Sağlık-Sen Şube Başkanı'ndan Metin Memiş'e Veryansın

02 Mart 2019 tarihinde yapılan Sağlık-Sen Genel Merkez 6. Olağan Genel Kurulu sonucunda Teşkilatına zulüm edildiğini iddia eden Bartın Şube Başkanı Naci Durmuş, eski Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş'i de kastederek adeta verdi veriştirdi.

Sendika 06.03.2019, 22:13 06.03.2019, 22:13
Sağlık-Sen Şube Başkanı'ndan Metin Memiş'e Veryansın

Sağlık-Sen Bartın Şube Başkanı Naci Demir yaptığı açıklamada "Bartın Sağlık Sen ailesine zulüm edenlerle bir olan, o günün Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, bürokrasi ve yeniden birlik hareketine verdiği desteğin bedelini ödemiştir. Teşkilatını arkasına almayan Genel Başkan Metin Memiş gitmiş, yerine Bartın sevdalısı, dik duruşlu, o günün Genel Başkan Vekili Semih DURMUŞ Sağlık-Sen Genel Başkanı olmuştur" dedi.

Naci Demir açıklamasının devamında, “Bartın Şubesi olarak 4 Nisan 2018 tarihinde yaptığımız basın açıklamasında sağlık politikalarında görülen yanlış ve eksiklikleri dile getirmek, çalışanların daha iyi şartlarda vatandaşa daha kaliteli hizmet vermelerini sağlamak içindi. Tüm çalışanlar basın açıklamasına katılmaması noktasında tehdit edildi. Basın açıklamasına katılanlar tek tek fişlendi.

TIKLAYIN

Gördüğümüz, tespit ettiğimiz ve dile getirdiğimiz yanlışlar ve eksiklikler kamuoyuna, siyasete hep yanlış aktarıldı. Sorunları çözmek yerine Sendikayı düşman ilan ettiler.

Bürokrasinin tüm imkânları kullanılarak Yeniden birlik adı altında yeni bir yapı kurdular. Bunu soranlara da o sendikanın iç işleri biz karışmıyoruz dediler.

Bir kıyımda bunun için başladı. Gece gündüz tüm mesailerini güçlerini yeni sendikalaşmaya ayırdılar. Eşi ile çocuğu ile çalışanlarımız tehdit edildi.

Bütün bunlara rağmen çalışanlar sendikalarına sahip çıkmış sendikal mücadelesini yapmış tüm Türkiye’ ye örnek olmuşlardır." 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-10
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?