bunların önüne geçilse bizim gelirlerimiz yeterince artacaktır.

Murat Küçük
Murat Küçük - 7 ay Önce

Benim yorumlarımı yayınlamamaktaki maksadınız nedir.Doğrular acıdır..

Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi Personeli
Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi Personeli - 7 ay Önce

Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesinde dalga geçer gibi daha 2 ay önce sadece 2,5 TL (iki buçuk lira) Hemşirelere döner sermaye ek ödemesi yapıldı. Sözün bittiği yerdeyiz. Et kokarsa tuzlanır, ya tuz kokarsa.


SIRADAKİ HABER