Sahur Vakti 112'yi Tat Alamıyorum Diye Çağırdılar!

"Sahur vaktinde tad alamamak doğaldır, tad alamıyorum diye ambülans mı çağrılır?" diyen Sağlık Sen Rize Şube Başkanı İsmail Yılmaz, "şaka gibi gerçekler" diyerek durumu anlattı.

Sendika 22.04.2021, 12:51 Güler Sağlam
Sahur Vakti 112'yi Tat Alamıyorum Diye Çağırdılar!

Yılmaz açıklamasında;

Şaka gibi gerçekler

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Evde sıkıldınız, 112 çevirdiniz ve sohbete başladınız, alâkasız meselelere girerek sağlık çalışanlarının sabır sınırlarını zorladınız, ha kapattı, ha kapatacak derken, asıl 112 çağrı merkezi ihtiyaç sahiplerinin hakkına tecavüz ettiniz.

112, adı üzerinde acil sağlık hizmetleri, acil olmayan, alâkasız işlerinizle istasyonları meşgul ederseniz ihtiyacınız olduğu zamanda diğer meşgul edenler sebebiyle ihtiyacınıza çare bulamazsınız.

Sahur vaktinde tad alamamak doğaldır, tad alamıyorum diye ambülans mı çağrılır? Ambülansta sahur yapan bir niyetlinin sizin sebepsiz çağrınıza acele etmesi size ah olarak yeter.

Aceleyle vakaya ulaşma çabalarında hız limiti aşılmasına tutulan tutanaklar, diğer tarafta bir dakika geç kaldı diye SABİM şikayetleri, alâkasız çağrılar, sağlık çalışanlarına reva görülenler başka bir hizmet kolunda var mıdır?

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
Osman 2 ay önce
"Vatandaş acilim diyorsa acildir" diyen bir bakan gördü bu gözler. Bu kadar sağlıkçının ahı ne olacak acaba... sandıkta görüşeceğiz
Katılıyorum 2 ay önce
Haklısınız ne günlere kaldık ya artık devlet işleri oy kapma vatandaşın gönlü hoş olsun mantığıyla yapılmaya başlandı dolayısıyla bundan sonraki süreçte bizlerin işi zor gerçekten seçimler önemli...bizler kendi durumumuzu göz önüne alıp oyumuzu kullanmalıyız yoksa bu boyle bizim sırtımızda oy kazanma potansiyeli devam edip gidecek...
aslan 2 ay önce
ben de gecenin üçünde boğazım gıcıklanıyor diye ambulans çağıran insanlar gördüm.am
Hemşire 2 ay önce
Çıkarmasın Komuta
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?