Sağlık'ta Yeni Sendika Kuruldu: Birlik Sağlık Sen

Yaklaşık 20 yıllık sendika geçmişi olan Ahmet Doğruyol ve ekip arkadaşları, Birlik Sağlık-Sen adında yeni bir sendika kurdu.

Sağlık'ta Yeni Sendika Kuruldu: Birlik Sağlık Sen
banner71

Uzun yıllar sendika geçmişi bulunan Ahmet Doğruyol, Birlik Sağlık-Sen adında yeni bir sendikanın kurulduğunu düzenlenen basın toplantısında açıkladı. Birlik Sağlık-Sen Genel Başkanı olan Ahmet Doğruyol, kuruluş işlemlerinin tamamlandığını bildirdi.

Ahmet Doğruyol, ekip arkadaşlarıyla birlikte sivil toplum kuruluşu olarak görevlerinin; sağlık çalışanlarının hakkını, hukukunu aramak, korumak, kollamak olduğunu, aynı zamanda devletin ve milletin menfaatlerini korumanın da sendikaların görevleri olduğunu ifade etti.

Sağlık iş kolunda yeni kurulan sendikanın sağlık çalışanlarının ihtiyacından kaynaklandığını aktaran Doğruyol, devletin birliği ve bütünlüğü içerisinde olan tüm siyasi partilere eşit mesafede olacaklarını vurguladı.

TIKLAYIN

"Birlik Sağlık-Sen Türkiye'de sendikacılığın doğru adresi olacaktır" diyen Doğruyol, "Sendikalar hak arama kuruluşlarıdır. Birey olarak bile olsa, oy verdiğiniz siyasi parti iktidarda da olsa, muhalefette olsa, doğrusuna doğru, yanlışına yanlış diyebilmelisiniz. Yapılan icraatlara karşı yerine göre muhalefet etmek, yerine göre yol göstermek, yerine göre de alkışlayabilmek gerekir. Çalışan hiçbir arkadaşımızın; dili, dini, ırkı, mezhebi, meşrebi siyasi partisi bizi bağlamaz. Biz tornadan çıkmadık ki aynı şeyleri düşünelim, bakış açılarımız aynı olsun; elbette farklılıklarımız olacaktır. Önemli olan hoşgörüdür, sevgidir, saygıdır, insana insan olarak değer vermek gerekir" şeklinde konuştu.

"Bu meşalenin ışığının en kısa sürede Türkiye'nin dört bir köşesini aydınlatacağına inanıyoruz"

Genel Başkan Doğruyol, sendika olarak yol arkadaşlarıyla birlikte; hakta birlik, hukukta birlik, adalette birlik, liyakatta birlik anlayışıyla yola çıktıklarını ifade ederek, "Günümüz şartlarında çalışan arkadaşlarımızın her türlü sıkıntısını çözemeyebiliriz belki; ancak her arkadaşım bilsin ki, arkalarında sonuna kadar dimdik duracak bir sendikaları var olacak. İzmir'den yaktığımız bu meşalenin ışığının en kısa sürede Türkiye'nin dört bir köşesini aydınlatacağına inanıyoruz" dedi.

Öte yandan, Ahmet Doğruyol Genel Başkanlığında yönetim kurulu şöyle oluştu;

"Gökhan Kardeş, Seray Şahin, Çağdaş Akbulut, Serpil Yıldırım, Fatma Aktürk, Emrah Kayar

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2020, 22:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ank06
Ank06 - 1 ay Önce

Anadolu Sağlık Sen gerçekten üyelerinin arkasında duruyor.Tebrikler

Söz veriyormusunuz
Söz veriyormusunuz - 3 hafta Önce

Hiçbir siyasi partinin gudumune girmyeceginize, yalnızca sağlık çalışanının hakkını hukukunu koruyacginiza, yalnızca üyeleriniz için onların menfaati için gerektiginde bürokratlara goruseceginize, kendi ikbaliniz için sendika başkanlığında biraz daha çok kalayım diye ayak oyunları yapmayacaginiza ,genel merkez gücünü kullanarak, istediginiz ilde üyelerin iradesini hiçe sayarak başka bir yönetimi göreve getirmeywcginize söz veriyorsanız, bende söz veriyorum sizinle olacağım.
Her türlü eleştiriye ve muhalefete açık olacaksınız. Derdiniz, siyasi güçlerle ahabab çavuş ilişkisi değil üyelerin derdi ile dertlenmek olmalı. ..

Saglik
Saglik - 1 ay Önce

Her sendika yaptı sizde yaparsiniz

3545
3545 - 1 ay Önce

izmirde calisirken sendikal faaliyetlerine sahit oldum.İsini hakkiyla yapan birisi.Hayirli olsun kendilerine basarilar diliyorum.

Yiğit
Yiğit @3545 - 3 hafta Önce

Hataları eksikleri olsada, sendikal mücadelenin izmirdeki adıdır, Siyasete teslim etmemiştir sendika duruşunu. ..

Sm
Sm - 1 ay Önce

Nasıl ve nerede üye oluruz

Berna
Berna - 1 ay Önce

Lütfen hemşire haklarimizi koruyalım hastanenin başhekimleri ile lütfen aynı fikirde olmayın mesleğimizi koruyun

Sözde sendikalar
Sözde sendikalar - 3 hafta Önce

Pandemi döneminde sağlık çalışanı can derdine düşmüşken, ballı maaşlarını alıp keyiflerine bakan sendikaların tepe yöneticileri ne var yok, hayat guzelmi, bir iki cılız açıklama dışında ne yaptınız soylermisiniz ????

Musa BALCI
Musa BALCI - 6 gün Önce

Hayırlı olsun.Gerçekten her siyasi oluşuma aynı mesafede olabilecekseniz ne güzel.Ama iş yapabilmek için iktidara yakın olma gereği duyarsınız.Çünkü insanlar işlerinin görülmesi için kapınızı çalarlar.Onun için iktidara yakın olma ihtiyacı duyarsınız.İnşaAllah dik durursunuz.Kurallarınız ve kutsallarınız olur.


SIRADAKİ HABER