Sağlık'ta Yeni Sendika Kuruldu: Birlik Sağlık Sen

Yaklaşık 20 yıllık sendika geçmişi olan Ahmet Doğruyol ve ekip arkadaşları, Birlik Sağlık-Sen adında yeni bir sendika kurdu.

Sendika 28.08.2020, 14:46 28.08.2020, 22:38 Güler Sağlam
Sağlık'ta Yeni Sendika Kuruldu: Birlik Sağlık Sen

Uzun yıllar sendika geçmişi bulunan Ahmet Doğruyol, Birlik Sağlık-Sen adında yeni bir sendikanın kurulduğunu düzenlenen basın toplantısında açıkladı. Birlik Sağlık-Sen Genel Başkanı olan Ahmet Doğruyol, kuruluş işlemlerinin tamamlandığını bildirdi.

Ahmet Doğruyol, ekip arkadaşlarıyla birlikte sivil toplum kuruluşu olarak görevlerinin; sağlık çalışanlarının hakkını, hukukunu aramak, korumak, kollamak olduğunu, aynı zamanda devletin ve milletin menfaatlerini korumanın da sendikaların görevleri olduğunu ifade etti.

Sağlık iş kolunda yeni kurulan sendikanın sağlık çalışanlarının ihtiyacından kaynaklandığını aktaran Doğruyol, devletin birliği ve bütünlüğü içerisinde olan tüm siyasi partilere eşit mesafede olacaklarını vurguladı.

TIKLAYIN

"Birlik Sağlık-Sen Türkiye'de sendikacılığın doğru adresi olacaktır" diyen Doğruyol, "Sendikalar hak arama kuruluşlarıdır. Birey olarak bile olsa, oy verdiğiniz siyasi parti iktidarda da olsa, muhalefette olsa, doğrusuna doğru, yanlışına yanlış diyebilmelisiniz. Yapılan icraatlara karşı yerine göre muhalefet etmek, yerine göre yol göstermek, yerine göre de alkışlayabilmek gerekir. Çalışan hiçbir arkadaşımızın; dili, dini, ırkı, mezhebi, meşrebi siyasi partisi bizi bağlamaz. Biz tornadan çıkmadık ki aynı şeyleri düşünelim, bakış açılarımız aynı olsun; elbette farklılıklarımız olacaktır. Önemli olan hoşgörüdür, sevgidir, saygıdır, insana insan olarak değer vermek gerekir" şeklinde konuştu.

"Bu meşalenin ışığının en kısa sürede Türkiye'nin dört bir köşesini aydınlatacağına inanıyoruz"

Genel Başkan Doğruyol, sendika olarak yol arkadaşlarıyla birlikte; hakta birlik, hukukta birlik, adalette birlik, liyakatta birlik anlayışıyla yola çıktıklarını ifade ederek, "Günümüz şartlarında çalışan arkadaşlarımızın her türlü sıkıntısını çözemeyebiliriz belki; ancak her arkadaşım bilsin ki, arkalarında sonuna kadar dimdik duracak bir sendikaları var olacak. İzmir'den yaktığımız bu meşalenin ışığının en kısa sürede Türkiye'nin dört bir köşesini aydınlatacağına inanıyoruz" dedi.

Öte yandan, Ahmet Doğruyol Genel Başkanlığında yönetim kurulu şöyle oluştu;

"Gökhan Kardeş, Seray Şahin, Çağdaş Akbulut, Serpil Yıldırım, Fatma Aktürk, Emrah Kayar

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
Ank06 5 ay önce
Anadolu Sağlık Sen gerçekten üyelerinin arkasında duruyor.Tebrikler
Söz veriyormusunuz 5 ay önce
Hiçbir siyasi partinin gudumune girmyeceginize, yalnızca sağlık çalışanının hakkını hukukunu koruyacginiza, yalnızca üyeleriniz için onların menfaati için gerektiginde bürokratlara goruseceginize, kendi ikbaliniz için sendika başkanlığında biraz daha çok kalayım diye ayak oyunları yapmayacaginiza ,genel merkez gücünü kullanarak, istediginiz ilde üyelerin iradesini hiçe sayarak başka bir yönetimi göreve getirmeywcginize söz veriyorsanız, bende söz veriyorum sizinle olacağım.
Her türlü eleştiriye ve muhalefete açık olacaksınız. Derdiniz, siyasi güçlerle ahabab çavuş ilişkisi değil üyelerin derdi ile dertlenmek olmalı. ..
Saglik 5 ay önce
Her sendika yaptı sizde yaparsiniz
3545 5 ay önce
izmirde calisirken sendikal faaliyetlerine sahit oldum.İsini hakkiyla yapan birisi.Hayirli olsun kendilerine basarilar diliyorum.
Yiğit 5 ay önce
Hataları eksikleri olsada, sendikal mücadelenin izmirdeki adıdır, Siyasete teslim etmemiştir sendika duruşunu. ..
Sm 5 ay önce
Nasıl ve nerede üye oluruz
Berna 5 ay önce
Lütfen hemşire haklarimizi koruyalım hastanenin başhekimleri ile lütfen aynı fikirde olmayın mesleğimizi koruyun
Sözde sendikalar 5 ay önce
Pandemi döneminde sağlık çalışanı can derdine düşmüşken, ballı maaşlarını alıp keyiflerine bakan sendikaların tepe yöneticileri ne var yok, hayat guzelmi, bir iki cılız açıklama dışında ne yaptınız soylermisiniz ????
Musa BALCI 5 ay önce
Hayırlı olsun.Gerçekten her siyasi oluşuma aynı mesafede olabilecekseniz ne güzel.Ama iş yapabilmek için iktidara yakın olma gereği duyarsınız.Çünkü insanlar işlerinin görülmesi için kapınızı çalarlar.Onun için iktidara yakın olma ihtiyacı duyarsınız.İnşaAllah dik durursunuz.Kurallarınız ve kutsallarınız olur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?