Sağlık Sen, Sağlık Bakanlığı Önünde Perşembe Günü Eylem Yapacak!

"Sağlık çalışanlarının canına tak eden ve kangrene dönüşen döner sermaye sistemine ve ücret adaletsizliğine, Sağlık Bakanlığı önünde 81 ilden gelen şube yöneticilerimizle tepki göstereceğiz. " duyurusuyla eylemi açıklayan Sağlık Sen Genel Merkezi, 25 Mart Perşembe öğle arası tatilinde 12:30'da Bakanlık önünden tepki göstereceklerini duyurdu.

Sendika 24.03.2021, 19:54 24.03.2021, 20:24 Güler Sağlam
Sağlık Sen, Sağlık Bakanlığı Önünde Perşembe Günü Eylem Yapacak!

“Ücret Adaletsizliğinin Giderilmesi İçin Mücadele Ediyoruz”

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlık hizmetinin bir bütün olduğunu dile getirerek, "Sağlık çalışanları ortak alın teri ile sağlık hizmetini yürütüyor. Sağlık çalışanları canlarını ortaya koyarak mücadele ediyorlar. Ama bunun yanında birde sorunlarla, adaletsizliklerle mücadele etmek zorunda kalıyorlar. Bizim canımızı en çok yakan döner sermayeden kaynaklı ücret adaletsizliği. Döner sermaye sistemi sağlık çalışanları arasında çalışma barışını bozuyor. Bu sistem muhakkak değişecektir. Adaletin ve hakkaniyetin sağlanması için her alanda mücadelemizi sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı. 

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının büyük fedakârlıklarla çalıştığını kaydeden Durmuş, bu mücadele için akıtılan alın terinin görmezden gelinemeyeceğini söyledi. Durmuş, "Sağlık çalışanlarımız cephenin en ön safında virüsle mücadele ediyorlar. Can veriyorlar, virüse yakalanıyorlar ama cepheyi terk etmiyorlar. Bu süreçte sosyal hizmet çalışanlarımız 10-14 günlük kesintisiz karantina mesaisi yaptılar. Karşılığını alabildiler mi? Hayır. Tüm bu sıkıntıları mahkemeye taşıdık. Bizim sağlık ve sosyal hizmet çalışanı arkadaşlarımızın emeklerinin zayi olmasına göz yummamız mümkün değil. İşte bizim mücadelemiz bu haksızlıkların ve adaletsizliklerin giderilmesi için” ifadelerini kullandı. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (29)
Bilgisayar İşletmeni Hafız 5 ay önce
Ordan da Otel Hiltonsa'nın restaurantına geçersiniz.Ağzınız çok yorulacağı için yemek yer, dinlenirsiniz.Nasıl olsa faturasını üyeler ödüyor.
Çıkmışlar "eylem yapacağız" diyorlar utanmadan!!!!
Eski temsilci 5 ay önce
La bu işte bir bit enigi var ha bunlar da nerede o yürek ki yöneticilerle eyleem yapacak ya kesin bir zam iyileştirme haberi aldılar sonra çıkalım biz meydana eylem yapalım sonra da zam haberi çıkar oldu mu sana biz çalıştık eylem yaptık emeklerimizin karşılığıni aldık demesinler sakin var bunda bir Çapanoğlu deme di demeyin yoksa bunlar hele ki yöneticiler bakanlık önünde eylem yapmak kim bunlar kim
Ruhsuz 5 ay önce
Dikkat edin sağlık bakanı korkmasın sizden.
Sultan 5 ay önce
Hodri meydan hadi buyur meydanlar senin ara hakkimizida yigit gorelim. Danisikli dovuslerinize bir yenisi daha eklendi.Aman sosyal mesafeye dikkat edinde basimiza yuk olmayin birde su zamanlarda.
İris 5 ay önce
Mikrofonun açık kalması bazen işe yarıyor demekki. İllerden araç kaldırın. Hep birlikte orada olalım.
Sağlık memuru 5 ay önce
Hayret doğrusu başlarına ne düştü acaba..
Geçililmiş 5 ay önce
Çok geçikilmiş bir olay. Dönersermeye sisteme dahil edildiğinde neredeydiniz..sağlıkçılar 2 saat grev yaosa ülke geneli daha etkin olur. Dönerler kalksın. Seyanen 3000 tl iyleştirme, her unvana yıl ayrımı yapılmadan 3600, her unvana 4 yıla 1 yıpranma
Bunların kanını bilen 5 ay önce
Bu işte bir Çapanoğlu var kesin bir zam veya bir iyileştirme yapacak hükümet bunlar da eylem yapıp bu zam i iyileştirme kendilerine mal edecekler yoksa bunlar da nerede o ......nerede o yürek koltuklarından makamlarindan olmak korkusundan hükümet ile ters düşmek istemezler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?