Sağlıkçılardan Zehir Zemberek Açıklama, Neler Oluyor?

Sağlık çalışanları ağır isçi statüsünde görev yapmalarına rağmen, kamuda en düşük maaşı aldıklarına değinen Türk Sağlık Sen Kocaeli Şubesi Sağlıkçıların bayram ikramiyesi beklediğini söyledi.

Sendika 20.06.2021, 10:02 20.06.2021, 21:26 Zeynep Elmalı
Sağlıkçılardan Zehir Zemberek Açıklama, Neler Oluyor?

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şubesi ilçe ve İş Yeri Temsilcilerini bilgilendirme toplantısı yaptı.

HER İKİ KESİMİNDE SORUNLARI GÖRMEZDEN GELİNMEKTEDİR. 

Şube Başkanı Çeker toplantıda çalışma hayatında yaşanan gelişmeler ve sağlık çalışanlarını bekleyen tehlikeler ve yaklaşan toplu sözleşme hakkında temsilcileri bilgilendirdi. Çeker yaptığı açıklamada  Covid salgını nedeniyle sağlık çalışanları geçe gündüz demeden vatandaşımızın kaliteli ulaşılabilir sağlık hizmeti alabilmesi için az personel ile hizmet vermek suretiyle ağır iş yükü altında ezilmektedir. Okullarını bitirmiş birçok işsiz sağlık çalışanı ise atanmak için kitlesel basın açıklamaları yapmaktadırlar. Bakanlık ne çalışan ne de atanma bekleyen işsiz sağlıkçı gençlerimizin sorunlarını, görmezden gelmektedir. Bakanlık bir an önce sağlık personeli atamalarını gerçekleştirerek sağlık çalışanlarını ağır iş yükünden kurtarmalı.

SABIR TAŞI ÇATLADI

Sağlık çalışanları ağır isçi statüsünde görev yapmalarına rağmen, kamuda en düşük maaşı almaktadırlar. Sağlık çalışanlarının vatandaşımıza vermiş olduğu sağlık hizmeti kamu işvereni ve vatandaşımızca takdir edilmesine rağmen sıra sorunlarının çözülmesine geldin mi kamu iş verin den ses çıkmamakta, sorunların çözümü için adım atılmamaktadır. Sağlık çalışanları kamu çalışanlarının zencisi değildir. Kamu işvereni az para ile çok iş yaptırmaya çalışmaktadır. Zorunlu çalışma saati olan 160 saate ek olarak yaklaşık 130 saate kadar fazla mesai yapmaktadırlar.  Sağlık çalışanlarının sabır taşı çatladı çatlayacak. Sabır taşı çatlamadan kamu işvereni gerekli önlemleri alarak sorunların çözümü için adım atmalı ücretlerde iyileştirme ve personel alımı yapmalıdır.

SAĞLIKÇILAR BAYRAM İKRAMİYESİ BEKLEMEKTE

Sağlık çalışanları ve Devlet Memurları Kamu iş vereninden bayram ikramiye müjdesi beklemektedir. Kamu İşvereni memur ve işçi emeklilerine yılda iki kez ödemiş olduğu bayram ikramiyesini günün şartlarına uygun zam yapmalı ve bayram ikramiyesini sağlık çalışanlarına ve Devlet Memurlarına da vermek için gerekli düzenlemeyi kurban bayramına kadar çalışma hayatına uyarlamak suretiyle çalışanlara müjde vermelidir. Diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Toplantıya Türk Sağlık Sen Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi Ömer Çeker Şube Başkan Yardımcısı Zekai Dumlupınar, Şengül Çakmak, Türk Sağlık Sen Denetleme Kurulu Üyesi Erkan Temel, Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Kadın Kolları Başkanı Sultan Kılınç, Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Çiğdem Öktem, Şenay Eroğlu Körfez İlçe Temsilcisi Muammer Erhan, Derince İlçe Temsilcisi Serap Koçhisar, Kandıra İlçe Sağlık Müdürlüğü Temsilcisi Osman Emral, İzmit İlçe Sağlık Müdürlüğü Temsilcisi Ömer Çolak, Derince İlçe Sağlık Müdürlüğü Temsilcisi Kürşat Alkan, İl Sağlık Müdürlüğü Baş Temsilci Serkan Kökduman, Temsilciler Ergül Nuray, Mevlüt Dinçer, Erkan Çakmak, SBÜ Derince Eğitim Araştırma Hastanesi Baş Temsilci Aysun Demet, Seka Devlet Hastanesi Baş Temsilcisi Ahmet Atalay, Temsilci Emir Hasan Şekerci, Zinet Kurt, Necati Çelik Devlet Hastanesi Baş Temsilci Orhan Gazi Gencel, Temsilci Osman Kılıç, Kocaeli Devlet Hastanesi Baş Temsilci Muhittin Daş, Temsilciler Hüseyin Ozan Yüzüak, Hakan Kayman, Kandıra Kazım Dinç Devlet Hastanesi Temsilcisi Gülcan Uygun, Gölcük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Temsilcisi Makbule Ağlayan, Körfez Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Temsilcisi Talip Doğan, Kocaeli Üniversitesi Araştırma uygulama Hastanesi Temsilcisi Yalçın Gül, Kocaeli Üniversitesi Diş Fakültesi Temsilcisi Eyüp Özoğlu, T.D.A. Akmeşe Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi Temsilci Yavuz Dinç, Delege Engin Paşaoğlu, Üye Hüseyin Savaş, katılımı ile toplantı yaptı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (10)
Hani seyyanen zam 2 ay önce
Ben şahsen bayram ikramiyesi istemiyorum.. tek kalem adam gibi maaş olsun. Bayram harçlığını isteyen alabilir...
hemsire olmayan saglikcilar 2 ay önce
isten anlamadiklari cok belli herkes izluk haklarii ve maaslara zam bekliyor bunlar bayram ikramiyesi diyorlar
Izmit 2 ay önce
Uzun uzadıya isimleri yazılanları sağlık camiasında bir Allah'ın kulu sevmez.Bu ildeki calisanlara en ufak faydası dokunmayan ,işine nasıl gelirse hareket eden bu kisikere devletin verdiği para haramdır.
Saglikcı 2 ay önce
Bari tüm katılimciları yazsaydiniz. Demecten çok isim yazılmış
hasan 2 ay önce
ne kadar sendika üyesi varsa ALLAH hepsinin belasını versin.
seyyanen 2000 tl+3600 ek gösterge 2 ay önce
taban aylığa 2000 tl zam ve 3600 ek gösterge bekliyoruz. çarpıtmayın.
halil 2 ay önce
geçmişten beri gelen kayıplarımızı ikramiye çözmez. hakkımızı istiyoruz. seyyanen zam evirip çevirip konuyu uzaklaştırıyorsunuz. sendikada size ortak oluyor . konu seyyanen 2000 zam.
garip sağlıkçı 2 ay önce
ağır işçi statüsünde çalışan sağlıkçılar. hem fiziksek güç hem beyin gücü ile hizmet sunuyor. herkesten fazla çalışıp en az maaşı alıyor. maaşlar vasıfsız ilkokul mezunu işçi maaşlarına neredeyse denk olacak. hangi memur böyle maaş alıyor üstelik masa başında çalışarak , evde yatarak. bu yöneticileride evde yatan bu öğretmenler yetiştirdi . yani yetiştiremedi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?