PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Sen Radyoloji Çalışanları Şua İzni İçin Dava Açtı

28 Nisan’da Resmi Gazete’de yayınlanan Radyoloji Hizmetleri Yönetmeliği‘nde sağlık izin sürelerinin saat hesabına göre yapılması nedeniyle Sağlık Sen yönetmeliği yargıya taşıdı.

Sendika 25.06.2022, 16:26 26.06.2022, 03:05 Cansu Polat
Sağlık Sen Radyoloji Çalışanları Şua İzni İçin Dava Açtı

Resmi Gazetede yayınlanan Şua izni başta olmak üzere radyoloji çalışanlarını mağdur eden Radyoloji hizmetleri Yönetmeliğinin iptali için Sağlık Sen dava açtı.

Resmî Gazetede yayınlanan Radyoloji Hizmetleri Yönetmeliği’nde özellikle Şua izni olmak üzere pek çok konuda radyoloji çalışanlarına yönelik yeni düzenlemeler getirildi.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 103. maddesinde “radyoaktif ışınları ile çalışan personelin her yıl yıllık izinlerine ilaveten 30 günlük sağlık izni verilir” hükmü yer alıyor.

Sağlık Sen tarafından yapılan açıklamada sağlık çalışanlarına yönelik sağlık izin sürelerinin saat hesabına göre düzenleyen yeni yönetmeliğin iptali için dava açıldığı belirtilerek yönetmeliğin bu hali ile mevcut işleyişini bozacağı ifade edildi. Çalışma barışı ve kurumsal yapıya zarar vereceği düşünülen yönetmelik ve Şua izni kanunla belirlendiği halde yönetmelikle değiştirilemez açıklaması yapıldı.

Yorumlar (7)
Asabi 2 ay önce
Bu Yönetmelik çıkarken oradaydı. Şimdi dava açıyormuş. Millet alış veriş de görşün mantığı. Hala bu sendikaya üye olan personelin aklından süphe ederim
hemsire olmayan saglikcilar 2 ay önce
2 ay oldu yenimi akliniza geldi
Ne olacak halimiz... 2 ay önce
Geçmiş olsun... TÜRK SAĞLIK-SEN ikinci gün davayı açtı. Çok komiksiniz
Emekçi 2 ay önce
Yaw yorumcular he he. Bir şeyi de beğenin..
Hep negatif hep yikicisiniz. Bir bitin artık.
SEVGİ 2 ay önce
RADYOLOJİ ÇALIŞANLARININ BUKADAR FAZLA İZİN KULLANMASI ZATEN ÇOK RAHATSIZ EDİCİ....DİĞER SAĞLIK PERSONELLERİ ADINA ŞUNU SÖYLÜYORUM HÜKÜMET ÇOK DOĞRU BİR KANUN ÇIKARMIŞ..
Yardımcı sağlık personeli 2 ay önce
Diğer sendikalar dava açtıktan sonra mi aklınıza geldi bide sorumlu sendika olacaksınız ..
Tüketici 2 ay önce
Hadi ordan dalavereciler, kanun nerde onu göster,
Işte kanunu ortadan kalktı yerine Cumhurbaşkanı resmi gazetede yönetmeliği yayınladı işte kanun varmı başka yol işte Cumhurbaşkanının yayınladığı kanun
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?