Sayın Bakanım '450 Bin Kişiyi Aşılayan Sağlık Çalışanları Ne Durumda ki?

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'ya "Sayın Bakanım 450 000 kişiyi aşılayan sağlık çalışanları ne durumda ki" sorusunu yönelten Sağlık Sen Eskişehir Şube Başkanı Hüseyin Köksal, "Sözleşmeli yöneticilik acilen kaldırılmalıdır" dedi.

Sendika 12.06.2021, 21:53 12.06.2021, 22:50 Güler Sağlam
Sayın Bakanım '450 Bin Kişiyi Aşılayan Sağlık Çalışanları Ne Durumda ki?

Köksal açıklamasında;

Sayın Bakanım 450 000 kişiyi aşılayan sağlık çalışanları ne durumda ki !

- Aylardır idari izin yapan diğer memurlara tam ücret ödendi

-herkes işe sabah 10 da başladı bizler kesintisiz çalıştık

- idari izin için sayın Cumhurbaşkanımız 9 güne tam kapanma dedi sağlık çalışanları bundan mahrum kaldığı gibi cezalandırıldı lar . (2,5 gün idari ceza ya dönüştü )

Sözleşmeli yöneticilik acilen kaldırılmalıdır hak verirken ağırdan alanlar hak kesmeye gelince aslan kesiliyor . Görüş soran ve görüşe cevap veren personel ödüllendirilmeli dir . (????)

Yıllık izin bile kullanamayan hayat normale dönmüş diyen bütün bölümler i aktif edin diyenler siyasi fatura kesilir ise kesilsin bizim sözleşme sağlam olsun derler .

Aşımızı olalım . Esnafımıza sahip çıkalım . Bizi boş verin su akar yolunu bulur .

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Saglikci 2 ay önce
Covid bakanına not..yatıp kalkıp asi programı açıyoruz diyorsun.Saha ne durumda bir gün sordun mu hiç. Asi yapacağız diyorsun, illere asi gönderiliyor ama sulandırıcı,enjektör yok,dagitimdan sorumsuz (sorumlu degil)dr hiç bir açıklama yapmiyor.illere kendiniz bulun da denmiyor,iller iki ara da bir derede çırpınıyor.Asinin 10 da 1 enjektör gönderiliyor,sulandirici hiç yok.Firmalara mahkum ettiğinin farkında değilsin belli ama içinde birazcık meslek dayanışması var ise illere sor birşey kaybetmezsin.Bu teskilata duyarsizliginla senin kadar zarar veren olmadi. Calisanlar icin ne zaman bir olumlu bir sey yapacaksin bilemiyoruz ama Sana hakkımızı helal etmiyoruz.Bu teşkilata reva görülen her türlü zulmün bin katını yapanların çekmesini diliyorum
Hemsireler sağlık memurları 2 ay önce
Günde 500 bin ile 1000 kişiyi aşılayan Türkiye yi aşılamada ilk 10 na sokan hemsireler sağlık memurları teknisyenleri ebeleri ne zaman anacak teşekkür edeceksiniz acaba hafta sonları demeden gece gündüz demeden çalışan dere tepe kâr kış demeden en ucra yerlere giden personellernizi ne zaman emeklerinin karşılığını vereceksiniz millet hafta sonları deniz de mangalda keyif yaparken sağlık çalışanları durmadan çalışıyor bu duruma ne diyeceksiniz
Hakkı 2 ay önce
O yöneticileri başımıza musallat eden kendileeri değilmiş gibi konuşmuyorlar mı
geriye gittik 2 ay önce
aşı ekibine ödeme yok. yarın öbür gün aşılamayıda biz yaptık diyecekler. halbuki biz yaptık hemşire sağlık mem..... covid servisinde yada hekim değilsen sana hiçbirşey yok. yıllar önce her ay aldığımız 800-900 tl ek ödemeyi sıfırladılar..geriye gittik hep geriye.
35
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?