Sağlık Sen Genel Merkez Yönetimi Tarafından Yönetmelik Tuzağı!

Sağlık Sen resmi web sitesinde neden Delege seçim yönetmeliği yayımlanmıyor. Sadece Genel Merkezin elinde olan fakat hiçbir şubeye tebliğ olunmayan bu yönetmeliğin ne kadar tehlikeli olduğunun farkında mısınız?

Sendika 02.04.2020, 15:12 03.04.2020, 07:53 Güler Sağlam
Sağlık Sen Genel Merkez Yönetimi Tarafından Yönetmelik Tuzağı!

1- Bilindiği üzere Sağlık Sen Tüzüğünün Genel Yönetim Kurulunun Görev ve Yetkileri başlıklı 22. Madde 2. fıkra "t" bendinde seçimlere yönelik yönetmelik değişikliği yetkisinin Genel Merkez Yönetim Kurulunda olduğu aşikardır. 

2- Neredeyse bütün şubelerin seçimleri aynı yılda yapılacak ve Genel Merkez o zamana kadar bu yönetmeliği şubelere göndermeyip elinde bir silah olarak saklama yoluna gidecektir. Yönetmeliğe karşı iptal davasına fırsat vermeyip kendisi için muhalif gördüğü illerde baskın seçim yapmaya çalışacaktır.

3- Konya Şubesinin seçimleri gösterdi ki:

Şube kendisine hiçbir şekilde tebliğ edilmeyen ve resmî web sayfasında dahi paylaşılmayan bir yönetmelik üzerinden üyelerin iradesine ipotek konuldu.

Dava sürecini yakından takip eden biri olarak dava sürecinin seyri aşağıda belirteceğim şekilde gerçekleşmiştir.

TIKLAYIN

Davanın Seyri: Konya Şubesi kendisine yeni bir delege seçim yönetmeliği tebliğ edilmediğinden haklı olarak halihazırda şubelerde olan yönetmeliğe göre delege seçim yönetmeliğine uygun bir şekilde seçim sürecini başlatmıştır.

Genel Merkez seçim sürecinin başında sessiz kalmış ancak seçimin seyri açık bir şekilde desteklemiş olduğu adayın aleyhine sonuçlanmaya doğru giderken hicbir şubede olamayan Delege Seçim Yönetmeliğini bir delege adayına vererek seçimin yönetmeliğe aykırı yapıldığı iddiasıyla dava açtırmıştır. Açılan davada savunma olarak yönetmeliğe aykırı yapıldığını beyan etmiş ve Yürütmenin Durdurulmasına kendisi sebep olmuştur. Velhasıl kendisi çalıp kendisi oynamıştır.

4- Dava sürecinde Mahkeme yürütmenin durdurulmasına esas olarak "Şube delege seçimlerinin Genel Merkez tarafından belirlenen kişiler tarafından yürüteceği" hükmüne aykırı davranılmasını gösterdi.
Bu husus mevcut Delege Seçim Yönetmeliğinde Şube başkanına verilmiş olan seçim süreci yetkisinin yeni yönetmelikle birlikte tamamen Genel Merkeze devrolunduğunu gösterdi.

Yukarıda açıklamış olduğum hususlar çerçevesinde Genel Merkez Yönetimi tarafından şubeler üzerinde kirli bir vesayet kurulmaya çalışıldığını göstermektedir.

Sağlık Sen neferlerinin vesayete dur diyeceğine olan inancımla Saygılar.

Kaynak: Medya Sağlık

Yorumlar (4)
ankara06 10 ay önce
Tamamen kaymak yemek için gelmiş olan bir grup var. Bence hükümet sendika aidatlarını ödememeli
Bence de Devlet Aidatları ödememeli 10 ay önce
Yukarıdaki yazı bence çok doğru o zaman gerçek sendikalılar ortaya çıkar.
Ayrıca bu yazıyı yazan da yanlı bence. Şubelerde kaynatıyor olayı.
gülali 10 ay önce
HIRSIZLAR BU SENDİKADA HALA KALAN VARSA OKUYUNUZ YAZIKLAR OLSUN. ALLAHA ŞÜKÜR İSTİFA ETTİM.
Dr Hakan kılınç 10 ay önce
Adama sormazlarmı bu tüzük tadilini oy birliği ile tüm il Başkanları onayladı. Madem tuzak kuruldu bu il Başkanları onaylafığını okumadan mı onayladı eğer öyleyse vay halimize bizi yöneten il Başkanları bukadar cahise okumadan oy verip onaylayın imza atışlarsa bittik biz. Genel merkez ne yapsa az ozaman bu başkanlara. :))
-2
hafif kar yağışlı
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?