PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Sen: Sözleşmeli Personelin Kadroya Geçmesi Bu Ay Yürürlüğe Girer

Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesiyle ilgili yapılan çalışmanın bu ay yürürlüğe konulacağı belirtilen açıklamada, Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’in yapıcı ve olumlu yaklaşımına vurgu yapıldı.

Sendika 04.11.2022, 14:30 Cansu Polat
Sağlık Sen: Sözleşmeli Personelin Kadroya Geçmesi Bu Ay Yürürlüğe Girer

Sağlık Sen Genel Başkanlığı tarafından sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi ile ilgili çalışmanın bu ay içinde yürürlüğe gireceği kaydedildi.

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile gerçekleştirdiği görüşmede, Çalışma Bakanı’nın personel politikalarına yönelik yaklaşımının olumlu, yapıcı ve sorun çözücü olduğu belirtildi.

Sağlık Sen Genel Başkanı: Çalışma Bakanı’nın Olumlu Yaklaşımı Kronikleşmiş Bir Çok Sorunu Çözecek

Sağlık Sen Genel Başkanlığı tarafından ajanslara gönderilen basın bildirisinde; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in personel politikalarına yönelik olumlu yaklaşımları sonucunda kronikleşmiş bir çok sorunun çözülmesi noktasında güven içerisinde adım atılmasının sağlandığı vurgulandı.

‘ÇOK OLUMLU, YAPICI VE SORUN ÇÖZÜCÜ YAKLAŞIMI VAR’

Sözleşmelilerin kadroya geçirilmesiyle ilgili çalışmanın bu ay içerisinde sonuçlanacağı kaydedilen açıklamada, “Konu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) gelir. Meclis Genel Kurulu’nda da gerekli çalışmalar yapılarak sonuçlanır. Bakan Vedat Bilgin’in personel politikalarına yönelik yaklaşımı çok olumlu, yapıcı ve sorun çözücü. Bugüne kadar birikmiş olan sorunların çözümü noktasında çok ciddi ve kararlı adımlar atıyor. Bizim taleplerimizin desteklenmesi noktasında da ciddi manada katkı sunuyor. Tüm kamu çalışanları adına Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum. Onun olumlu yaklaşımı kronikleşmiş olan birçok sorunun da çözülmesi noktasında güven içerisinde bir adım atmamızı sağlamış oluyor. Sözleşmelilerin kadroya geçirilmesiyle ilgili bir düzenlemeyi bizler bu ay içerisinde yürürlüğe koymuş oluruz diye umut ediyorum” ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (5)
Yhs 4 hafta önce
Yhs kadro bekliyor sizde oy bekliyor sunuz alırsınız babayı adalet olmadıkça taşerone sözleşmeliye mubaşirlere üç beş maaş alan oy versin ben vermeyeceğim hakkım haram olsun
Djjs 4 hafta önce
İnsan sormaz mi bu kamuda sozlesmeliyi kim getirdi ? Yillardir insanlar neden magdur edildi diye sormaz mi insan ?
SAKIN YHS NI AĞZINIZA ALMAYIN 4 hafta önce
SEN BİLİRSİN SEMİH BEY YHS SANA NE SÖYLEDİĞİNİ SEN ANLARSIN................
Sgk 3 hafta önce
Djj cvp işe girerken sözleşmeyi kabul edip girmedinmi şimdide kadro sonra para sizin istekler bitmez işi beğenmiyorsan bırak seni tutan yok sırada bekleyen üniversite mezunları genç insanlar var
Sgk 3 hafta önce
Yhs cvp hademeler ne iş yapıyor bir evrak götür otur akşama kadar çay sohbet ey hükümet bunları yhsleri tasorene geçirin oy yok size