Sağlık-Sen Şube Başkanına Kendi Yönetiminden Suçlama!

Sağlık-Sen Kırşehir Şubesi Yönetiminin yeniden seçilmesi için Genel Merkez tarafından alınan olağanüstü kongre süreci işlemeye başlarken, geçtiğimiz gün Şube Başkanı Cuma Köysüren tarafından yapılan açıklamaya yine sendika yönetim kurulu üyesi Halil Doğan’dan zehir zemberek sözlerle cevap geldi.

Sağlık-Sen Şube Başkanına Kendi Yönetiminden Suçlama!

Sağlık-Sen Genel Merkezi Kırşehir'i Seçime Götürüyor! başlıklı haberimizle Genel Merkezin Kırşehir Şubesini olağanüstü kongreye götürmek için süreci başlattığını duyurmuş, ardından Şube Başkanı Cuma Köysüren’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayıda Sağlık-Sen Başkanı: Genel Merkez Başkanlık Sevdasına Düşenlere Alet Oldu haberimizde vermiştik. Bugünde Kırşehir Sağlık-Sen Yönetim Kurulu Üyesi Halil Doğan’ın  Şube Başkanı Cuma Köysüren’ın yaptığı açıklama hakkında verdiği cevabı yayınlıyoruz. 

Halil Doğan tarafından yapılan o açıklama;

Çok değerli Sağlık Sen camiası, 

Bugün Sağlık Sen Kırşehir Şube Başkanı, yola çıktığı en yakın arkadaşları tarafından bile defalarca tekzip edilen, kendi hırs ve makam sevdası uğruna sendikanın adını kirli siyasete kurban eden açıklamalarını şaşkınlıkla okuduk. Mevcut Başkan, sürecin neden nasıl buraya geldiğine değil, kendini aklama çabalarına girmiştir.öncelikle değerli üyelerimize içinde bulunduğu soruşturma süreciyle ilgili bilgi vermeli, iddia edilenler doğruysa hangi sebep ve koşullar altında resmi bir evrakı gazetede paylaşma gibi bir gaflete düştüğünü açıklamalı. Koltuk sevdası adına, kendine rakip olarak gördüklerine basın yayın yoluyla maksatlı haber yapmak gibi ucuz bir sendikacılık anlayışına nasıl evrildiğini bizlere anlatmak zorundadır. 

TIKLAYIN

Sendikamızın değerli 72 delegesineden olağan üstü için imza kararı, yönetim kurulu üyeleri neden istifa kararı almıştır? 

Bu süreç nasıl başlamıştır? 

Tüm bunların sebebi benimde içinde bulunduğum yönetim kurulu üyelerinin Sayın başkanın arkasında durmaması mıdır? 

Herkesin takdiridir ki biz bu seçimi kazanırken. Doğru bildiklerimizden bir adım geri atmadık. Kırşehir’de sağlık çalışanlarının hakkını en iyi şekilde korumak adına, bu sendikayı altın tepside değil sahada üyelerimizin takdirini toplayarak aldık. 

Sayın Başkana sormak isterim; o günden bugüne yönetim kurulundaki arkadaşların hangisinin düşüncesi konumu, makamı değişti ki size karşı bir kumpas çabasına girişsin? Ama biz çok iyi biliyoruz ki mesele sadece ve sadece Sayın başkanın İl Sağlık Müdürlüğündeki görevinden alınması üzerine sendika başkanı vasfını kaybetmek istememesidir. Yaklaşık bir buçuk aylık bu süreçte gerek üyelerin, gerek delegelerin gerekse yönetim kurulu üyelerinin desteğini kaybeden sayın başkan, kendi ismiyle beraber sendikayı da zor durumda bırakmış ve itibarsızlaştırmaya çalışmıştır. Yaptığı yanlışa yanlış diyenleri kendine düşman veyahut rakip ilan eden herkesi kendi gibi sanıp doğruları söyleyenleri koltuk kapmakla suçlamıştır. Bizi üyelerimiz yapılan yanlışlara rağmen birilerinin yerini ve makamını korusun diye getirmemiştir. Ben yanlış yapsamda arkamda durun mantığı sahsim adına yanlıştır. 

Sendikamız genel merkezi tüm bunların ışığında 72 delegenin olağanüstü imzası ile tüzük kuralları gereği, olağanüstü seçim kararı almıştır. 12.10. 2019 tarihinde yapılacak olan seçimin Kırşehir Sağlık Sen camiası adına hayırlar getirmesini rabbimden diliyorum. Gerek seçimi kazanma sürecimiz, gerekse yaklaşık bir buçuk aydır küçük, kirli ayak oyunlarını seyrettiğimiz bu zaman diliminde, bizlere destek veren tüm dost ve arkadaşlara teşekkür ediyorum....saygılarımla

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019, 14:39

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kırşehir
Kırşehir - 7 ay Önce

Bu başkan gökten zembillemi indi genel merkez seçimlerinde cuma Semih durmuşa oy vermediği için genel merkez Kırşehiri seçime götürüyor daha sırada 25 şube var susmaya devam etsinler o şubeler

Mücahit Kırşehir
Mücahit Kırşehir - 7 ay Önce

Delegelerin iradesine genel.merkez pranga vurmuştur. Delegelerin seçtiğini ancak seçim yoluyla gönderebilirsin. Halil beye başkan olacaksın cumayı indir gerisini bana bırak diyen başkan kim. Atanamayinca Halil bey neden açıklama gereği duydun diyer yönetim üyeleri neden üzerine almıyorsa sen açıklama ihtiyacı duydun.Ne gariptir ki suçlular ilk önce açıklama yapar. Halil bey şimdide ben başkan olamasam da birinin yönetiminde vekil olurum derdinde. Hep aynı oyun.

Patrona Halil Kırşehir
Patrona Halil Kırşehir - 7 ay Önce

Ne garip ki Kırşehir 18 ayda 3 kez seçim için sandığa gidiyor. Sağlık çalışanlarının bir çok sorunu varken masada zam almadan kalkilmişken genel.merkez işi gücü bırakmış Kırşehir in başkanına odaklanmış. Atama yapamayincada seçim yapmak zorunda kalmış ama genel merkez cok büyük bir hata yaptı başkanına sahip çıkmadı. Bu süreçte Türkiye'de yeni bir süreç başladı göreceksiniz yakın bir zamanda genel. merkezde ettiğini bulacak olağan üstü seçime gidecek Allahu teala nediyor kimse yaşattığını yaşamadan ölmez.

Kırşehir Ahi
Kırşehir Ahi - 7 ay Önce

Halil doğan yaklaşık 3 aydır delegelerle kulis yapıp başkan olmak istedigini söyleyerek Nasıl bir ayak oyunu oynadığını genel merkeze hangi başkandan başkanlık sözü aldığında bir anlatsın. Atama yoluyla başkan olunmaz yüreğin yetiyorsa seçimle gelirsin

Mehmet mehmet
Mehmet mehmet - 7 ay Önce

Bu halil beyde baş dönek hoşgeldin

DOĞAN GÖRÜNÜMLÜ SERÇE
DOĞAN GÖRÜNÜMLÜ SERÇE - 7 ay Önce

Halil bey bir önceki dönemde necati başkanın temsilcisiydi, Ne varki necati başkanın yönetimi olağanüstü seçime gidince Başkan adayı olduğunu açıklayıp sonrada yasin başkanla mahkemelik olup sonrada kendi çıkarı doğrultusunda yasin başkanı destekleyerek adaylıktan çekilmiş.Başkan olamıyacagını anlayınca birilerini tehtit ederek yönetime giriyor,cuma başkanıda bana başkan vekilliği vermessen yasini desteklerim diye tehtit etti sayı delegeler inanmayan cuma başkana sorsun. Birde necati beyi evinde diger temsilci arkadaşyla ilk ziyareti halil bey yapmıştı. tebrikler ahte vefa böyle birşey olsa gerek.

Doğrucu
Doğrucu - 7 ay Önce

Sıra Adana'da Adana yı olağanüstü seçime götürecekler bugünlerde konya ile ilgileniyorlarmış himmet bayar kazanmasında kim kazanırsa kazansın diyorlarmış

TEMSİLCİ HALİL
TEMSİLCİ HALİL - 7 ay Önce

Halil bey bir önceki dönemde necati başkanın temsilcisiydi, Ne varki necati başkanın yönetimi olağanüstü seçime gidince Başkan adayı olduğunu açıklayıp sonrada yasin başkanla mahkemelik olup sonrada kendi çıkarı doğrultusunda yasin başkanı destekleyerek adaylıktan çekilmiş.Başkan olamıyacagını anlayınca birilerini tehtit ederek yönetime giriyor,cuma başkanıda bana başkan vekilliği vermessen yasini desteklerim diye tehtit etti sayı delegeler inanmayan cuma başkana sorsun. Birde necati beyi evinde diger temsilci arkadaşyla ilk ziyareti halil bey yapmıştı. tebrikler ahte vefa böyle birşey olsa gerek.


SIRADAKİ HABER