Semih Durmuş: 1 Sağlıkçı 4 Sağlıkçının İşini Yapıyor! Daha Ne Bekliyorsunuz?

Geçtiğimiz haftalarda Kabine Toplantısının ardından hem Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hem de Bakan Koca yaptığı açıklamalarda Sağlık Bakanlığı’na 40 Bin yeni sağlık personeli alınacağı müjdesini vermişti. 1 seneden uzun süredir alım yapmayan Sağlık Bakanlığı’na Semih Durmuş sert tepki gösterdi.

Sendika 27.11.2021, 13:55 Zeynep Elmalı
Semih Durmuş: 1 Sağlıkçı 4 Sağlıkçının İşini Yapıyor! Daha Ne Bekliyorsunuz?

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş Sağlık Bakanlığının bir türlü tercih kılavuzu ve alım ilanını konusunda adım atmaması nedeniyle sert tepki gösterdi. 

Genel Başkan Semih Durmuş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda sağlık çalışanlarının atanması ve ağır iş yükü konularına değindi.

Semih Durmuş,

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

“İstihdam yetersizliği nedeniyle 1 sağlık çalışanı 4 kişilik iş yapıyor!”

“Pandemiyle mücadele bu sağlık çalışanlarının fedakarlığı üzerine bina edilmiş durumda!”

“Yüz binlerce sağlık çalışanı atama bekliyor!”

“Peki yetkililer atama yapmak için ne bekliyor?” ifadelerini kullanan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlık çalışanlarının ağır iş yüküne değindi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (12)
Semihcim yüzde 5 zamma tav ol sen 2 ay önce
Yüzde 5 zammı Zafer gibi gören gösteren zihniyetin yüzü hiç mi kızarmaz. İnsan içine nasıl hala çıkar. Nasıl hala basına demeç verir
İSTİFA ET ŞEREFİNLE
Vatandaş 2 ay önce
Yüzde 5 zam ve sendika aidatı 400 tl memuru fakirlestirip sonra aidat parasina muhtaç ettiler hem hükümet hemde sendika hayatimda görmediğim bu kadar çakallıgi çakallar bile düşünemez...zam alamadıkları gibi memur 400 tl için kosa kosa üye oluyor...valla kimsenin aklına gelmeyecek oyunlar...bunlar secimle gitmedikçe daha çok oynatırlar memuru ellerinde...
Memur 2 ay önce
Kibir abidesi zavallı vay vayci hiç utanmıyorsun değilmi geç bu ayakları senin ne olduğunu herkes çok iyi biliyor
Sorun dengesiz dağılım 2 ay önce
Sorun yetersiz sağlık personeli olması değil, sağlık personellerinin dengesiz dağıtılması. Bir hastanede toplam 2 hastaya bakan onlarca hemşire varken, bir hastanede 50-60 hastanın olduğu bir servise tek başına bir hemşire yetişmeye çalışıyor. Aynı şey sekreter-memur-temizlik işçisi için de geçerli. Akp’den torpil bulup beleş kadrolarda yerleşmiş onbinlerce personel varken başka yerlerde inanılmaz personel sıkıntısı var. Bunun standardize edilmesi lazım
Semih mal 2 ay önce
Bu malı ne diye haber yaparsınız ki
Yetkililer kim? 2 ay önce
Akepe milletvekili gibi çalışıyorsun semih. Yetkililer dediğin aynı sofrada yemek yediklerin. Hesap soracak kadar erkeksen kafanı çevirip sorabilirsin;)
Sağlıkçı 2 ay önce
Dört hemşirenin işini bir hemsire yapıyor alım gücü olarak da bir hemsire maaşını dört hemsire alıyor daha ne istiyorsunuz beni bakan yapma zamanınız gelmiş demiş adam birde bunlara üye olanlar varya hepsi sizin eseriniz.
Hahahahahahah 2 ay önce
Dostlar alışverişte görsün:))
Vay vay 2 ay önce
Günaydın yeni mi aklınıza geldi vay vay⚡⚡⚡????
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-6
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?