Saha Alarm Veriyor: Sağlık Çalışanı Kan Ağlıyor!

Sağlık çalışanları için çöküşüm, sağlık için dönüşüm 2015 yılına kadar devam etti. Şuan kurulan sistem; sahadan seçilmeyen bürokrat ordusu, sahayı bilmeyen bakan ve ekibi, rakam ve istatistik ile kafayı bozan bakanlık ekibi ile 15 yıllık emek dönüşümden çöküşüme doğru gidiyor!

Sendika 16.01.2021, 17:13 16.01.2021, 17:14 Güler Sağlam
Saha Alarm Veriyor: Sağlık Çalışanı Kan Ağlıyor!

Sahada hangi sağlık çalışanına sorsanız; ‘’Tek Umut olur’’ sadece Sayın Cumhurbaşkanı’nı gösterir. Sebebi ise yüksek sözleşmeli bürokratların bir dönem daha imza atmak için rakamlar ile gerçek ile yalanı karıştırması. Saha alarm veriyor, 18 senede devrim yapılan sağlık alanı, sağlık çalışanı kan ağlıyor!

Aşılama başladı bütün dünyada verdiği rakamlara lütfen bakın!  Dünyayı arka planda yöneten İngiltere mesela, bir haftada 100 bin kişiye aşı yapabildi, Türkiye ise iki günde 650 bin kişi aşılandı! Şimdi burada fedakârlık yapan,  Avrupa’daki meslektaşlarına göre 5 kat fazla çalışan sağlık ordusu değil mi?

9 aydır izin yok, rapor yok, istifa yok, emeklilik yok! 2011 sonrası kadrolu alıma ara verildi. Sözleşmeli hemşire doldu her yer. 2016 sonrası 3+1 sistemi var. Unutulan kamu dışı sağlık çalışanlarımız var! En düşük memur maaşı sağlık çalışanlarında. 2678 TL ile artı sabit 800 TL toplam geliri 3478 TL hemşirenin artık söze gerek yok! Artık sözleşmeli sağlık sistemine son verilsin istiyoruz. Bizler parça parça maaş alan sağlık çalışanlarının sesi olmaya çalışıyoruz! Artık Reisi Cumhur olaya el koymalıdır! Sağlık çalışanı ile hükümetin arasını açanlar hükümete ihanet ediyor. 1 milyonluk sağlık ordusu yok sayılmaktan üzüntü içinde.

Dünya COVİD ’de sınıfta kaldı! Dünyada Aile Sosyal Politikalar, Huzur Evleri cenaze doldu ama Türkiye’de 15 günlük nöbetler, ara vermek yok, aileyi unut, çocukları emanet et ama yaşlılarına sahip çık denildi. Peki sonuç? Ulaştırma Bakanı bile PTT çalışanlarına ek ücret ödedi.  Bir kadın, bir anne olan Sayın Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Hizmetler ve Aile, Çalışma Bakanı kendi personelini 15 gün aralıksız nöbete soktu ama nasılsınız bile demedi.

TIKLAYIN

Bütün memurlar 10:00’da gelsin 16:00’da kapatılsın denildi. Sağlık çalışanları süresiz devam! Eğer bir hak verilecek ise sağlık çalışanı tek maaş istiyor. En düşük memur maaşı aldığı için seyyanen zam istiyor. Eş değer meslekleri;  asker, öğretmen, polis,  imam kadar maaş almak istiyor. 3600 istiyor, 33 sene dolmuş ama emekli olamıyor, adaletli yıpranma payı istiyor, her hastalığa göğüs gerip eş değer yaşıtlarına göre 10 yaş daha önce yaşlanıp önce ölüyor. Covid de bile şehit sayılmayan 500’lere yaklaşan şehit sayısına rağmen görmezden geliniyor.

Para bulunur, haklar kazanılır ama kırılan gönüller biraz zor!

Başarının gizli mimarı sağlık çalışanlarının hakları yerini alkışlara bırakıyor. Yanlış anlamayın ama kime sorsak sizlerin hakkı ödenmez diyor, alkışladık diyor, verilsin diyor ama unutmayın alkış karın doyurmuyor!

Haftaya inşallah ilimizde ki son durumu yazacağız.

Hüseyin Köksal

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (11)
Hüseyin 2 ay önce
Tamamen katılıyoruz . Bunlarıda 20 yıldır söyliyoruz. * dr dışı sağlıkçılara seyyanen zam verilmeli. *3600 her unvana yıl dikkate alınmadan verilmeli. *Yıpranma verilmeyen unvanlarada yıpranma verilmeli 4/1. * Döner sermeye sistemi kaldırılmalı çünkü doktorlara çalışıyor. Tek maaş sistemine geçilmeli. * Sabitler sşgortaya yansımadığı için kimse emekli olamıyor...
Ağzına sağlık 2 ay önce
Tamamen katılıyoruz tüm sağlık çalışanları adına.
Mat Öğrt 2 ay önce
Doktorlara da seyyanen zam gelsin. Bir uzman 8.000₺ maaş alıyor günah değil mi
Sağlık memuru 2 ay önce
Tamda kalbimizden geçeni haber yaptığınız için teşeklürler.Umarım yetkililer burdan duyar sesimizi. Duyup ta sadece alkışla yetinin demesinler. Bıçak kemiğe dayandı artık.Tükendik.
TARSUS 2 ay önce
ELİNİZE DİLİNİZE YÜREĞİNİZE SAĞLIK.NOKTASINA VİRGÜLÜNE KADAR KATILIYORUM.
Filyasyon ustasi 2 ay önce
Market kasasina gelince alkisla odeme yapacam dedim. Kabul etmediler :(
Att-35 2 ay önce
Aynen doğru.Sahada ki personelin hiç bir önemi yok ellerinde bilgisayar şu sayı böyle,Whatsapptan sürekli mesajlar,zoomda toplantılarda asmalı - kesmeli üst perdeden motivasyonu bozan konuşmalar.Vs,Vs
Yıpranma payı stiyoruz 2 ay önce
Tükendik yıprandık.Yıpranma yeniden düzenlensin.Verilen sözler tutulsun 5 yıla 1 yıl sözü yalan oldu.
çok güzel yazmışsınız 2 ay önce
gerçekleri dile getirmişsiniz. saha alarm veriyor. başta cumhurbaşkanı olmak üzere her söylemde gururla söz ettikleri sağlık sistemi çöküyor. yöneticiler koltuk derdinde halden anlayan yok. yalan heryere serpilmiş. sendikasından taa bakana kadar. sağlık çalışanı bu süreçte en kötü maaş alan sınıf olmuş . sistem çöküyor.
Bjk 2 ay önce
Ya nasıl bir yetkisiz yetkili bir sendikadır ki bir çok meslek grubu seyyanen zam alırken bunlar şu dönemde bile bir halt yiyemiyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
0
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?