PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Sen Şube Başkanı: Makam Peşinde Koşanlar Merdiven Altı Sendika Kuruyor

Eşinden dahi oy alamayan, makam mevki peşinde koşanların son zamanlarda merdiven altı sendika kurduğunu söyleyen Sağlık Sen Diyarbakır Şube Başkanı, “birileri egolarını tatmin etmek istiyor” dedi.

Sendika 09.12.2022, 01:27 11.12.2022, 15:55 Cansu Polat
Sağlık Sen Şube Başkanı: Makam Peşinde Koşanlar Merdiven Altı Sendika Kuruyor

Sendikasının İl Divan Toplantısında delegelere konuşma yapan Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, son zamanlarda merdiven altı sendikalar kurulduğunu söyledi.

Diyarbakır şubelerinin ne derece hizmet ettiğini ve ne zorluklarla mücadele ettiğini, temsilcileri ve şube yönetimiyle beraber genel merkezlerinden aldıkları güçle sahanın her alanında koşmaya ve koşturmaya devam ettiklerini söyleyen Şube Başkanı Ensarioğlu, “rabbim bu yolda bizi muvaffak etsin” dedi.

Bu yola baş koyduklarını, gönül koyduklarını ifade eden Şube Başkanı, davalarının çalışanların hak ve menfaati olduğunu, çalışma arkadaşlarının daha iyi bir ortamda daha iyi hizmet sunabilme noktasında gecelerini gündüze kattıklarını ifade etti.

“EŞİNDEN DAHİ OY ALAMAYAN DELEGE ADAYI OLDU”

Bundan 4-5 ay önce bir delegasyon süreci yaşadıklarını belirten Ensarioğlu; “Bu süreçte de bizim karşımıza çıkan diğer arkadaşlarımızı burada saygıyla selamlıyorum. Ama kırılmadım desem yalan olur. Kırılmamın sebebi de biz yönetim olarak, yönetici arkadaşlarımızla beraber gece gündüz çalışırken, sahada bir tek üye yapmadan kendisi delege adayı olup da eşi başka sendikada üye olan ve bu noktada eşinden dahi oy alamayan bir kesim, kalkıp sadece Diyarbakır şubesini biz yaparız demesi gerçekten ayıplanacak bir durumdur. Bu kişiler hizmet etmiş ve çalışmış olsaydılar, başımızın üzerinde yeri vardı. Biz temsilcilerimizle ve yönetim kurulu arkadaşlarımızla gece ve gündüzümüzü bu davaya verdik. Sizlerden aldığımız güç ve genel merkezden aldığımız destekle bu seçim sürecinde sahanın her alanında alnımızın akıyla bu süreçten başarıyla çıktık.

“MERDİVEN ALTI SENDİKALAR BU MEMLEKETTE SORUN HALİNE GELMİŞTİR”

Merdiven altı sendikaların bu memlekete bir sorun olduğuna değinen Ensarioğlu; “Varsınlar olsunlar. Sonbaharın bazen yaprak dökümü olur ya varsınlar onlar da dökülsünler. Onlar zaten bizim davamızda yoktular. Onlar bizim çalışmalarımızda yoktular. Ya makam mevki için gelmişlerdir, ya kendi egoları için gelmişlerdir, onun dışında bir davaları yok. Onların işi akşam bir araya gelip sabah sendika kurmak. Sorarlar ki sendikayı niye kurdunuz e biz istedik de olmadı. Makam ve mevki istedik olmadı. Taleplerimiz yerine gelmedi. Toplum için, çalışanlar için, arkadaşlarımızın geneli için istenen tüm talepler genel merkezimiz tarafından yerine getirilmiştir. Biz de bu süreçte şube olarak gece gündüz mücadelemizi vermişiz. Onlar varsın olsunlar, ama üzüldüğümüz bir konu var, bunlarla yol giden bazı arkadaşlarımız var. Üst tabakadaki kişilerin egosu, istek ve talepleri belliyken onlara takılan arkadaşlarımıza üzülüyoruz. Yıllarca bizimle beraber mücadele verip koşuşturan arkadaşlarımızın şu an başka yerde olması, egosunu tatmin etmek için ortaya çıkan bu kişiler için koşuşturması bizi rahatsız ediyor. Sahadaki çalışmalarımız, yaptığımız etkinlikler hepsi ortada. Ben bu süreçte genel başkanımıza bu son süreçteki kazanımlarımız ve toplum sözleşmedeki kazanımlardan dolayı hepinizin karşısında kendisine teşekkür edip saygılarımı sunuyorum. Biz Diyarbakırlı olarak genel başkanımızdan memnunuz, Allah da sizden razı olsun” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (22)
Doktor Ali 2 ay önce
sağlık-sen denen bu sendika yeni kurulduğunda memurların çoğu Türk Sağlık-Sen'e ve SES'e üyeydi.Hiçbir başkanın çıkıp da sağlık-sen için "merdiven altı sendika" dediğini duymadım, okumadım. Akparti sayesinde palazlanan bu sendika şimdi "kendileri gibi düşünmeyenleri", sağlık-sen'den nefret edenleri, sağlık-sen'den bir halt olmayacağını bildikleri için ya başka sendikaya üye olanları ya da yeni sendika kurup orada mücadele edenleri "merdiven altı" görüyorlar. Adamlarda "ego" marsa ulaşmış. Umarım o egonun yerlerde süründüğünü de görürüz
hemșire 2 ay önce
Sadece siz ve sizin sendika temsilcileri makam pesinde koșuyor bakın șöyle bir bașka sendika üyesi olan müdür varmı özellikle Ankara üyesini alıp șube bașkanıyım deyip bunu müdür yap șunu müdür yap diye bakanlıkta geziyor mobing hat sahada görün artık
Semih 2 ay önce
O makamda kalmak için semih'in g....nü yalayan konuşmayı bilmeyen zat neler söylemiş maşAllah.Lan sen önce çapsız adamın peşinden gitmeyi bırak
Saksı 2 ay önce
siz merdiven üstü oldunuz da ne oldu ................fazlalıklar
asabi 2 ay önce
töbe töbe şimdi küfür edeceğim
sm 2 ay önce
korkunuzda boğulacaksınız adınız tarihe haktan yana olan değil koltuktan yana satan olan diye geçeceksiniz
akla zarar 2 ay önce
ağzından çıkan idrak etme kabiliyetine sahip değiller. aynaya bakıp konuşmuş. tam da söz, söyleyenin aynası olmuş. sövmeyeyim iltifat kabul ederler.
Sağlık 2 ay önce
Saglik sen de sonradan merdiven altında kuruldu.akp yandaşlığı ile bir yerlere gelmiş bir sendika. Işte hükumetin memuru kullanması için kurulmuş bir kuruluş. Şimdi kalkmış aynada kendilerini konuşuyorlar. Bu gün çalışma bakanı kadro açıkladı şimdi hepsi reklam peşinde baksan hiçbirisinin haberi yoktu bakanın konuşması onlara da sürpriz oldu ama biz yaptık masalı anlatmaya başladılar. Biz bunlara inanarak zaten geleceğimizi bitiriyoruz farkında değiliz. Rahatımız huzurumuz kaçsın ama bunlara üye olup kendi geleceğinizi bitirmeyin. Memur olarak oy gücünüzü kulanın işte o zman sendikal olarak masada çok daha güçlü bir kazanım elde eden memurlar olur bunu unutmayın. Bizi oy gücü ile temsil edecek bir sendika lazım yandaş veya memuru basamak olarak kullanan değil.
Birlik beraberlik 2 ay önce
Varsa yoksa saydırıp dökün emi sağlıkçı arkadaşlarım. Ona saydır bına saydır yönetime , sendikaya herkese. Ama asıl hak aramaya bireysel davranışa gelince kimsenin kılı kıpırdamıyor. Birlik olmayı beceremiyor. Herkes istiyorki başka insanlar uğraşıp bir sonuç elde etsin ama yeterki kimse kıl kıpırdatmasın. Bakın öğretmenler birlik olarak yan gelip yatarak neler elde etti. Hatta yetmedi bugün tekrar yüzde yüz zam istiyorlar. Hah şuraya yazıyom. Bu gidişle alırlarsa. Bizde öyle aval aval bakarız. Hatta ona buna saydırırız
murat akın 2 ay önce
şaka gibi gerçekten. bu demece cevap yazılsa kitap olur, o denli çamursunuz. ama çıkıp kendi serüveninizi başkası yapmış gibi anlatabiliyorsunuz. memur sen bu ülkede memurun başına gelmiş olan en kötü şeydir. yavşak yalaka düzenbaz çıkarcı egoist ......... say say bitmez.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.