Sağlık Sen Genel Merkezi Bir Şube Başkanını Daha Görevden Aldı!

Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından hakkında soruşturma açılan İzmir 1. Nolu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, bir yıl süreyle görevden alındı. Yıldırım'ın kararın iptali için dava açacağı öğrenildi.

Sendika 19.11.2020, 19:50 20.11.2020, 00:06 Güler Sağlam
Sağlık Sen Genel Merkezi Bir Şube Başkanını Daha Görevden Aldı!

Sosyal hesaplarındaki paylaşımları konu edilerek kendisi ve yönetim kurulu üyeleri hakkında soruşturma açılması sonrası bunlara tepki gösteren Sağlık Sen İzmir 1. Nolu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, yeni bir paylaşım yapmıştı. Hem İzmir İl Sağlık Müdürü'nü hem de bağlı olduğu sendika genel merkez yönetimini hedef alarak hakaret ettiği öne sürülen Yıldırım hakkında yeni bir soruşturma açıldı. Bu soruşturma dün sonuçlandı. Sağlık-Sen Genel Merkezi Disiplin Kurulu'nun aldığı kararla Yıldırım bir yıl süreyle başkanlık görevinden uzaklaştırıldı. Aynı şekilde paylaşımları konu edilen İzmir 1. Nolu Şube basından sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Demir hakkındaki soruşturmanın ise sürdüğü öğrenildi.

TIKLAYIN

Hakkındaki karar Genel Başkan Semih Durmuş tarafından imzalanan Özgür Yıldırım'ın yakın çevresine FETÖ'ye hakaret ettim, onlara karşı paylaşımlarda bulunduğu için görevden alındığını söylediği dile getirildi. Yıldırım'ın kararla ilgili mahkemeye başvuracağı belirtilirken sendikanın, başkan vekiliyle yönetileceği, gerekirse yedekten üye alınacağı öğrenildi. Ancak bazı üyelerin başkan ve yönetimine güven kalmadığını, seçime gidilmesi gerektiğini seslendirdiği, bu amaçla harekete geçtiği konuşuluyor.


*Mustafa Demir

Kaynak: Manşet Türkiye

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (22)
alim 6 ay önce
sağlık sen,kusura bakma da umurumuzda bile değilsin. lanet olsun size üye olduğumuz günlere.
Temur Serar 6 ay önce
buyurun istifa edin. Hem üye olup hem sendikaya lanet yağdırmanız doğru dağildir. İstifa ediniz. Sendikayı eleştirmek ayrıdır. Lanetlemek üyelere de hakarete gider.
Özge 6 ay önce
Anlaşıldı, Semih Durmuş muhalif kim varsa atacak sendikadan
Aydin 6 ay önce
Senin metin memiş den farkın olmalıydı aferin Semih
Adana 6 ay önce
Adana'da fırıldak bir başkan dururken ne demeye İzmirle uğraşıyorlar öncelik Adanalı fırldağın olmalıydı sendikaya verdiği zararın haddi hesabı yok
Çankırı 6 ay önce
Çankırıyı unutmayalım kardeş
izmirr 6 ay önce
izmiri bilen bilir Özgür YILDIRIMIN sendikaya verdiği zararı da bilen bilir.O yüzden kimse boş laf yapmasın. keskin sirke küpüne zarar . Rüşvetçi, üçkağıtçı müdür arkadaşlarının yanında dik duracağına üyelerinin yanında başı önde dursaydı keşke
Adn 6 ay önce
Darısı Adana'ya
Halil 6 ay önce
Darısı Trabzon yönetiminin basina
İdris 61 6 ay önce
Diktatör semih.
sağlık personeli 6 ay önce
ÇOK YERİNDE , İSABETLİ BİR KARAR. OY VERME YERİNİN KAPISINDA BEKLEYEN VE ŞİMDİ MÜDÜR YARDIMCISI (ŞU ANDA EGOLARI TAVAN DURUMUNDAKİ) OLMASINA VESİLE OLDUĞU DELEGELERİ SAYESİNDE BAŞKAN OLMUŞTU. GERÇİ RAKİPLERİ DE MATAH BİŞEY DEĞİLDİ YA NEYSE.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?