Sağlık Sen İzmir'de Başkanlar Arasında Görüş Ayrılığı: Sendika Aynı Görüşler Farklı!

İzmir'de Sağlık Sen'in 1 ve 2 nolu Şubeleri başkanlarıı, İl Sağlık Müdürlüğü'nün başhekim, müdür, başhemşire, yönetici atamalarına karşı birbirinin zıddı açıklamalarda bulunarak kafaları karıştırdı.

Sendika 15.08.2020, 10:34 15.08.2020, 10:56
Sağlık Sen İzmir'de Başkanlar Arasında Görüş Ayrılığı: Sendika Aynı Görüşler Farklı!

Sağlık Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, İl Sağlık Müdürlüğü’nde yapılan atamalara tepki göstererek,  "Sağlık Müdürlüğündeki Derin Yapılanma Nedeniyle Aile Boyu Yöneticilik Yapanlar Var!" ve "Cumhurbaşkanımıza Hakaret Edenler İzmir Sağlık'ta Yönetici Oldu!" dedi. Ama aynı sendikanın 2 No’lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, Yıldırım’ı tam anlamıyla ‘boşa’ çıkardı. Özdemir, atamaların hakkaniyetle yapıldığını belirtti, üstüne üstlük bu görüşünü İl Sağlık Müdürü Mehmet Burak Öztop’a teşekkür ziyaretiyle taçlandırdı.

Sağlık Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nde yapılan atamalar ve sendikanın yaptığı suç duyuruları hakkında açıklamalarda bulundu. İzmir’de yapılan atamalara tepki gösteren Yıldırım, “Atamalara karşı tepkimiz vardı. Bir salgın süreci yaşıyoruz, birinci dalgayı diğer ülkelerle kıyasladığımızda iyi bir şekilde yönettikten böyle bir gelişme yaşandı. Atama süreçlerinden sendika olarak bilgi sahibi olmalıyız. İzmir’deki atamaların birçoğu ahbap-çavuş ilişkisine göre yapıldı” iddiasında bulundu.

TIKLAYIN

Bu açıklamanın yapıldığı gün aynı sendikanın, yani Sağlık Sen’in İzmir’de daha çok üyeye sahip 2 Nolu Başkanı Ekrem Özdemir, Yıldırım’ın aksine atamaların çok yerinde olduğunu dile getirdi. Özdemir, bununla da kalmayıp yapılan atamalar için İzmir İl Sağlık Müdürü Mehmet Burak Öztop’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Müdür Öztop’a çiçek veren Özdemir, “Pandemi döneminde çok başarılı işlere imza atmış olan, çalışanın yanında olan, personele bankadan büyük promosyan alan müdürümüze inancımız tam. Bazı sorunlar vardı onları da ilettik. Çalışanımızın hakkını arayıp yardım istedik” dedi.. Başkan Özdemir, sosyal medya hesabından bu ziyaretle ilgili şu paylaşımda bulundu:

İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. M. Burak Öztop’a yeni dönem ve 15 Temmuz atamalarından dolayı yönetim kurulumuzla birlikte teşekkür ziyareti gerçekleştirdik.
Sayın müdürümüze göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum.

Yorumlar (18)
Realist 3 ay önce
Ulan gezici özgür ne adamsın kendin gibi olan arkadaşların alınınca hemen ortalığı ayağa kaldırdığını zannediyorsun. Genel Merkez ile terssin il müdürüyle terssin yönetimindeki adamlarla terssin teşkilatınla terssin bi önce dur bi düşün. Neden biliyormusun çünkü sen yanlış adamsın. Kendi kendini daha fazla bitiremezdin...
Sendikal Siyaset 3 ay önce
Olayı analiz etmek için tarafları şahsen de tanımak gerekir. Kanaatimce ekrem her devrin adamı ve oryantalist bir yapıya sahip olduğu için mevcut durumdan istifade ederek il sağlık müdürlüğüne şirinlik yapma derdine düşmüş, yani bulunduğu kabın şeklini hemencecik almıştır. Onun için koltuk, uğruna her türlü entrikayı yapabileceği varlık sebebidir. Sendikal manada İzmirde hiçbir zaman dava adamı olamamıştır. Sendikanın Genel merkezi içinde kendisi her zaman satın alınabilecek bir şirine olmuştur. Rabbim kendisini ıslah etsin.
Gelelim Özgür YILDIRIM cephesine,
15 temmuz sürecinde eski yönetim kurulu üyelerinden biri fetöden alınmış( itirafçı olup serbest kalmış) ve şubeye başkan olma hırsıyla sürekli Özgür beye irtifada bulunan bu fetö artığı, Özgür YILDIRIM'ı yıpratabilme düşüncesi ile mevcut il sağlık müdürlüğü içindeki yapı ile şer ittifakına girişmiştir.

ÖZGÜR YILDIRIM ön sezileri yüksek bir adamdır. Bunu atama süreci öncesinde fark etmiş ve konuyu il sağlık müdürüne iletmiştir.
Aynı zamanda süreçte bu konu dikkate alınmazsa kurum yönetici atamalarına hiç bir önerisi olmayacağını il sağlık müdürüne bildirmiştir.

Dün akşamki Özgür beyin sosyal medya hesabındaki haberde buna en büyük delil olmuştur. Atanan yöneticilerin bazılarının hesapları incelendiğinde hükümet ve devlet düşmanı oldukları aşikardır.

Dediğim gibi Özgür YILDIRIM bu şer odağı ile ittifak yapmayacağını, bedel ödemeye hazır olduğunu ve doğru bildiğinden asla vazgeçmeyeceğini belirttiği için bu insansıların iftiralarına maruz kalmaktadır.

Konunun meali dava adamıysan derdin bitmez,
Yağdanlıkta yağ isen sefan bitmez.
Saglik memuru 3 ay önce
ekrem baskani tebrik ediyorum. Çalışkan ve düşürmüştür müdüre destek verdi. Özgür baskana ezdirmem dedi
Asm hekim 3 ay önce
ekrem baskan ılımlı insan ortayı bulur. Ozgur baskan sabah bence ayna ile bile kavga eder.
Sağlıkçılar 3 ay önce
gezici özgür yanlızca kendi koltuğunu ve bu işlerden kazanç elde etmeyi düşünür. Mudur le derdi de bu zaten.
Sendikalı memur 3 ay önce
ogzur başkanın geçmişi şaibeli. Bence orda isi kalmamış. Sendikacı yanlis iş varda bile arayi bulalım der. Herkesle kavga etme ozgur bey
Gerçek 3 ay önce
Yalakalikta sınır tanımayan ekrem kendini gösterme fırsatı buldu ayak bacak oyunlari ile kendi adamlarını yerleştirdi tabii teşekküre gider.
İl sağlık 3 ay önce
Teşkilatına Semih’te gidici arkadaşlar merak etmeyin ben kendimi sağlama aldım deyip profil resmini Semih durmuşla çekilen adamın adıdır Ekrem.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?