Sağlıkçıların Misafirhane ve Toplu Taşımadan Ücretsiz Yararlanma Süresi Uzatılmalıdır!

Koronavirüs vakalarının ülkemizde görülmesiyle beraber sağlık çalışanlarına sağlanan toplu taşıma ve kamu misafirhanelerinden yararlanma süresi 31 Ağustos itibariyle sonlanıyor. Vaka artışlarının yoğun yaşandığı bu günlerde bir çok Belediye sağlıkçılardan toplu taşıma'dan yeniden ücret almaya başlamışken kimi belediye ise 31 Ağustos'dan sonra almaya başlayacaklar.

Sağlıkçıların Misafirhane ve Toplu Taşımadan Ücretsiz Yararlanma Süresi Uzatılmalıdır!

Yine aynı şekilde sağlık personeline sağlanan konaklama amaçlı kullanılan kamu sosyal tesislerinden ücretsiz yararlanma imkanı da 31 Ağustos'da sona eriyor. Bu sürelerin acilen uzatılması pandemiyle yoğun mücadele veren sağlık çalışanlarına moral verecektir.

Yeni tip koronavirüs (kovid-19) salgınıyla mücadele eden kahraman sağlık çalışanlarına yönelik Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle zorunlu hale getirilen toplu taşıma ücretsiz uygulaması, belirtilen sürenin dolmasıyla beraber birçok belediye sağlık çalışanlarından toplu taşımada ücret almaya başladı.

TIKLAYIN

Covid-19 virüsünü evlerine taşımaktan endişe duyan binlerce sağlık personeli 31 Ağustos tarihinin yaklaşmasıyla oluşan belirsizlikten dolayı endişe duymaktadırlar. Kamu sosyal tesislerinden ve toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmaları gecesine gündüze katarak çalışan sağlık personeline büyük destek sağlayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2020, 10:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elf
Elf - 2 ay Önce

Saglik personeline verilen toplu tasima ucretsiz kartlar suresiz olmali. Saglik personelinin degeri 3 ayla 6 ayla sinirlandirilmamalidir. Polis asker kadar gorevlerimizin gerektiginde tehlikeli olabileceginin gostergesi su an yasadigimiz pandemi sureci. Kesinlikle suresix uzatilmali.

nılda kara
nılda kara - 2 ay Önce

Evet maddı manevı zorluk ve caresız bırakımamalı kendı saglılarını hıcesauarak cocullarından sevfıklerını gunletce ayrıbkalmalarıı vıtamın gıda takvıyesını ceplerınden katsılamakta gece gndız

Ali
Ali - 2 ay Önce

EVET UZATILMASINI BEKLİYORUZ.TESEKKURLER İMAMOĞLU VE MANSUR YAVAS BEYLERE

vatandaşa yanıt
vatandaşa yanıt @Ali - 2 ay Önce

gerzekmisiniz bu konuda mart ayında cumhurbaşkanlığının resmi gazete de yayınlanmış emri var bunun ne alakası var ankara ve istanbul belediyesinin he yazıda belediyeler izin verirse denilmiş, sıkı ise izin vermeselerdi???

Üç kardeş
Üç kardeş - 2 ay Önce

BİZ İMAMOĞLU'NA GÜVENİYORUZ TEŞEKKÜR BAŞKAN.

Üç kardeş
Üç kardeş - 2 ay Önce

BUZ İMAMOGLUNA GÜVENİYORUZ.

Bjk
Bjk - 2 ay Önce

Biz kayseri de aylardır ücretli kullanıyoruz ulaşım ı ama bazı kişiler de evde yattığı halde ücretsiz yada indirimli kullanıyor

Cemal
Cemal - 2 ay Önce

BİZ İMAMOĞLU na

Çorumlu
Çorumlu - 2 ay Önce

Böyle bi hakkımızmı vardı.sağolsun çorum belediyesi her şeyde ilki yaşatıyor bize çünkü otobüsü bize ücretsizi yasaklayan ilk illerden.bırak ücretsizi 2300da işten çıkınca paramızla bile otobüs bulamıyoruz.


SIRADAKİ HABER