PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Sen, Para Puan Ödenmeyen Sağlık Personellerinin Hak Kaybı İçin Bakanlığa Başvurdu

Sağlık Sen banka maaş promosyon anlaşmasında yer almasına rağmen bankart lira uygulamasından yararlanamayan sağlık çalışanlarının yaşadığı hak kaybının giderilmesi için Sağlık Bakanlığına yazılı olarak başvuruda bulundu.

Sendika 17.01.2023, 21:59 Cansu Polat
Sağlık Sen, Para Puan Ödenmeyen Sağlık Personellerinin Hak Kaybı İçin Bakanlığa Başvurdu

Sağlık Sen Genel Merkezi tarafından, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne yapılan yazılı başvuruyla, kredi kartı kullanmayanlar, banka tarafından kredi kartı verilmeyenler ile limitlerinde bloke olan sağlık çalışanlarının bank kart lira uygulamasından yararlanamadığı belirtildi.

Gözler Dr. Mehmet Koca’ya Çevrildi!

Sağlık çalışanlarının Ziraat Bankasının yaptığı uygulama nedeniyle hak kaybına uğradığına yapılan başvuruyla ilgili Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Koca’nın nasıl bir adım atacağı merak konusu oldu.

Sağlık Bakanlığı Ziraat Bankası ile yaptığı promosyon anlaşmasına ilişkin bilgi aktarılan başvuru metninde, “Yapılan anlaşma ile sağlık çalışanlarına, 3 yıllık protokol karşılığında toplam 29 bin lira promosyon ödemesi yapılmasına karar verilmiştir. Yapılacak ödemenin; 27 bin lirası peşin (25 bin 200 lira nakit, 1800 lira kredi kartına para puan), 2 bin lirası ise, 6 aylık dönemlerde 2 taksit şeklinde ‘para puan’ olarak verilmesi kararlaştırılmıştır” ifadesi yer aldı.

“Hak Kaybı Yaşanmıştır”

Yapılan protokol sonrası çalışanlara banka promosyon ödemelerinin nakit olan kısmının yatırıldığına ancak para puan konusunda bazı çalışanların mağduriyet yaşadığına dikkat çekilen yazıda, “Kredi kartı üzerinden para puan olarak verilmesi gereken ödeme, bazı sağlık personelinin diğer banka kredi kartı limitlerinin yüksek olması, bazılarının temerrüde düşmüş olması ve bazı çalışanların da kredi kartı kullanmak istememesi nedeniyle yatırılmamıştır. Bu durum, para puan ödemesinden yararlanamayan sağlık çalışanlarının mağdur olmasına sebep olmuştur. Günümüzün ekonomik şartları göz önünde bulundurularak, banka promosyon anlaşmalarının revize edilmesi, çalışanlar için büyük bir beklenti oluşturmuştur, ancak kredi kartları üzerinden verilmesi gereken para puan ödemelerinin çeşitli sebeplerden dolayı verilmemesi, çalışanlarının hak kaybını gündeme getirmiştir” değerlendirmesinde bulunuldu.

“Sağlık Bakanlığı Mağduriyetin Giderilmesi için Ziraat Bankası ile Görüşmeler Yapmalı”

Sorunun çözümü için Sağlık Bakanlığı’nın bir an önce harekete geçmesi istenen metinde, “Para puanların taksit şeklinde ödenmesi de bu sorunun ileriki dönemlerde devam edeceğinin bir göstergesidir. Sağlık Bakanlığı tarafından para puan sorununu çözebilmek için tekrardan Ziraat Bankası ile görüşmeler yapılması ve bu ödemelerden yararlanamayan sağlık çalışanları için çözüm bulunması önem arz etmektedir. Bu itibarla, çeşitli sebeplerden dolayı ‘para puan’ ödemelerinden yararlanamayan sağlık çalışanlarının mağduriyetinin giderilmesi hususunda gereğinin yapılmasını talep ediyoruz” denildi.

Yorumlar (10)
Mustafa 1 hafta önce
Amasya'da kredi kartımız olduğu halde hala puanlar yüklenmedi neyi bekliyolar siz olmayandan bahsediyorsunuz olana yüklemediler hala
Uzman Biyolog 1 hafta önce
Ben kredi kartı kullanıyorum 33 bin limitim var ama hala bana yatırılması.
Ahmettttt 1 hafta önce
Bak hele senndikaaa hakkımızı savunuyor.......
alii 1 hafta önce
her şey bitti omu kaldı gitsin başka haklarımızı savunsun yiyorsa
Saglıkçı 1 hafta önce
Banka ,promosyon protokol anlaşmasında 15 ocak tan itibaren kredi kartina yüklenecek diye madde var .Yüksek limitleri olsa bile 2 bin TL kredi kartı verilebiliyor.temerrude düşenler için haklisiniz bı çözüm geliştirilmeli ama bu kredi kartını kullanmak istemeyenlere ayar oluyorum .arkadaş al kartı puanını kullan sonra ne yapmak istiyorsan yap.
Mustafa 1 hafta önce
1800 TL neden puan olarak veriliyor diye sorgulayacağına başkalarına kızıyorsun? Bence sen düşünce biçimini bir sorgula?
HACI 1 hafta önce
MEMUR SEN ÖNCE ASIL MESLEK SAHİBİ OLAN LİSE MEZUNU SAĞLIKCILARA 3600 EK GÖSTERGE İÇİN BASTIR.YILLARIMIZI BOŞAMI ÇALIŞTIK AYNI İŞİ YAPACAKSIN AYNI MESLEKTAŞIN SENDEN 2000 TL FAZLA ALACAK HAKMI BU ŞİMDİ EN AZINDAN 3000 GÖSTERGE OLMALIYDI STATÜ ÖNEMLİ OLAN.
Uzman Biyolog 1 hafta önce
Ben kredi kartı kullanıyorum 33 bin limitim var ama hala bana yatırılması.
Melahat 1 hafta önce
Acaba bu sözleşmeler imzalanirken bu sendika yetkilisi zat'lar sırf fotograf karesinde olmak içinmi oradaydılar!!!!
Kenan 1 hafta önce
Sendikaların baskı yapması gerekir. Başka türlü çözülmez bu sorun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.