Sağlık Sen Genel Sekreteri: Ek Ödeme 0 Lira, Sağlık Bakanlığı Duyuyor musun?

Sağlık Sen Genel Merkez Sekreteri Durali Baki sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Sağlık Bakanlığına seslenerek sağlık personelinin ek ödemesinin sıfır lira olduğunu söyleyerek Bakanlığı etiketleyerek "duyuyor musun" dedi.

Sendika 24.01.2021, 23:45 25.01.2021, 12:43 Güler Sağlam
Sağlık Sen Genel Sekreteri: Ek Ödeme 0 Lira, Sağlık Bakanlığı Duyuyor musun?

Yetkili sendika Sağlık Sen'in Genel Sekreteri Durali Baki twitter hesabından sağlık personeline tavandan ödendiği lanse edilen ek ödemelerle ilgili paylaşımda bulundu. Durali Baki paylaşımında, "4 ayrı arkadaşımız arayarak ek ödemeden paylarına düşen ücreti sıraladı; 16, 49, 103 TL. Biri ise hiç alamamış yani sıfır…" diyerek sağlıkçının yaşadığı banka hesabına yansıyan ek ödeme ücretlerini ortaya koydu. 

Sağlık Sen Genel Sekreteri Durali Baki, paylaşımının devamında ise; "Ama hepsi bir ay boyunca ter döktü ancak paylarına düşen bu! Binlerce sağlık çalışanının durumu böyle. SAĞLIK BAKANLIĞI  duyuyor musun!" dedi.

Dört Bir Taraftan Gelen Ses: Tek Ödeme!!!

TIKLAYIN

Olması gereken oluyor, sağlık hizmetlerinde hizmet kalitesini arttırdıkça giden döner sermaye havuzundan gidiyor. Havuzu sağlığın beklentileri doğrultusunda kullanırken, diğer tarafta sağlık çalışanlarının gelir kaynağını yok etmiş oluyoruz. Sağlık çalışanları sabitin 3 katı döner sermaye alırlarken, gelinen durumda sıfır döner sermaye alıyorlar, iyi ki sabit sabitlendi, yoksa oda yok olacaktı.

Yok olan sermayenin geri gelmeyeceği, öyleyse tek kalemde dolgun maaş formülünü hep birlikte talep etmeliyiz.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (30)
Gökhan can 1 ay önce
Hayırdır inşAllah taş mi düştü başınıza yada istifalar mi çoğaldı yada sabah kahvaltısın da yürek mi yedin başkan bunları dile getiriyorsun kusura bakmada sayenizde on senedir bu dönmeyen döner hep böyle..
reel 1 ay önce
eee biz de sesleniyoruz yani siz biz hep birlikte sesleniyoruz. İcraat lazım sağlık sen veya memur sen seslenmekle olmuyor bu işler, boş işler.
Sağlık memuru 1 ay önce
Üye kaybı olmasın. Yoksa sizin ballı maaşlar yalan olur????
İSTANBULLU 1 ay önce
MİLYON KEZ EYVAH İŞİMİZ COK İYİ TANIDIĞIMIZ DURMA ALİ COK ÇALIŞ BAKİYE KALDIYSA ? ALLAH YAŞAYAN ÖLÜLERİ RAHMET EYLESİN AMİN.
İŞÇİ 1 ay önce
Sağlıkta çalışanın tümüne işçisinden hekimine kadar her birisine SEYYANEN ZAM verilmeli
memur 1 ay önce
Döner sermayenin bu hale gelmesine neden olan ve uyarıları dikkate almayan ek ödeme daire başkanına helal olsun !!! hala orada sessiz sedasız koltuğunda oturuyor ve kaosu seyrediyor
personel 1 ay önce
Bu Ek Ödeme daire başkanının arkasında kim? kim? var neden hala orada oturuyor? hiç yetkili birileri yok mu sağlık bakanlığında ?
Cengiz 1 ay önce
FIKRAYI COK ÇOK SEVEN SENDİKACI.
Saglik personeli 1 ay önce
Sağlık bakanlığı: bi at sineği sesi duydum sanki.
kovit hemşiresi 1 ay önce
ben kovit servislerinde çalışmayayım tavandan alayım yok öyle.bizde ödemeler yapıldı ben 1500 aldım arkadaşım 23 tl aldı.kalkmış bana diyor sen nasıl 1500 aldın.kovitte çalışıyorum dedim.gel sen de çalış yok ben almayayım diyor. hem kovitte çalışma hem 1500 iste sonra yaygara yap.hazıra herkes konmak ister .bakanlığın uygulamasını taktir ediyorum.kendine güvenen arkadaşlar varsa gelsin kovitte çalışsın parasını alsın.biz kovitte çalışmayalım ama biz de 1500 alalım ...
cevap 1 ay önce
Murat arkadaş sana cevap vermiş. Kapat :)
Murat 1 ay önce
Kovit Hemşiresi arkadaş, günlük düşünmeyi bırakta birazda geleceği düşün.Kovid bitince alırsın 1500 lira.Sonra vay efendim ds alamıyorum diye ağlarsın.Burada verilen mücadeleyi anlamadan(tabi gerçekten hemşire isen) boş boş yazma buraya.
Tetkik 1 ay önce
Başkan sabırlı ol yeni çalışma devam ediyor adaletli dağıtım için...! Çileyi hemşireler çekiyor aslan payı başkalarının...! Kurt yapmaz bu taksimi kuzulara şah olsa demiş atasözü!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
6
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?