Sağlıkçılar 3600 Ek Gösterge İçin İmza Kampanyası Başlattı

Sağlık hizmetleri sınıfında (SHS) çalışan tüm çalışanların 3600 ek gösterge kanun değişikliğinden yararlanmasını isteyen sağlıkçılar imza kampanyası başlattılar.

Sendika 01.02.2019, 10:43 01.02.2019, 10:43
Sağlıkçılar 3600 Ek Gösterge İçin İmza Kampanyası Başlattı

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası(SES) Bolu Şubesi, sağlık ve sosyal hizmet işkolunda çalışan tüm emekçilerin 3600 ek göstergeden yararlanması adına imza kampanyası başlattığını açıkladı.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası(SES) Bolu Şubesi, yaptığı basın açıklaması ile 3600 ek gösterge konusunda talepleri içeren bir imza kampanyası başlattıklarını duyurdu. Serdar Koçyiğit, SES Bolu Şubesi Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklamada, “Sağlık ve sosyal hizmet Emekçileri olarak sendikamız vasıtasıyla toplu görüşme ve toplu sözleşme dönemlerinde mali haklarımızın iyileştirilmesi amacıyla taleplerimiz arasında ek gösterge artışı da sürekli olarak yer almıştır. Ancak, bugüne kadar bu artışlar yapılmamış, reel ücretlerimiz artmamıştır. Gerek çalışırken aldığımız ücretin artması gerekse de emekli olunca emekli aylığımızın iyileştirilmesi için ek gösterge rakamlarının arttırılması gerektiği inancındayız” ifadelerine yer verdi.

TIKLAYIN

“İMZA KAMPANYASINI İLİMİZDE DE BAŞLATMIŞ BULUNMAKTAYIZ”

Açıklamada ayrıca, 657 sayılı kanuna ekli 1 sayılı cetvelde düzenlenen ek gösterge rakamlarının sağlık ve sosyal hizmet işkolunda çalışan tüm emekçileri kapsayacak şekilde, en az 3600 ek gösterge alacak şekilde kademeli olarak yükseltilmesinin talep edildiği belirtilerek,

“Cetvelde yer almayan yardımcı hizmetler sınıfının düzenlenerek, 657 sayılı kanunun ekli 1 sayılı cetvele ilave edilmesini ve bu artıştan yararlandırılması için, Genel Merkezimizin Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulmak üzere ülke genelinde başlattığı imza kampanyasını ilimizde de başlatmış bulunmaktayız” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
3
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?