Sağlık-Sen'in fazla mesai girişimleri sonuç verdi!

Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, Sağlık-Sen olarak mücadele ve girişimlerinin sonuç verdiğini açıkladı.

Sendika 15.10.2020, 18:17 21.10.2020, 20:11 Güler Sağlam
Sağlık-Sen'in fazla mesai girişimleri sonuç verdi!

TIKLAYIN

Birinci basamak sağlık kurumunda görevli olup filyasyona çıkıp fazla mesai ücreti alamayan şoför ve sağlık personelinin fazla mesai ücreti ödenecek. 

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, mücadelelerinin sonuç verdiğini belirterek, İl Sağlık Müdürlüğünün aldığı karar doğrultusunda filyasyon ekiplerinde görevlendirilen sağlık personeli ve şoförlere nöbet ücreti ödeneceğini vurguladı. Özdemir, “İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından Covid-19 salgın hastalığı dolayısıyla genel idare hizmetler sınıfında olup, filyasyonda görevlendirilen personele 01 Ekim 2020 tarihinden itibaren nöbet ücreti ödenmesi kararı alındı. Alınan bu karar Sağlık-Sen olarak yapmış olduğumuz girişimlerin bir sonucu olmakla birlikte konuya duyarlılık gösteren İl Sağlık Müdürümüz ve ekibine sağlık çalışanları adına teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (3)
GENEL IDARI HIZMETLER SINIFINA RIZASI DIŞINDA FILYASYONA GONDERMEK SUÇTUR. 4 ay önce
Saglik hizmetleri sinifinda yer almayan personelleri filyasyona surmek suctur. Yarin hukuki sonuçlarına katlanir kurumlar. Kamu zarari olusur. 4/D lileri bile filyasyona gonderiyorsunuz. Bir de sendika olarak ovunuyorsunuz. Sendikaciliktan anladiginiz yok.
Fıkra gibü 4 ay önce
Sabah sabah güldürmeyin kendinize, gidin sendikacılık öğrenin, beceremiyorsanız kumda oynayın, gölge etmeyin
Palavra 4 ay önce
bırakın artık bu palavraları,biraz iş yapın artık
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?