Sağlıkçılardan mesaj: “Verilen 3600 ek gösterge sözü tutulmalıdır”

Mecliste gurubu bulunan bütün siyasi partilerin, 3600 ek gösterge konusunda tüm kamu çalışanlarının faydalanacağı şekilde seçimden önce çözüme kavuşturulmaları gerekir denildi.

Sendika 03.03.2019, 16:21 03.03.2019, 16:21
Sağlıkçılardan mesaj: “Verilen 3600 ek gösterge sözü tutulmalıdır”

Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi ve Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker "Döner Sermaye Ek Ödemelerinin maaş gibi müktesep hak haline getirilmeli veya iyileştirmeye yönelik herhangi bir düzenleme yapılması   için Toplu sözleşme Masasında gündeme getirmeyen bu konuda ısrarcı olmayan Malum Sen (Sarı Sendika) sayesinde sağlık çalışanları sabit ek ödeme dışında ücret alamadığı için sağlık çalışanlarını mağdurdur.

Hastaneler finansman sorunlarını çözmek için döner sermayeyi gelirlerini kullanması ve gelirlerimiz düştü Döner Sermaye Ek Ödemesi dağıtamıyoruz gibi idarelerin bahaneleri ile sağlık çalışanlarının alın teri olan performansa dayalı döner sermayeler adeta hastanelerde sıfırlandığını söyledi.

Çeker; Sağlık çalışanları hakları olan döner sermaye Ek Ödemelerine kavuşmaları, Döner sermaye oranlarının arttırılması ve döner sermayelerin yükseltilmesi için ülke genelinde Türk Sağlık Sen Genel Merkezi öncülüğünde çalışma başlattık.

TIKLAYIN

Sağlık çalışanlarının imzalayacağı dilekçeleri  Sağlık Bakanlığı’na ve YÖK'e (Üniversite Hastaneleri için) yapacağımız kitlesel basın açıklaması ile teslim edeceğiz. Çalışanın haklı talebini Türkiye kamuoyuna taşıyacağız.

Sağlık çalışanlarının Döner Sermaye Ek Ödemelerinde yaşamış oldukları mağduriyetlerin sonlanması için yapacağımız çalışmaya destek olmaya davet ediyorum. 

Mecliste gurubu bulunan bütün siyasi partilerin secim beyannamelerinde yer verdikleri ve kamu çalışanlarının sabırsızlıkla bekledikleri 3600 Ek Gösterge sorunu Konfederasyonumuzun, ifade ettiği biçimde TBMM ele alınarak 3600 Ek gösterge konusu taleplerimiz çerçevesinde değerlendirmeye alınarak tüm kamu çalışanlarının faydalanacağı şekilde secimden önce çözüme kavuşturulması gerekir.

Siyasi partiler Kamu çalışanına vermiş oldukları 3600 Ek Gösterge sözünü tutmalıdır" dedi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-4
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?