Sağlık Sen'den 29 Bin 865 Enfekte Sağlık Çalışanı Hakkında Açıklama (Güncelleme)

Yetkili sendika Sağlık Sen tarafından dün Bakan Koca tarafından açıklanan 29 bin 865 koronavirüse yakalanan sağlıkçı hakkında açıklama geldi. Dün akşam saatlerinde de Genel Başkan Semih Durmuş'ta enfekte sağlıkçılarla ilgili açıklama yapmıştı.

Sağlık Sen'den 29 Bin 865 Enfekte Sağlık Çalışanı Hakkında Açıklama (Güncelleme)

Sağlık Sen tarafından yapılan açıklamada; "Salgınla mücadelede, bugüne kadar 29 bin 865 sağlık çalışanı virüse yakalandı, 52 arkadaşımız ise hayatını kaybetti. Cehaletin, tedbirsizliğin ve ihmalin faturasını hayat kurtarmak için ter döken sağlık çalışanlarına ödetmeyelim.Çember daralırken, sağlık çalışanlarının yegane güvencemiz olduğunu unutmayalım." denildi.

TIKLAYIN

Genel Başkanı Semih Durmuş, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından bu akşam basın toplantısında açıklanan 28 bin 865 sağlık çalışanının enfekte olduğu açıklamasını değerlendirerek "Dile kolay; yaşadığımız pandemi sürecinde 29.865 sağlık çalışanı enfekte olmuş, 52 sağlık çalışanı ise maalesef vefat etmiştir. " dedi.

Durmuş sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Dile kolay; yaşadığımız pandemi sürecinde 29.865 sağlık çalışanı enfekte olmuş, 52 sağlık çalışanı ise maalesef vefat etmiştir. Tedbirlerde gevşek davranmak, maske-mesafe-hijyen kuralını ihlal etmek sürecin kahramanı sağlık çalışanlarının yükünü taşınmaz hale getiriyor.Vefat eden kahraman sağlık çalışanlarımıza Allah'tan rahmet, hastalıkla mücadele edenlere acil şifa, canı pahasına virüsle savaşmaya devam edenlere kolaylıklar diliyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 17:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlık memuru
Sağlık memuru - 2 ay Önce

Keşke konuşmadan durabilsen semih başkan
Emin ol daha iyi olur

Murat reis
Murat reis - 2 ay Önce

Semih bey bize düşünceli sendikacı ayağı yapma konuşma daha iyi olur bence Allaha havale ettik hepinizi artık

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 2 ay Önce

Yav he he

Deniz
Deniz - 2 ay Önce

Sana, yönetimine, seni destekleyen şube başkanlarına hakkımız haram olsun.Zehir, zıkkım olsun.
Hastanelerde sağlık personelinden temizlik personeline kadar corona virüsle mücadele ederken İzmir'de 5 yıldızlı otellerde yediğiniz yemekler zehir olsun size İnşAllah

Safsata
Safsata - 2 ay Önce

Yeterki gidin ortada görünmeyen makam aracınızı alın maaş garantisi de verelim ama gölge etmeyin yeter illerdeki başkanları bile halledemedin

sema
sema - 2 ay Önce

ya bu adam süper.Tespitleri süper ağlayarak okuyorum tüm açıklamalarını

salih
salih - 2 ay Önce

adam rötgen teknisyenliğinden süper maaşlı başkan lüks otomobile makama kavuştu ne diyecek ya başka onda değil suç bizde..

ENDERUN
ENDERUN - 2 ay Önce

Bu sayılar hayali; ölen sağlık personeli sayısı;115(Temmuz) COVİD-19 tanısı alan sağlık personeli sayısı Türkiye geneli:46.450 kim neyi saklıyor.Merak ediyoruz.
Günlük sayılar hayali


SIRADAKİ HABER