Sağlık Sen Müdürlüğe %46 Başvurusu Yaptı

Sağlık Sen İzmir Şubesi tarafından Döner Sermayelerin % 46 Üzerinden Dağıtılması İçin Müdürlüğe Başvuru yapıldı.

Sendika 11.02.2020, 08:50 Güler Sağlam
Sağlık Sen Müdürlüğe %46 Başvurusu Yaptı

Sağlık Sen 2 No'lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, sendika İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'ne, bakanlığın yayınlamış olduğu döner sermaye tablosu neticesinde dağıtım oranının yüzde 46 üzerinden sağlık çalışanlarına dağıtılması için başvuruda bulundu. 

Sağlık-Sen İzmir 2 No'lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, bilindiği gibi, Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Ek Ödemeleri Daire Başkanlığı tarafından 2020 Ocak ayından itibaren döner sermayenin dağıtım usulüne ilişkin döner sermaye komisyon karar tutanağı yayınlandığını duyurdu

"Bu karar ile hazine payının yüzde 15 yerine yüzde 1 kesileceği belirtilerek, Sağlık-Sen olarak açmış olduğumuz ve kazandığımız mahkeme kararının gereği yerine getirilmiş oldu. Ocak ayı itibariyle sağlık tesislerinde döner sermayeden yapılacak hazine payı kesintisi yüzde 1 olup, dağıtılacak döner sermaye de yüzde 46'ya kadar olabilecektir. 


TIKLAYIN

Bakanlığın yayınlamış olduğu döner sermaye komisyonu tablosu neticesinde İzmir İl Sağlık Müdürlüğüne başvuruda bulunarak, hastanelerin ve kurumların Ocak ayı döner sermaye dağıtım oranının % 46 üzerinden çalışanlara dağıtılması noktasında yazılı başvuruda bulunduk.  

Başkan Özdemir; Sağlık Sen olarak mücadelemiz sağlık çalışanlarının ekonomik ve özlük haklarının daha iyi seviyeye çıkarılması için mücadeleye devam edeceğiz diye konuştu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?