Sağlık-Sen’den Ebe ve Hemşireler Konferansı!

Sağlık-Sen Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM) tarafından ebe ve hemşirelerin sorunlarının ele alındığı arama konferansı yapıldı.

Sendika 18.12.2019, 17:33 18.12.2019, 17:36 Güler Sağlam
Sağlık-Sen’den Ebe ve Hemşireler Konferansı!

Memur-Sen Genel Merkezi Basın Toplantı Salonunda yapılan arama konferansının başlığı “Sağlık Çalışmalarının Görev Tanımlarının Belirsizliği ve Çalışma Yaşamına İlişkin Sorunların Tespiti ve Çözüm Önerileri 1: Ebe ve Hemşireler” oldu.

Arama konferansında konuşan Genel Başkan Semih Durmuş, başta sağlık çalışanları olmak üzere ebe ve hemşirelerin sorunlarını gündemde tutarak çözüm arayışında olduklarını belirtti. Sosyal medyada da bu minvalde adımlar attıklarını sözlerine ekleyen Semih Durmuş, “Ebe ve hemşire arkadaşlarımız sağlık hizmetinde önemli bir yükü çekmelerine rağmen aynı seviye değer görmüyor. Ebelerimizin ve hemşirelerimizin hem özelde hem de genelde itibarlarının artması için çalışmalar yapacağız. Sağlık çalışanlarına yönelik toplumda oluşturulmaya çalışılan olumsuz algıları yıkmamız lazım. Her ne kadar haklı olsak ta oluşan olumsuz algı bizlere zarar vermektedir. Toplumda bu yönde oluşan algıları da değiştirmemiz gerekiyor. Arkadaşlarımızın ebe ve hemşirelerimizin sorunlarının tespitinde önemli adımların atılmasına vesile olacağını düşünüyorum ve toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Ebe ve hemşirelerin sahadaki sorunları dile getirdiği ve sorunların çözümlerinin konuşulduğu arama konferansının moderatörlüğünü SASAM Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Mehmet Merve Özaydin yaptı.

Genel Başkan Semih Durmuş yanı sıra toplantıya Genel Başkan Yardımcıları Şemsettin Karadoğan ve Abdülaziz Aslan, Ankara Üniversiteler Şube Başkanı Ercan Öztürk, Ankara Bakanlık Şube Başkanı Tahir Eren, SASAM Koordinatörü Mehmet Karataş, SASAM Bilim Kurulu Üyeleri Necdet Ünüvar, Doç. Dr. Mehmet Merve Özaydin, Tayfun Arık ve ebe ve hemşireler katıldı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Sağlıkçılar 2 yıl önce
Ebe hemşireymis bırakın bunlari sağlık calisanini koydunuz ortada kamuda en düşük maaşı alıyoruz ve utanin
Sonuç mu 2 yıl önce
Sonuç kocaman bir hiç. Yıllardır bu araştırmalar yapılır. Millet artık size inanmıyor. Dünya da en zor olan nedir bilir misiniz insanın itibarını kaybetmesi
Vay vay 2 yıl önce
Şunu da iş yapmış gibi haber yapıyorsunuz
Metin memiş sasamla ilgili çalışma yaparken Semih durmuş boş iş diyordu simdi poz vermeye gelmiş boş işler için çok yazık sözünüz boş
SELİMCAN2 2 yıl önce
HEMŞİRE VEYA EBE VARMIYDI ORDA YOKSA YÖNETİMİNİZ DE Kİ GİBİ HERKES TEKNİKERMİYDİ SONUÇ NE ÇIKTI HEMŞİRELİK ALANLARINI DİYALİZDE Kİ GİBİ TEKNİKERLERE PEŞKEŞ ÇEKMEKMİ SİZE YETKİ KAZANDIRAN EBE VE HEMŞİRELERİ HİÇ GÖRMEDİNİZ
Mforen 2 yıl önce
10 yillik hemsireyim bi kere beni sendikal faaliyete cagirmadilar üzüntümden aglayacam
20
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?