Sağlık Sen'in Kornalı Eylemi Başladı!

Sağlık Sen Genel Merkezi tarafından daha önce yapılacağı duyurulan kornalı eylem Genel Başkan Semih Durmuş'un yayınladığı video ile başladı.

Sendika 29.09.2020, 12:16 29.09.2020, 13:06 Güler Sağlam
Sağlık Sen'in Kornalı Eylemi Başladı!

Hiçbir şey için vakit geç değil. Çıkmaz sokakta geri adım atmak ilerlemenin ta kendisidir. Vakit çok geç olmadan, yetkilileri, sağlık çalışanlarının seslerini duyarak sorunlarını çözmek için girdikleri çıkmaz sokaktan geri adım atmaya davet ediyoruz.

"Sağlık çalışanlarının seslerini duyurmak ve yaşadıkları sorunların çözümü için yetkilileri harekete geçirmek amacıyla ülkemizin dört bir yanında, 81 ildeki tüm teşkilatımızla aynı anda haykırışta bulunuyoruz." diyen Semih Durmuş, "Arabalara Giydirilen Maskeler Eşliğinde Tüm Türkiye'de Sesimizi Meydanlardan Yükseltiyoruz! Çok geç olmadan, yanlış üstüne yanlış yapmadan sağlık çalışanlarının sesi duyulmalı ve kangren halini almış sorunları çözülmelidir. " dedi.

Her zaman söylediğimiz gibi; “Sağlık Çalışanlarının Yüzü Gülerse, Türkiye Güler”

Gidilen yol, yol değil, çıkmaz sokak! Sağlık çalışanları pandemi sürecinde bu ülkenin sigortası olduklarını bir defa daha kanıtladılar. O nedenle yetkililer, bu çıkmazdan bir an önce dönerek, sağlık çalışanlarının yüzlerini güldürmelidirler.

Biz üzerimize düşeni sonuna kadar yapmaya kararlıyız. Yetkililerden sesimizi duymalarını, artık biraz olsun sağlık çalışanlarının yüzlerini güldürmelerini bekliyoruz.

Bizim bildiğimiz, bir düzenleme çalışanların hakkını hukukunu gözetmek, alın terlerinin karşılığını vermek için yapılır. Düzenlemede genel hatlarıyla bir takım iyileştirmeler yapılmış olsa da binlerce sağlık çalışanı yine göz ardı edilmiştir.

Ek ödeme yönetmeliğinin tümüne yönelik eleştirilerimiz bakidir. Pandemi sürecinde ihtiyacı karşılamak üzere yapılan düzenlemelerde iyi niyet ortaya konmuş ancak sahanın haklı beklentileri yine karşılanmamıştır.

Bugün 100 hastaneden 100 hemşireye, 100 hekime sorun kadro dereceleri, unvanları, her şeyi aynı olmasına rağmen aynı parayı almıyorlar. Mevcut döner sermaye sistemine göre ne yaparsanız yapın adaleti sağlayamazsınız.

TIKLAYIN

Nasıl ki bir öğretmen ek ders yaptığında ek ders ücretini merkezi bütçeden alıyorsa, sağlık çalışanları da yapmış olduğu fazla mesailerinin, tuttuğu nöbetlerin karşılığını merkezi bütçeden almalıdır.

Hangi yetkili ile konuşsak, bize hak veriyor, “biliyoruz” diyorlar. Ancak çözüm noktasında yeterince hassas hareket edilmediğini görüyoruz. Çözümsüzlük, adaletsizlik, aşırı iş yükü, şiddet sağlık çalışanlarının kaderi olamaz!

Hemen her gün bir ya da birkaç sağlık çalışanı kör şiddetin kurbanı olmuyor mu? Oluyor. Yıllardır konuştuğumuz döner sermaye adaletsizliğinde ve performans uygulamasında bir arpa boyu yol alındı mı? Alınmadı.

Bunlar bilinmeyen, görülmeyen sorunlar değil! En çok da bu nedenle üzülüyoruz! Ortak akıl ve alternatif çözüm önerilerine kapı aralandığında çözülemeyecek sorun olmadığı inancındayız.   Önemli olan çözüm iradesinin ortaya konmasıdır.

Her geçen gün sağlık çalışanlarının yükü daha da artmıyor mu? Artıyor… Sözleşmeli istihdam modelinde çalışanlardan kadro güvencesi esirgenmiyor mu? Esirgeniyor…   Sağlık çalışanlarının çocuklarına kreş imkânları çok görülmüyor mu? Görülüyor…

HABERİN GEÇMİŞİ!

Sağlık Sen Genel Merkez hesabından yapılan paylaşımda; "Sağlık-Sen olarak tüm teşkilatımızla birlikte sağlık çalışanlarının en büyük sorunu olan döner sermaye adaletsizliğine karşı, arabalarımıza astığımız maskeler ve kornalarımızla meydanlardan sesimizi yükselteceğiz" açıklamasına yer verildi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (21)
Algı yönetimimiz sıfır. 4 ay önce
Covid den dolayı para dilenen konumuna düşürdünüz sağlıkçıyı. Yani savaş çıkınca para olmazsa savaşmam diyormuşuz konumuna düşürdünüz. Allah aşkına şunu anlatın. Covid çıkınca bakanlıkça hasta sayısına göre ödenen maaşımız hasta sayısının aazalmasıyla düştü. Bizler covid çıkınca bırakın ekstra almayı olan maaşımızı düşürdüler. Hem ölüyoruz hem maaşımızı azalttılar. Sesimizin çıkması bundandır biz dilenci değiliz deyip halkı arkanıza almalısınız. VAllahi çeyrek öğretmen sendikaları kadar olamadınız. Sıvamayı bırakıp akıllı yönetin bu işeri bu nasıl bir savunma arkadaşlar lütfen akıllı davranın.
Hemşire 4 ay önce
sağlık-sen bizi bu hallere düşüren sizlersiniz.sizin hiç bir sozunuze inanmıyorum.koltuk, makam, mevki için bütün saglikcilari sattınız.
Hemsireler sağlık memurları 4 ay önce
Korna calacaklarmis geç bunları reklam kokan hareketler bunlar sonuç almak istiyorsanız gidelim meclisn önüne,külliyenin önüne, bakanlığın önüne orada ne yapicaksa yapilsin eylemleri sadece yapmak için değil sonuç almak için yapalım yeter artık demeyi bilmeliyiz.doner istemiyoruz maaşlara zam tek kalem maaş
Son covid bükücü 4 ay önce
Araba bile alamıyoruz neyin kornasından bahsediyorsunuz
Son İftiracılara 4 ay önce
Yalancının bilmem nesini ne yapsınlar dicem hakaret sayılacak ama iftiracılara az bile !!! Benim çevremde araba alan binlerce sağlık çalışanı var. Hatta ev alan bile çok. Tabii para yetmiyor sana nankörlük kanına işlemiş.
İsober 4 ay önce
Mesai saati içinde. Meydanlarda aracli ve kornali eyle. Çok inandırıcı. Ortalik ayağa kalkacak. Çok düşündünüz mu bu eylemi.
Hemsireler sağlık memurları 4 ay önce
Daha halen döner diyor bak daha döner diye tutturmuş gidiyor maaşlara zam diyeceğine döner hekimlerin olsun kardeşim bizler artık bir polis memuru gibi tek kalem maaş en az 6500 TL maaş istyoruz emeğimizin karşılığını istiyoruz .yok para varmış yok para yokmuş bu az dagitilacakmis yok izne gidince kesilecekmis yok şu yok bu diye düşünmek istemiyoruz.polis arkadaşlar nasıl maaş alıyorsa batı da 6300 TL maaş 380 TL terör tazminatı ise doğuda 6300 TL maaş 900 TL 1350 TL arası terör tazminatı alıyorlardı bizlerde aynı şekilde olsun
deman 4 ay önce
Masada ve brokraside birşey alamadan kornalarlamı alacağız.?
Seis 4 ay önce
Alkisla sirenle kornayla.yakinda davul zurnayla hak ararsiniz.sendikaciligi dusurdugunuz noktaya bakin be.ya aklinizla ya bizle alay ediyonuz .birakin istemiyoruz ne bu ya.dilenerek dillendirerek hak alacaksak helali hoş olsun tum haklarim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-7
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?