PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Sen ve Türk Sağlık Sen Üye Sayılarını Açıkladı

Sağlıkta yetkili sendika bu yılda değişmezken Sağlık Sen 265.337 üyelerinin olduğunu açıklarken Türk Sağlık Sen ise geçen yıla göre %20 büyüdüklerini belirterek 122.662 üyeye yükseldiklerini duyurdu.

Sendika 28.05.2022, 10:41 30.05.2022, 10:16 Cansu Polat
Sağlık Sen ve Türk Sağlık Sen Üye Sayılarını Açıkladı

Sağlık Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kurum-kuruşlar ve üniversite hastanelerindeki yapılan sayımlara göre genel yetkili sendika olmaya hak kazanan Sağlık-Sen, 245 bin 850 olan üye sayısını bu yıl 265 bin 337'ye çıkardı. 

Genel Başkan Durmuş: Yetkimizi Perçinledik

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, emek, hak ve adalet mücadelesinin öncüsü Sağlık-Sen’in haklı davasından taviz vermediğini kaydetti. Durmuş, “Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın emek ve alın teri mücadelesini kararlıkla sürdürdük ve sürdürmeye de devam edeceğiz. 14 yıldır olduğu gibi bu yıl da yetkimizi perçinledik. Sağlık-Sen teşkilatının gayretli çalışmaları sonucunda üye sayımızı 265 bin 337’ye çıkardık. Bize güvenen tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçilerine, fedakar teşkilat mensuplarımız adına teşekkür ediyoruz” dedi. 

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci tarafından yapılan açıklamada:

20 Bin 948 üye artışı ile tamamladığımız yetki döneminde sendikal mücadelemize omuz veren tüm teşkilat mensuplarımıza ve tercihlerini sendikamızdan yana kullanarak bize güç veren tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz.

Hiçbir zorluktan yılmayan, fedakarlıkta bulunan ve gerçek sendikacılığın adresinde bir araya gelerek 30. yılımızda sendikamızın adını tarihe bir kez daha yazanlara selam olsun.

Her zerresinde alın teri ve şanlı bir mücadelenin olduğu, doğrudan ve haklıdan yana tavrın alındığı, hak ve hukuk mücadelesinin yapıldığı sendikal hareketimiz için gecesini gündüzüne katan tüm teşkilat mensuplarımız var olsun. Haklı bir davanın peşinde verilen şanlı bir mücadele ile sarsılmaz bir birliktelik içerisinde inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz.

Yorumlar (13)
Garabet 1 ay önce
Deveye diken dedikleri gibi.. aglar sonra saglik personeli ama ne fayda.. Devam edin sari sendikalara 3 kuruş ek sendika odenegi icin geleceginizi satmaya..
Ali 1 ay önce
Verin bunlara yetkiyi sonrada ağlamaya devam!!
Sm 1 ay önce
Müstehaktır bize
Lab tek 1 ay önce
Yetkili Sendika Sağlık Sen değilde TÜİK olsaydı inanın bugün Daha Fazla maaş alıyor olurduk. Enflasyon + büyüme oranına memur maaşlarını endeksleri merhaba Sendikalar a ihtiyaç yok...
Hemde devlet bir sürü para aktarmak zorunda kalmaz...
Sağlıklı sen 1 ay önce
Bir de durumumuz kötü diye ağlarlar. Kötü olsa o sendikada ne işin var iyi işte. Her sağlıkçının altında sıfır araba var demek ki sendika sayesindeymiş.
Halo dayı 1 ay önce
Az kaldı memur sen ve alt kolu sağlık sen tabela sendikası olacaklar sabredin seçime az kaldı
Yasemin 1 ay önce
Niye sağlıkçıların bu halde olduğu beli. Bu sahte sendikalara üye olanlara çoluk çoğumuzun hakkı zehir zıkkım olsun. Çocuğumuza ayakkabı alamıyorsak vebali günahı onların boynundadır.
sağlıkçı 1 ay önce
sözün bittiği yerdeyiz.....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?