Sağlık Sendikasına Büyük Tepki: Tabelanız Türk Bayrağından Daha mı Önemli?

Bağımsız Sağlık Sen'e bağlı Kocaeli Şubesi yetkilileri tarafından sendika tabelasının üzerine gelen Türk bayrağının, eteklerinden toplanarak sıkıştırılmasına vatandaşlar tepki gösterdi.

Sendika 21.10.2020, 22:46 21.10.2020, 23:01 Güler Sağlam
Sağlık Sendikasına Büyük Tepki: Tabelanız Türk Bayrağından Daha mı Önemli?

Ermenistan’ın Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesine saldırması sonrası yurt genelinde birçok vatandaş iş yerlerinin önünü ve evlerinin balkonlarını Türk bayraklarıyla ve Azerbaycan bayraklarıyla donatarak Azerbaycan’a desteklerini gösterdi. Kocaeli’de de birçok belediyenin önüne, iş merkezleri önüne, ev balkonlarına  ve çeşitli etkinliklerde, dünyaya kardeşlik mesajı verilmesi için bayraklar yan yana asıldı. İzmit Sabri Yalım Karşısı’nda bulunan CHP İzmit İlçe Örgütü, Türk Eğitim Sendikası gibi birçok sendikanın bulunduğu binaya da Türk bayrağı ve Azerbaycan bayrağı asıldı ancak binadaki skandal görüntü herkesin dikkatini çekti. Binada bulunan bir başka sendika Bağımsız Sağlık Sen Kocaeli Şubesi, Türk bayrağı tabelasının gözükmesine engel olduğu için etekleri toplanarak camdan içeri alındı. Tabela gözüksün diye yapıldığı bariz bir şekilde görülen bu hareket vatandaşların tepkisini çekerken görenleri tam anlamıyla şok etti.

'CANIMIZ FEDA OLSUN BAYRAĞIMIZA'

Sendika başkanı Sami Ayyıldız yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Vatanı-milleti-Bayrağı için canını seve seve vermeye hazır olan Türk Milleti'nin birer fertleriyiz. Bir eğitim sendikası tarafından binaya asılan Türk Bayrak'ının 'Sendikamıza ait tabelayı kapatıyor' diye toplanması  söz konusu olamaz. Bir Türk Bayrağı açan, dalgalandıran her bir kişi ve kurum bizim için büyük değer ifade etmektedir. Bağımsız Sağlık Sen olarak, sevdası vatan, sevdası millet, sevdası devlet, sevdası bayrak olanların sendikasıdır. Böyle bir sendikanın 'tabela kapanıyor' diye bayrağı balkon tarafına atması söz konusu değildir. Resimde görülen Bayrak, rüzgar tarafından toplanmıştır. Ayrıca süreçte Covid 19'a yakalandığım için sendikaya gidemedim; bu yüzden de sendikamız kapalı olduğu için o eğitim sendikası bayrağını düzeltememiştir.”

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
kamil 10 ay önce
İşin aslını öğrenmeden haber yapmayın lütfen! O sendikada olan her bir üye o bayrak için canını vereceklerin en ön safında yer alır.Bu haberin kaynağı bir kurumda çoğunluğu yakalayamayan diğer sendikacıların bir oyunudur.Rüzgarın azizliğidir sonuçta meydana gelen durum.Kocaeli devlet hastanesi yanındaki bayraklarda aynı şekilde iplere dolanmıştı bu vatandaşlar bunları neden görmüyor.
33
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?