Seçim Yarışı Herkes İçin Eşit Olsun!!

Sağlık-Sen Konya Şube Başkan Adayı Gökhan Ancan, seçim sürecinde yaşanan olaylar ve kendisine yönelik söylemler üzerine bir açıklama yaptı. "Seçim süreci başladığı tarihten itibaren sahada yapacağımız hizmetleri anlattık ve adaylar arasında polemiğe girmeme karan aldık.

Sendika 26.10.2019, 14:26 27.10.2019, 15:16
Seçim Yarışı Herkes İçin Eşit Olsun!!

Fakat son dönemde tarafımıza atılan iftiralar bizi bu açıklamayı yapma durumunda bırakmıştır" diyen Sağlık-Sen Konya Şube Başkan Adayı Gökhan Arıcan, "Bu süreçte adaylarımızdan biri olan Ahmet Nihat Baysal Beyin Şanlıurfa iline görevlendirilmiş olmasının sebebi olarak tarafımıza iftira atılmaktadır. Yaptığımız araştırmalarda Konya Eğitim Araştırma Hastanesinden ilgili Uzman Hekim branşında yapılan geçici görevlendirmelerin hizmet puanına göre sırayla yapıldığı görülmüştür. Diğer başkan adayı Himmet Bayar Bey de katıldığı radyo programında bu geçici görevlendirmenin hizmet puanı esas alınarak yapıldığını belirtmiştir. Fakat her iki adayın ekibi de bu açıklamayı ve hizmet puanına göre yapılmış olan bu görevlendirmeyi görmezden gelerek sahada bu görevlendirmenin şahsım tarafından yaptırıldığı algısını oluşturmak istemektedirler. Bu konu da şahsımı, İl Sağlık Müdürlüğümüzü ve Sağlık Bakanlığımızı haksız yere suçlayarak zan altında bırakmaktadırlar. Dediğimiz gibi yapılan görevlendirme usule uygun bir görevlendirme olup delege aday başvuru tarihinden kaynaklı bir mağduriyet yaşanmamıştır. Bu görevlendirmenin en kısa zamanda iptal edilip her adayın eşit şartlarda yarışmasını ekibimle birlikte canı gönülden istemekte ve gerekli mercilerin konuya müdahale etmesini beklemekteyiz" dedi.

TIKLAYIN

YETKİ GENEL MERKEZDE

Seçimin erken tarihe alınması hakkında yetkinin genel merkezde olduğuna dikkat çeken Gökhan Arıcan, "Seçim sürecinde üyelerimizin bu seçimin bir an önce yapılmasını istemesi, sürecin çok fazla uzamasının çalışma huzurunu bozacağını ve teşkilatın zarar görmesine sebep olacağını düşünerek bu karan aldıklarını düşünmekteyiz. Delege başvuru ve seçim sürecinin Genel Başkan Vekilimiz Başkanlığında mevcut Şube Başkanının da içinde bulunduğu bir komisyon marifetiyle yürütüleceği karan verilmiş olup, bu kararın tüm adayların demokratik ve eşit bir şekilde yarışmasını sağlayacağını düşünmekteyiz. Eğer Genel Merkezimiz bu yetkisini Konya Şubemize vermiş olsaydı, şube yönetim kurulunun başkan adaylarından birinin tarafı olması sebebi ile Ahmet Nihat Baysal Bey ve şahsımın aleyhine bir durum ortaya çıkabilirdi. 23 Ekim 2019 tarihinde Konya şubemizde yaşanan olayların videoya çekilerek sosyal medyada ve basında paylaşılması, Genel Merkezimizin sanki yetkisiz bir şekilde Şube seçimlerine müdahale ediyor gibi bir algı yaratılarak seçim malzemesi haline getirilmesi bizi fazlasıyla üzmüştür. Sayın Genel Başkan Vekilimize ve Genel Başkan Yardımcılarımızın şahsına yapılan ağır hakaret ve küfürler Sendikamıza ve Mevlana diyarı hoşgörü şehri Konya'mıza hiç yakışmamıştır. Bu tutum ve davranışlara üyelerimizin sandıkta gereken cevabı vereceğine inancımız tamdır" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
1
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?