PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Sen Promosyonların Güncellenmesi İçin Sağlık Bakanlığı’na Başvurdu!

Banka maaş promosyon anlaşmalarının revize edilmesi veya güncelleme yapmayan bankalarla olan anlaşmaların feshedilmesini isteyen Sağlık Sen, Sağlık Bakanlığı’na yazılı başvuruda bulundu.

Sendika 06.09.2022, 19:24 Cansu Polat
Sağlık Sen Promosyonların Güncellenmesi İçin Sağlık Bakanlığı’na Başvurdu!

Genel Başkan Semih Durmuş imzalı yazı, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne verilerek mevcut ekonomik koşullar ile artan banka karlarına dikkat çekildi.

Sağlık Müdürlüklerinin yaptığı promosyon anlaşmalarının düşük tutarlarda kaldığı vurgulanan yazıda “Sözleşmelerin imzalandığı tarih ile günümüz koşulları arasındaki ekonomik farklılıklar ve çalışan ücretlerindeki artışlar karşısında, ödenen promosyon tutarlarının düşük kaldığı ortadadır. Promosyon tutarının belirlenmesinde asli unsur, çalışanların maaş ve ücretleridir. 2022 yılının ilk 6 aylık döneminde yüzde 30,5, ikinci 6 aylık döneminde ise yüzde 41,69 oranında çalışanların maaş ve ücretlerine zam yapılmıştır. Bu artışa bağlı olarak bankaların mevduat getirisi artarken, çalışanların promosyon tutarları azımsanamayacak derecede düşük kalmıştır” ifadeleri kullanıldı.

“Revize Edilmeyen Sözleşmeler Feshedilmeli”

Promosyon anlaşmalarının artık çalışanların ihtiyaçlarına cevap vermediğine dikkat çekilen başvuruda, “Mevcut ekonomik koşullar altında, promosyon tutarlarının belirlendiği maaş ödeme protokolleri sona erene kadar, kurum ve kuruluşlarınızca bankalar nezdinde yapılan finansal işlem hacimlerinin büyüyerek devam edeceği ortadadır. Bu durumda, protokollerin yapıldığı dönemde anlaşmaya varılmış olan promosyon tutarlarının, günümüz koşullarında hayatın olağan akışına ve çalışanların ihtiyaçlarına cevap veremediği görülmektedir. Bu itibarla, yapılmış olan banka promosyon sözleşmelerinin revize edilerek, promosyon tutarlarının artırılması, aksi halde sözleşmelerin feshedilerek yeni sözleşme yapılması ile ilgili olarak Bakanlığınızca promosyon anlaşması yapmış bulunan tüm il müdürlükleri ile kuramlarınızın talimatlandırılması hususunda gereğinin yapılmasını talep ediyoruz” denilerek Sağlık Bakanlığı’nın harekete geçmesi istendi.

Yorumlar (7)
hassss 1 ay önce
bundan önce 5 yıllık yapılan anlaşmaların altına imza atan, acemice yazılan sözleşme maddelerine onay veren, geleceği düşünmeden alınan 3-5 bin lirayı zafer çığlıklarıyla haber eden sizler değilmiydiniz.
VHKİ 1 ay önce
Banka BES yapmayınca çalışanın artısı kredisi vermiyor 1,55 yerine 1,94ten veriyor. Üstelik eskiden herşeyde taksit imkanı sunarken şimdi hiçbir şeyde taksit sunmuyor. Anlaşma yok ortada ve ziraat personeli sömürüyor
Bulut hemşire cerrah 1 ay önce
Teşekkürler sağlık sen
Hız yok 1 ay önce
Bu kaplumbağa hızıyla biraz zor
SG 1 ay önce
Promosyon haberlerini abartıp milleti uyuşturmayın
BKS 1 ay önce
Çok basit orda şöyle burda böyle, ya kardeşim devlet bir yönetmenlikle tüm il sağlık müdürlükleri enflasyon artışı göz önüne alınarak personel sayısına bakılarak bir güncelleme o kadar, bu zor mu bilmiyorum.. aynı banka orada uyguluyor burada ses yok ...
SAĞLIKÇI 1 ay önce
Sayın bakanım biran evvel bu promosyon meselesini gündeme getirip çalışanlarınızın lehine çalışma yapmanızı bekliyoruz Siz çalışınınıza karşı özverinizi hassasiyetinizi biliyoruz bu konudada hassas davranacağınızdan şüphemiz yok saygılar
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?