Sağlık-Sen'in Cumhurbaşkanı Görüşmesi Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün gerçekleştirilen Memur-Sen heyetini kabul görüşmesiyle ilgili Sağlık-Sen Genel Merkezi açıklama yaparak, görüşmede kamu görevlilerinin talep ve beklentileri, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının çözüm bekleyen sorunları gündeme getirildi denildi.

Sendika 14.01.2020, 12:08 14.01.2020, 20:48 Güler Sağlam
Sağlık-Sen'in Cumhurbaşkanı Görüşmesi Açıklaması!

Sağlık Çalışanlarının Sorunları Erdoğan’a Sunuldu

Görüşmede 11 hizmet kolunun sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırılırken, Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarını dile getirdi. Durmuş, sağlık çalışanlarını en çok mağdur eden döner sermaye sisteminde yaşanan adaletsizlikle ilgili çözüm önerilerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sundu. Durmuş ayrıca sağlıkta yaşanan istihdam sorunu, şiddet, eş durumu tayini ve şehir hastanelerinde yaşanan sıkıntıları gündeme getirdi.

TIKLAYIN

Memur-Sen Cumhurbaşkanı Görüşmesi Detayları! haberimiz için tıklayınız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Memur-Sen’in faaliyetlerini önemsediklerini, bir çok konudaki sivil inisiyatif odaklı çabalarını ve insani gayretlerini takdir ettiklerini ifade etti. Memur-Sen’in kamu personel sistemi ve kamu görevlilerine dair teklif ve taleplerini kayda değer gördüklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek Memur-Sen heyetine teşekkür etti.

Konfederasyon Genel Başkanı Ali Yalçın başkanlığındaki Memur-Sen heyetinde; Genel Sekreter ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ile Memur-Sen’e bağlı sendikaların genel başkanları yer aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın makamında gerçekleşen görüşmede Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Julide Sarıeroğlu ve Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Bilgin de hazır bulundu.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (4)
SAĞLIKÇI 1 yıl önce
peki ne oldu sadece konuşuldu icraat var mı sen ondan bahset gerisi yalan
HEMŞİRE 1 yıl önce
HEMŞİRELER ARTIK TEKNİKERLİKTEN GELME TEKNİKER SEVİCİ SENDİKALARIN PEŞİNİ BIRAKMALI BUNLARDAN HEMŞİREYE HEMŞİRELİĞİ TEK KURUŞ FAYDA GELMEZ SÖZ KONUSU 3600 OLUNCA TÜM PERSONELİN HAKKI DEMESİNİ BİLİYORSUNUZ AMA EN AĞIR ŞARTLARDA EN AĞIR İŞ YÜKÜ İLE ÇALIŞAN HEMŞİRELERE SESİNİ ÇIKARANINIZ YOK HEMŞİRENİN TEMEL ALANLARI TEKNİKERLERE VERİLİRKENDE SUS PUSSUNUZ YEDİRMİYECEZ LAN SİZE HEMŞİRELİĞİ
SAG37 1 yıl önce
YINE KOCA BİR HIC DONER SERMAYENIN EMEKLILIGE YANSITILMASI UCRET YINE HAVADA SONUC ??? KOLTUKLARA DEVAMMM
Cemil Meriç 1 yıl önce
BAY POZ SEMİH.
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?