Sağlık-Sen Yöneticilerine Ağır Ceza Mahkemesinden Beraat!

Hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma, suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme özel belge de sahtecilik suçlarından Afyonkarahisar 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan Sağlık-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Abdülkadir Hız ile sendikanın yönetim kurulu üyesi Erol Dere’ye mahkemeden beraat kararı geldi.

Sağlık-Sen Yöneticilerine Ağır Ceza Mahkemesinden Beraat!
banner71

DELİL YETERSİZLİĞİNDEN BERAAT!

Afyonkarahisar 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen karar duruşmasında her iki sanığın avukatı önceki savunmalarını tekrarlayarak bilirkişi raporunun savunmaları destekler nitelikte olduğuna dikkat çekti.

TIKLAYIN

Sanıkların avukatı her iki müvekkilinin üzerine atılı suçlardan ayrı ayrı beraatını talep etti. İddia makamı mütalaasında sanıklar Hız ve Dere’nin üzerine atılı suçlarla ilgili olarak suçun yasal unsurlarının oluşmadığını, zimmete para geçirme iddiasıyla ilgili delil yetersizliği ve yine suç delillerini gizleme iddiasına yönelik her türlü şüpheden uzak, kesin ve inandırıcı delil bulunmadığı için sanıkların üzerine atılı suçlardan beraatlarını talep etti.

Mahkeme heyeti oybirliği ile sanıklar Abdülkadir Hız ve Erol Dere’nin üzerlerine atılı suçlardan beraatına hükmetti. Sendika adına davaya katılan Neşe Taşpınar karar duruşmasına katılmadı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 15:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlıkçı
sağlıkçı - 12 ay Önce

sağlık senin şu an hepsi görevi kötüye kullanıyor başda memursen başkanı sağlıkçıları bu kötü hallerine sebep oldu şu anda en kötü durumda sağlık çalışanları

SIRADAKİ HABER