Sağlık-Sen’den “Açıköğretim Sınavları Çevrimiçi Yapılsın” Talebi

Pandemi nedeniyle yoğun iş temposuyla hizmet veren sağlık çalışanları için açıköğretim sınavlarının çevrimiçi yapılması talebinde bulunan Sağlık-Sen, YÖK’e yazılı başvuruda bulundu.

Sendika 22.12.2021, 09:32 22.12.2021, 17:11 Zeynep Elmalı
Sağlık-Sen’den “Açıköğretim Sınavları Çevrimiçi Yapılsın” Talebi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı’na, Genel Başkan Semih Durmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Yasin Barutcu imzasıyla yapılan başvuruda, sağlıkta lisans tamamlama hakkı ve Dikey Geçiş Sınavı sonrası birçok sağlık çalışanının açıköğretim fakültelerinde eğitimlerini sürdürdükleri belirtildi.

“Sağlık Çalışanlarının Yaşayacağı Mağduriyet Dikkate Alınmalı”

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Son aylarda vaka sayılarının yüksek seyretmesi ve açıköğretim sınavlarının belirli il merkezlerinde yapılacak olmasından kaynaklı sağlık çalışanlarının mağduriyet yaşayacağının altı çizilen başvuruda, mağduriyetin giderilmesi istendi.

Başvuruda, “Yaşadığımız salgın döneminde sağlık hizmetinin sekteye uğramaması için aşırı iş yükü altında mücadele veren, yıllık izinlerini dahi kullanamayan sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonlarının yüksek tutulması, salgınla mücadelede önemli bir paya sahiptir. Bu itibarla, sağlık çalışanlarının yaşayacakları mağduriyetler dikkate alınarak, açıköğretim sınavlarının internet üzerinden yapılmasını talep ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
SAĞLIKÇILAR 1 ay önce
EY LANETLİ SENDİKA GENE SAÇMALIYOSUN NEYMİŞ AÖF SINAVLARI ONLAYN YAPILSIN MİLLETİ KÖTÜYE TEŞVİK EDİYOR. İSTEYEN ÇALIŞSIN SINAVINA GİRSİN HAKKI NEYSE O OLUR.
-4
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?