Sağlık-Sen Şube Başkanı: Tehdit ve Hakaret Yok

Sağlık-Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, Şehir Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesinde görevli bir doktoru tehdit ettikleri yönündeki iddialara yanıt verdi.

Sendika 14.01.2019, 16:05 14.01.2019, 16:10
Sağlık-Sen Şube Başkanı: Tehdit ve Hakaret Yok

Sağlık-Sen Şube Başkanı Köksal, yeni açılan Eskişehir Şehir Hastanesi’ne çalışanların sorunlarını tespit etmek amacıyla bir ziyaret gerçekleştirdiklerini belirterek, yoğun bakımda görevli doktorla ilk defa karşılaştıklarını, doktorun kendilerine bu alanda ziyaret gerçekleştiremeyeceklerini, kendisinin ise sendikaların her çalışma alanını gezme, sorunları dinleme ve çalışanlar ile görüşebileceklerini ilettikleri ifade etti.

TIKLAYIN

Yoğun bakım ünitesinde görevli doktoru tehdit etmediklerini söyleyen Köksal, olay anında yanlarında bulunan özel güvenlik görevlilerinin konuşmaların her anına şahit olduğunu, doktor tarafından verilen ifade de hakaret ve tehdidin yer almadığını kaydetti.

Sendika binasında düzenlediği basın toplantısında konuşan Köksal,  “Tek derdi sağlık çalışanlarının özlük mali sosyal haklarını çalışma şartlarını iyileştirmek olan sendikamızı böyle kirli oyunlarla değersizleştirmeye çalışanlara hiçbir zaman fırsat vermeyeceğiz” dedi.  “Doktor hanımın üzerine yürüyerek tehditler savurduğu ve doktor hanımın korkudan bayıldığı” ifadelerinin gerçek dışı olduğunu aktaran Köksal, “Yoğun bakıma giriş esnasında ilk defa gördüğüm Doktor Hanım, ziyaret yapılamayacağını belirtti. Ben de yetkili sendika olarak çalışanlarımızın sorunlarını tespit ve çözüm arama sorumluluğum olduğunu ifade ettim. Doktor hanımın verdiği ilk tepki yoğun bakımda benim elemanlarım var ziyaret edemezsiniz, buralar bana ait, siz kimden izin aldınız şeklinde olmuştur.Ben de kendisine hiç bir sağlık çalışanının eleman olarak nitelendirilemeyeceğini ve hiç bir çalışma alanının cezaevi gibi görülemeyeceğini ifade ettim. Kısa süren tartışma bundan ibarettir. Konu hakkında doktor hanım Kurum yöneticileri önünde hakaret ve tehdit olmadığını beyan etmiştir ve ifadesi de bu yöndedir. Hele ki malum sendika başkanın sosyal medya paylaşımında bahsettiği “doktor hanımın üzerine yürüyerek tehditler savurduğu ve doktor hanımın korkudan bayıldığı” ifadeleri tamamen iftira ve karalama kampanyasıdır” dedi.

Sağlık-Sen Yöneticilerine Şok Suçlama! Doktoru Tehdit Ettiler İddiası

Yorumlar (0)
1
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?