Sağlık-Sen'e Bez Torba Eleştirisi

"Sarı sendikadan sarı torba" başlığıyla bir çok sosyal medya hesabı ve bazı basın yayın organlarında çıkan haberler ile Sağlık-Sen ve bağlı bulunduğu Memur-Sen Konfederasyonu için bir çok başlıkta eleştiriler getirildi.

Sendika 07.02.2019, 19:38 07.02.2019, 19:38
Sağlık-Sen'e Bez Torba Eleştirisi

Memur zammı görüşmelerinde işverenin zam teklifini çoğu zaman olduğu gibi kabul ettiğini belirttikleri Memur-Sen ile ilgili yapılan paylaşımlarda, üyeleri için sarı bez torba dağıtması eleştirildi. Sendika üyelerinin, insanca yaşayacakları zammı bir türlü alamadıkları halde dağıtılan sarı renkli torbaların içini nasıl dolduracaklarını sordukları paylaşımlar, bir çok sosyal medya hesabından paylaşıldı.

TIKLAYIN

İşverene yakın hareket eden, üyelerinin haklarından çok işvereni kollayan sendikalara halk arasında “sarı sendika” denildiği hatırlatılarak, Memur-Sen'in bu zamana kadar özellikle zam görüşmelerinde iktidarla aynı çizgide hareket etiği ve işverenin zam teklifini olduğu gibi kabul eden bir sendikacılık çizgisini devam ettirdiği gelen eleştiriler arasında öne çıkan başlığı oluşturdu. 

Özellikle son görüşmelerde benzer tavrını sürdürdüğü iddia edilen Memur-Sen'in, yüzde 25’in üzerindeki enflasyona rağmen sadece yüzde 10 zam talep ettiği hatırlatılarak, Memur Sen, 1 Ocak’tan itibaren naylon poşet kullanımının ücretli hale gelmesinin ardından üyeleri için sarı renkli bez torbalar yaptırarak dağıtması eleştirildi.

Yorumlar (0)
1
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?