Sağlık Sen'de Muhalif Şube Başkanlarına Karşı Cadı Avı Başladı!

Ultra Lüks Arabalar ve Astronomik Maaşlarla Gündeme gelen ve ardından sendikal demokrasiyi rafa kaldıran uygulamalarla gündemden düşmeyen Sağlık Sen'in antidemokratik uygulamaları Genel Başkan Semih DURMUŞ'a karşı olan tepkilerin zirveye çıkmasına neden oldu.

Sağlık Sen'de Muhalif Şube Başkanlarına Karşı Cadı Avı Başladı!

Ultra Lüks Arabalar ve Astronomik Maaşlarla Gündeme gelen ve ardından sendikal demokrasiyi rafa kaldıran uygulamalarla gündemden düşmeyen Sağlık Sen'in antidemokratik uygulama iddiaları, Genel Başkan Semih DURMUŞ'a karşı olan tepkilerin zirveye çıkmasına neden oldu.

Yaşadığı skandallarla gündemden düşmeyen Sağlık-Sen’de sular durulmuyor. Ultra lüks makam araçları, astronomik maaş, başarısız toplu sözleşme ve komik resmi yazışmalar derken Semih Durmuş’a karşı bu kez de şube başkanları sesini yükseltmeye başladı.

Önceki gün birçok Şube Başkanı açıkça Şanlıurfa Şube Başkanı Abdulkadir Yabir’in profesyonel sendikacılığının gerekçesiz şekilde iptal edilmesinin rahatsızlığını dile getirdi.Şube başkanlarına karşı duyarsız davrandığı iddia edilen Semih Durmuş, meseleyi ciddiye almayınca beklemediği tepkiler gelmeye başladı. Semih Durmuş’un şube başkanlarının olduğu whatsap grubundan şube başkanı Yabir’i bizzat çıkartması ise meseleye tuz biber olduğu ifade ediliyor. 

Delegenini oyları ile Seçilmiş bir şube başkanını gerekçesiz şekilde yok saymak yanlıştır diyen şube başkanları birer birer whatsap grubundan çıkarak adeta Durmuş’a karşı meydan okuduğu iddia edildi.

TIKLAYIN

Durmuş’un Şanlıurfa’nın ardından kendisine muhalif olan Adana, Konya, Antalya, Gaziantep, Afyon, Eskişehir ve Sakarya’ya müdahale etmeye hazırlandığı iddialar arasında yer alıyordu.

Bu duruma karşı uzun süredir rahatsız olan Teşkilat Başkanı İdris Baykan ise görevden almalara karşı eleştirilerini söylüyor ve imza atmamakta direndiği ifade ediliyor.

Önceki gün online yapılan başkanlar kurulu toplantısında Şanlıurfa Şube Başkanı’na karşı açıkça operasyon çekmeye giriştiği ididia edilen Semih Durmuş’un başta Bursa, Rize, Tekirdağ, Van, Manisa ve Gaziantep şube başkanlarından beklemediği bir tepkiyle karşılaşması ise Sağlık-Sen’de deprem etkisi yarattığı ifade ediliyor.

Şube Başkanlarının yaşananları haksız, hukuksuz ve adaletsiz olarak değerlendirmesi ve bu duruma karşı net bir şekilde tavır göstermesi ise yeni gelişmelerin yaşanacağı iddialarını güçlendirdi.

Ajans Kamu

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 02:53

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çankırı
Çankırı - 2 ay Önce

Birde gelin çankırıya bakın sağlık sen yönetimi evrakta sahtecilik sahte evrak düzenleme sahte evrak düzenleyerek maddi çıkar elde etmekten kurum bilgilerini çalmak arşivi soymaktan il müdürlüğü il idare kurulu kamu hastaneleri teftiş denetleme kurulu bakanlık müfettişi ve son olarak da Ankara 3 bölge idaresi mahkemesi tarafından dosyaları covid vürüsü çıktığı hafta dosyaları çankırı cumhuriyet başsavcıliğına gönderildi yazık bu sendikaya çok yazık

MEHMET BİNGÖL
MEHMET BİNGÖL - 2 ay Önce

OLAĞANÜSTÜ GENEL KONGRE İSTİYORUZ MALATYADAN

Paşa gönlüm
Paşa gönlüm - 2 ay Önce

OLAĞAN GENEL KONGRE HAYIRLI OLSUN.YOKSA ÜYE KALMAYACAK.

AYŞEGÜL
AYŞEGÜL - 2 ay Önce

ARKADAŞLAR LÜTFEN KATILALIM SESİMİZİ YÜKSELTELİM.OLAGAN KONGRE

ALİ ihsan
ALİ ihsan - 2 ay Önce

HERKES SENİN GİBİ DÜŞÜNMEK ZORUNDA DEĞİL. DEMOKRASİ ANLAYIŞIN BU İSE YAZIKLAR OLSUN...

Aydın Aydın
Aydın Aydın - 2 ay Önce

ALLAH RIZASI İÇİN İSTİFA EDİN BU MENFAAT ÇETESİ SENDİKADAN.VALLAHİ SOYGUN VE REZALET VAR YONETİMDE.

At murat
At murat - 2 ay Önce

Bizim konya şubesinde tuhaf şeyler oldu . Demekki genel merkez buraya da operasyon çekecek . En iyisi saglik senden istifa etmek ben boyle kirli oyunlarin bir parcasi olmak istemiyorum

Muhalif daha fazla
Muhalif daha fazla - 2 ay Önce

Ücretsiz izinde olan Aksaray başkanı rıfat Kaya da en büyük muhaliflerden onu da eklemeyi unutmayın bence...


SIRADAKİ HABER