PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Sen’in Açığa Alınan Şube Başkanı: ‘Allahaısmarladık’

Delege seçimleri duyurusunu usulsüz şekilde Sağlık Sen resmi sitesine yüklediği iddia edilen ve durumun açığa çıkması ile 2 ay süreyle açığa alınan Sağlık Sen’in eski Hatay Şube Başkanı Felaytun Fatih Gönç önümüzdeki günlerde yapılacak Şube Başkanlığı seçimi adaylığından çekildiğini duyurdu.

Sendika 21.07.2022, 10:49 Cansu Polat
Sağlık Sen’in Açığa Alınan Şube Başkanı: ‘Allahaısmarladık’

Sağlık Sen Genel Merkezi tarafından usulsüz delege seçimleri ilanı yapıldığı iddiaları üzerine 2 ay süreyle açığa alınan Sağlık Sen eski Hatay Şube Başkanı Felaytun Fatih Gönç, Şube Başkan adaylığından çekildiğini açıkladı.

Felaytun Fatih Gönç açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Değerli Dava Arkadaşlarım,

Saygıdeğer Basın Mensupları;

2009 Yılında 7 kişi ile çıktığımız bu mukaddes yolda nice cefalar, nice badireler atlattık. Siyasete ve bürokrasiye karşı çalışan hakları adına daima dimdik durduk, yılmaz savunucusu olduk.

Ancak geldiğimiz noktada yaşanan birtakım gelişmeler bizleri bir dönüm noktasına getirmiştir. Bu satırları yazmak, bu cümleleri kurmak benim için hiç kolay olmayacak. Lakin bilmenizi isterim ki 2009 yılında, 7 yönetim kurulu üyesini bulmakta dahi zorlandığım zamanlardan, insanların sendika ve sendikacılığı duyduğunda yaklaşmaktan dahi imtina duyduğu günlerden, sendikamızı muktedir bir paydaş haline getirmeyi başardık. 300 üye ile devraldığımız ailemizi 4300 üye sayısına kadar taşıdık.. Bir çığ misali, gün geçtikçe büyüdük, büyüdükçe güçlendik. 4300 benim için kazandığımız üye sayısı değildir, 4300 geniş ailemdeki bireylerdir. Öncelikle 4300 kişilik ailemi son kez saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum.

Malumunuz olduğu üzere bürokratik vesayetin var gücüyle bastırdığı, filhakika sendikacıları kabuğuna çekmek üzere muazzam bir mücadelenin verildiği günlerden geçiyoruz. Hakkaniyetsiz ve adil olmayan bir biçimde 19 Sağlık idarecisinin delege adayı olduğu karşı listeden, listeme yapılan baskılar öyle bir boyuta gelmiştir ki 39 delege adayım delegelikten çekilmek zorunda kalmıştır. Değerli dava arkadaşlarım, sizleri anlıyorum. Çektiğiniz sıkıntıları, yaşadığınız sorunları çok iyi biliyorum. Ve bugün sizleri korumak adına beni derinden yaralayan bu kararı veriyorum. Yaşanan bu antidemokratik seçim sürecinden dolayı geride kalan delege adaylarımın mağduriyet yaşamamaları adına Sağlık-Sen Hatay Şubemizin 6.Olağan Kongresinde Başkan adayı olmayacağım. 3 Dönem bilfiil üstlendiğim bu kutlu görevde bugüne kadar beni yalnız bırakmayan

Eşime ve Aileme
Sendikama, Genel Başkanıma ve Genel Başkan Yardımcılarına
Şubeme ve Yönetim Kuruluma
4300 Üyeme ve Tüm Yol Arkadaşlarıma Teşekkür Ederim.
Bayrağı devralacak arkadaşların daima doğruluk ve hakkaniyet düsturuyla çalışmasını, ilimizde sağlık camiasının hasret kaldığı huzur ve refah ortamını bir an evvel sağlamalarını temenni ederek, başarılar diliyorum.

Allahaısmarladık.
Feleytun Fatih Gönç

Yorumlar (5)
mesela çaycılık mesala santral 1 ay önce
EYYY SENDİKA YOK HÜKMÜNDESİN neden mi 2008 sonrası memurlara 3600 ek gösterge verilmedi ve sen buna seyirci kaldın sarı sendika dr ve diş hekimleri 2008 yılı sonrası başladıkları halde 3600 ek gösterge aldı bizlere verilmedi ve siz sen buna çanak tuttun sustun neden koltuğum gitmesin diye ama koltuk ve masa ile gideeksin ve en alt kademelerde çalışacaksınız unutmayın yazın bir yere
Garip sağlıkçı 1 ay önce
Bu sendika koltuğu nasıl birşey ya tüm İller işi gücü bırakıp sendika başkanlığı için yarışıyor
göksema 1 ay önce
Ya bunların haber değeri yok.Siteniz de haber yaparak değerli zannetmesinler kendilerini
Sağ Mem 1 ay önce
Hatay da 25 yıldır ilk defa sendika delege seçimi oldu. Oy kullanırken acemilik çektik. Türk sağlık sen de de seçim olduğunu duymadım görmedim....
sivaslı 1 ay önce
sırada sivas var bekleyin neler olacak görünnn:)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?