PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Sen Şube Yönetimine Yalan ve İftira Kampanyası mı Yapılıyor?

Sağlık Sen Isparta Şubesi delege seçimleri süreci devam ederken Genel Başkan Semih Durmuş'a kadar yansıtılan "ilanların asılmadığı" iddiaları sonrasında Başkan Adayı özür dilemek zorunda kaldığı öğrenildi.

Sendika 05.07.2022, 08:29 05.07.2022, 10:01 Cansu Polat
Sağlık Sen Şube Yönetimine Yalan ve İftira Kampanyası mı Yapılıyor?

Sağlık Sen Isparta Şubesi Basın Açıklaması:

Seçim sürecine girdiğimiz şu günlerde şubemiz ve şube yönetimi hakkında anlamakta güçlük çektiğimiz asılsız yalan ve iftira haberlere şahit olmaktayız.

Seçim ilanını Genel Merkezin ana sayfasında, Sağlık Sen Şube Başkanımız Erdal Demiralay sosyal medya hesaplarında, sendika büromuzda ve ilgili kurumların panolarında yayınlanmasına rağmen Şube Başkan Adayıyım diye ortaya çıkan arkadaşımız ilk önce Genel Başkanımız Semih Durmuş beyi arayıp ilanların asılmadığı noktasında şikayette bulunmuş, Şube Başkanımız Genel Başkanla görüştükten sonra bu arkadaşı arayıp kendisiyle görüşmüş, arkadaş Şube Başkanımızdan özür dilemiş, “ben yanlış görmüşüm başkanım üçüncü katta da sağlık sen levhası olunca orası kitli genel başkanı aramıştım” diye bizzat kendi beyanda bulunmuş, ilanımız açık ve net olmasına rağmen arkadaşımız üçüncü ve dördüncü kat ayrımını yapamamış olup diğer bütün delegelerimizin dördüncü kata başvuruda bulunmasına rağmen arkadaşımız böyle bir şikayette bulunmuş fakat sonradan özür dileyerek yarışa devam etmiştir.

Daha sonra delege başvuruları alındıktan sonra bizzat Eğirdir Kemik Eklem Rehabilitasyon Hastalıkları Hastanesinde seçimi kendisi yapmış, Şube Başkanımız gelmeden oyları saydırmış ve 5 tane seçilen delege kardeşlerimizle 5- 0 diye resim çekilip internet haberciliği yapan basın yayın organlarında ve kendi sosyal medya hesaplarında paylaşmıştır. Süleyman Demirel Üniversitesinde bizzat kendisi ve kendisine yakın iki arkadaşı tarafından sayım yapılmış olup yine sosyal medya hesaplarından kendisinin orada ağırlığını koyduğuna dair haberler yaptırmış, Şube Başkanımız Erdal Demiralay aday olan arkadaşı her defasında üyelerimizle tanıştırmış, üyelerimize buda bizim kardeşimiz, bizim üyemiz diye en ufak bir kötü kelam etmeden beyanda bulunmuştur.

Bunun dışında yaklaşık 17 yıldır Isparta ilimizde yetkili sendika olan Sağlık Sen’imizin sanki hiç üyesi yokmuş, yönetim hiç üyelerle ilgilenmiyormuş gibi haberler yaptırılıp Şube Başkanımız hakkında ailesine varıncaya kadar iftira kampanyaları düzenlenmekte yalan haberler çıkarılmaktadır. Başkan adayıyım diye ortaya çıkan arkadaşımızın gerek sağlık Bakanlığı’na bağlı kuruluşlarda gerek Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesi’ndeki kuruluşlar da idareciler tarafından başkan adayı önde idareciler arkada bizzat gezdirilmiş, bazı arkadaşlarımız söylediklerine göre bu arkadaştan yana tavır almaları onu desteklemeleri için uyarılmış, bazı üyelerimizin bunları şube yönetimimize ve şube başkanımıza bildirmesine ve savcılığa suç duyurusunda bulunmalarını istemelerine rağmen, sırf Şubemiz zarar görmesin, arada ikilik çıkmasın diye bu tür bir hususa başvuru olmamıştır.

Eğer bu söylenenler zikrettiğimiz kurumlarda kamera kayıtları incelenirse alenen ortaya çıkacaktır. Bütün bunların üzerine Şube Yönetimimiz en ufak bir tepki göstermemiş, ne savcılığa suç duyurusunda bulunmuştur ne de bu arkadaş hakkında en kötü bir kelam da bulunmamıştır.

Buna rağmen böyle haberlerin çıkması ve bu tür karalayıcı kampanyaların yapılması Sağlık Sen Isparta Şube Yönetimimizi ve Sağlık Sen Isparta Şubesi‘ne gönül vermiş Sağlık Sen Isparta şubesinin varlık sebebi üyelerimizi üzmektedir.

Kamuoyunun bilgisine..

Yorumlar (10)
başa gelen çekilir 2 ay önce
yiiin gayri birbirinizi yarın birbirinizi de tanımazsınız çünkü ballı maaş dönemi bitiyor hadi hayırlısı her şeyin bir sonu vardır başa gelen çekilir bizim çektiğimiz gibi biraz da siz çekin
ıspartalı 2 ay önce
İŞ İŞTEN GEÇTİ SAYIN BAŞKAN. ATI ALAN ÜSKÜDARI ÇOKTAN GEÇTİ. MUHTEMELEN KAYBETTİN. ÇÜNKÜ SEN YATARKEN ONLAR ÇALIŞTI.
112ısparta 2 ay önce
Erdal başkan iftiralara artık karnımız tok yalan haberlerle bi yere varamazsınız. KAYBEDİCEKSİNİZ
Ispartalı sağlıkçı 2 ay önce
Çamur Erdal diye boşuna demiyorlar senin devrin bitti artık bi defol git
Sağlıkçı 2 ay önce
Senin devrin bitti erdal başkan yalanlarla bir yere varamazsınız kaybedeceksiniz
N....A 2 ay önce
Etekler tutuştu yalan haberlerle karalamaya çalıştığınız adam hepinizin üstüne basarak yükselecek Mahmut Ağun başkanlık adayı iken korkunuz belli etmeyin korkmadan adil bir seçim dileğiyle Mahmut ağun başkan seninleyiz
Ahtapot başkan 2 ay önce
MaşAllah maşAllah yalan var iftira var bravo sana (MAŞA)
Hokkabaz 2 ay önce
Seçimi kendi yapacak farklı seçmen gelmeyecek oyu kendi sayacak başka bir istediğiniz varmı belli bunca yıl nasıl başkan olduğun sana bu yüzsüzlugu rahatlığı bu özgüveni veren pofpoflayanlarin suçu sana birşey demeye gerek yok Erdal bey
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?