Sağlık Sen'de Genel Başkan Ayrı Yardımcısı Ayrı Konuşuyor! - Video Haber

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş'un geçtiğimiz gün Ülke Tv'de yayınlanan sabah programında tavan ek ödeme ve covid-19 sebebiyle hayatını kaybeden sağlık çalışanları hakkında söylediklerinin tam tersini bugün Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan Twitter hesabı üzerinden açıkladı. Genel Başkan ile Yardımcısının sağlık çalışanları için oldukça önemli bu iki başlıkta yaptıkları zıt açıklamalar haliyle sahada görev yapan sağlıkçıların kafasını karıştırdı.

Sendika 12.09.2020, 21:05 14.09.2020, 09:25 Güler Sağlam
Sağlık Sen'de Genel Başkan Ayrı Yardımcısı Ayrı Konuşuyor! - Video Haber

DÖNER SERMAYE ADALETSİZLİĞİNİ SEMİH DURMUŞ GEÇİŞTİRİCİ ÇÖZÜMLERLE, YARDIMCISI BUGÜN DEĞİŞMEYECEKSE NE ZAMAN DEDİ?

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Ülke TV'de ek ödeme adaletsizliğini detaylarını anlattıktan sonra "Türkiye'nin bugünkü şartlarında koronavirüsle mücadelede (döner sermayeyi) bunu bugün masaya yatırıp çözebileceğimiz konular değil. Bugün daha önceden yapıldığı gibi 3 aylık bir dönem yapılıyor. palyatif çözümlerle bu süreci atlatacağız..." açıklamasının ardından Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında Meclisteki sağlıkçı Vekillere seslenerek, "Sağlık çalışanının sadece adını duyduğu, somut olarak hiç karşılaşmadığı, hayal ürünü olan adaletsiz döner sistemi bugün değişmeyecekse ne zaman değişecek?" dedi. 

SEMİH DURMUŞ, COVİD-19 SEBEBİYLE VEFAT EDEN SAĞLIKÇILAR İÇİN ŞEHİT SAYILIYORLAR DEDİ, YARDIMCISI SAĞLIK ÇALIŞANLARI BUGÜN ŞEHİT SAYILMAYACAKSA NE ZAMAN SAYILACAK DEDİ?

Öte yandan Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş'un  Ülke TV'de katıldığı programda "SGK Başkanıyla görüştüm, bu konuya ait tereddütleri kendisine aktardığımızda bugün covid'e bağlı sebeplerden dolayı hayatını kaybetmiş olan sağlık çalışanlarımız vazife malulluğu statüsünde sayılıp şehitlerin sahip olmuş olduğu hakların hepsine sahiptirler" açıklamasıyla Covid-19 sebebiyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının ŞEHİT haklarından yararlandığını memnuniyetle karşılayan sağlık çalışanları, Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan'ın bugünkü sosyal medya açıklamasının ardından yeniden hayal kırıklığına uğradılar. Çünkü Faruk Doğan, "Her türlü riske rağmen, canını hiçe sayarak, bir karış bile geri adım atmadan toplum sağlığı için hayatından vazgeçen ve birer birer hayatını kaybeden sağlık çalışanları bugün görev şehidi sayılmayacaksa ne zaman sayılacak" diyerek sağlık çalışanlarına ŞEHİTLİK hakkının verilmesi için Mecliste bulunan sağlıkçı Milletvekillerine sesleniyordu.

SAĞLIK PERSONELLERİNİN KAFASI KARIŞTI: HANGİSİ GERÇEKLERİ SÖYLÜYOR?

TIKLAYIN

SAĞLIK SEN Genel Merkez yöneticilerinin her iki açıklamasının ardından sağlık personellerinin kafasında soru işaretleri oluşmuş durumda. Yetkili Sendika olan Sağlık Sen Genel Başkanının özellikle döner sermaye adaletsizliği konusundaki talebini dile getirirken kullandığı palyatif (TDK Anlamı: geçiştirici, geçici olarak işe yarayan) çözüm önerisi sahada emeğinin hakkını alamayan sağlık personelleri tarafından hayal kırıklığı ile karşılanmış durumda. Döner sermaye adaletsizliğinin geçiştirici yöntemlerle uygulanmasını talep eden Genel Başkan Semih Durmuş'a karşın Yardımcısı Faruk Doğan'ın "bugün değişmeyecekse ne zaman değişecek?" açıklaması Sağlık Sen Genel Merkezinde kafa karışıklığı mı var sorusunu akıllara getirmiş durumda.

BAKANLIK SAĞLIK SEN'İ DİNLEMİYOR MU?

Diğer taraftan Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan'ın "Sağlık Sen olarak Sürekli sağlık çalışanları tükeniyor, yoruluyor, yıpranıyor dedik. Merkez teşkilat ve bürokrasi bu çağrımızı duymakta geç kaldı, duymadı, dinlemedi." açıklamasından Sağlık Bakanlığı'nın Sağlık Sen'in taleplerini dinlemediklerini öğrendik. Doğan'ın açıklamasının ardından Genel Başkan Semih Durmuş'un yönetim Kurulu üyeleri olmadan tek başına gittiği 8 Temmuz 2020 günü Bakan Koca ile yaptığı görüşme akıllara geldi. Bakan Fahrettin Koca'nın mı Semih Durmuş'u dinlemediği merak ediliyor.

Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan'ın Açıklaması:

SEMİH DURMUŞ'UN DÖNER SERMAYE ADALETSİZLİĞİNE PALYATİF ÇÖZÜM ÖNERİSİ:

SEMİH DURMUŞ'UN SAĞLIK ÇALIŞANLARI ŞEHİT SAYILIYORLAR AÇIKLAMASI:

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER
Yorumlar (29)
T akbulut 3 ay önce
Döner sermaye belli kişileri koruyan sistemdir recep Akdağ zamanında getirilen birçok kişinin mağdur olmasına seben olan sağlıkta huzursuzluğa seben olan kötü bir sistemdir değişmesi şartı gereksinim oldu
Filyasyon 3 ay önce
Bakanlıktan filyasyon için 1.400 kişinin görevlendirmr fikri Daire başkanı Ali Özkan deniyor doğru mu? güzel düşünce
Ankara Destek 3 ay önce
Ankara Destek başkanı ve onun arkasındaki Urfalı Mahmut Kaçar varken sendika düzelmez bunların maka mevki hesabından personele sıra gelmez toplu hak aramaya da kimse yönelmez
Ruhsuzhayat 3 ay önce
Bu sendika ağalarının tuzu kuru parası ceplerinde bunların peşinde koşan koltuk sevdalılarınına yazıklar olsun
Garip 3 ay önce
Yaw yaptıkları dostlar alışverişte görsün işte... bir yol olmayacağını kendileri de biliyor... olan sağlıkçılara oluyor...
Hssgm personeli 3 ay önce
Hssgm zaten üvey evlat hatda gavur, her yere tıbbı cihaz malzeme al, adalardan botla hasta taşı, denizde boğazda karantina uygula, iş mamaya geldimi ne sağlıkçıyız ne denizci, hiçbirşey yok.. Allaha havale ediyoruz herzaman, tükendik, mutsuz umutsuz.. Sahipsizlikten..
troya 3 ay önce
neye kızıyorum bizimle alay eden bu sendikaya hala üye olanlara. sizler oldukça bunlar böyle saçmalamaya bizi satmaya devam edecekler. tüm sağlık çalışanların vebali üzerinizde, istifa edin 1 sene sonra tekrar dönersiniz ama yeter ki bu dönemde istifa edin
Döner sermayeyi bugün cozemeyiz 3 ay önce
Sanki yarın cozebilcek kapasite var sende
Saglikci 3 ay önce
Rabbim de size öyle bir dert verir size derman arttırır da görürsünüz o kadar saglik çalışanı görev başında divide yakalanıp vefat ediyor siz hala kolunuzu kımıldamıyorsunuz
Tırt 3 ay önce
Kötüye bişey olmaz kardeş, boşuna heveslenme, ben hesabımı ahirete bıraktım, şu fani dünyada zevki Sefa içinde yaşasınlar, hepsi mahşer gününde önümüze gelip af dileyecek, kimin büyük olduğunu Allah onlara gösterecek.
Ankara 3 ay önce
Ankara Destek de böyle herkes bi telden çalıyor iş çıkmıyor,
serdar bursalı 3 ay önce
Genelge ne zaman gelecek başkanım.Geçen seferle düzenlemeler aynımı(Her Kez Tavandanmı)alacak.
saglıkçılar 3 ay önce
.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-3
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?