Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş İzmir'de İdarecilerle Bir Araya Geldi!

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş 5 yıldızlı BEST OF Wyndham Grand Otel'de Sağlık Sen tarafından düzenlenen yemekli toplantıda İzmir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. M.Burak Öztop, İzmir İl Sağlık Müdürlüğünün Başkan ve Başkan Yardımcıları ile İzmir'in diğer idarecileriyle buluştu.

Sendika 21.08.2020, 12:13 21.08.2020, 16:03
Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş İzmir'de İdarecilerle Bir Araya Geldi!

Sağlık Sen İzmir 2 Nolu Şube'nin organizesinde 5 yıldızlı BEST OF Wyndham Grand Otel'de düzenlenen toplantıya Semih Durmuş'un yanısı sıra Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Şemsettin Karadoğan, İzmir İl Sağlık Müdürü Op.Dr. M.Burak Öztop, İzmir İl Sağlık Müdürlüğünün Başkan ve Başkan Yardımcıları, İzmir'de ki Hastane Başhekimleri, Aydın Sağlık Sen Şube Başkanı Baki Karaer, Ağrı Sağlık Sen Şube Başkanı Fevzi Mağal, İzmir 2 Nolu Sağlık Sen Yönetim Kurulu üyeleri ile ilçe ve kurum temsilcilerinin katıldığı öğrenildi.

TIKLAYIN

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlık çalışanlarının bir bütün olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Durmuş, yapılan ayrımcılığın başarıyla sürdürülen mücadeleye zarar verdiğinin altını çizdi. 

Genel Başkan Semih Durmuş, pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının büyük bir mücadele sarf ettiğini belirterek, “Şüphesiz bu sürecin kahramanları sağlık çalışanları. Herkes tarafından alkışlandılar, takdir edildiler. Ama sorunlarına yeterince ilgi gösterilmedi. Yapılan bazı uygulamalar sağlık çalışanları arasında ayrımcılığa ve ötekileştirmeye neden oldu. Siyasi irade sağlık çalışanlarının pandemi sürecinde gösterdiği mücadelenin karşılığını hakkaniyetli bir şekilde teslim etmelidir. Sorunlara yönelik adımlar günü kurtarmak için değil, kalıcı çözümlerle hayata geçirilmeli” ifadelerini kullandı.

“Şiddet Hızından Bir Şey Kaybetmedi”

Pandemi süreci devam ederken sağlık çalışanlarına şiddetin hızından bir şey kaybetmediğini belirten Durmuş, şiddetin kronik bir sorun haline geldiğini kaydetti. Durmuş devamında şunları belirtti: “Artık şiddet haberleri duymak istemiyoruz. Sağlıkta Şiddet Yasası çıktığı zaman umutlanmıştık. Ama görüyor ve duyuyoruz ki sağlık çalışanlarına şiddet devam ediyor. Bunun önüne geçmek için yasal mekanizmalar tavizsiz işletilmeli. Saldırganların en ağır cezaları alması için herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeli.”

İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir ise sağlık çalışanlarının sorunları için sendika olarak mücadele ettiklerini belirterek, “Sorunların çözümü noktasında gereken adımlar atılmalıdır. Sağlık çalışanlarımızın bütün problemleri çözülene kadar, yılmadan ve usanmadan mücadelemizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (23)
Tıka basa dolana dek 2 ay önce
Harika fotoğraflar bunlar, arşivlerde yerini aldı. Yemeye devam, siz sendika üyeleri adına devletten aldığınız paraları yani yetimin hakkını yiyin buralarda ki verilecek hesabınız çoğalsın, iyice yağlayın birbirinizi ki düşmeniz kolay olsun. Kısaca haram zehir zıkkım olsun
Ankara 2 ay önce
Zekai Tahir ve Sami Ulus Kıraathane ekibi ne olacak???
SağlıkSenli 2 ay önce
İzmir Şube Başkanı İl Müdürünü eleştiriyor Genel Başkan Semih İzmir İl Müdürüne yalakalık peşinde. Neden? İzmir İl Müdürünün arkasında duran Bakan Yardımcısına aklınca yaranmak için. Sen ne basit bir varlık çıktın be Semih!
Sağlıkçı 2 ay önce
Sendikanın bütçesinden mi karşılandı? Yoksa Alman hesabı mı?
Üye 2 ay önce
Bizim paramızla neden idarecileri besliyorsunuz? Zaten çuvalla para alıyorlar bir de ekmeklerini biz mi vereceğiz.
BU NASIL ÇELİŞĶİ 2 ay önce
şimdi anlamadığım garip bir çelişki var.özgür yıldırım ve 1nolu sağlık sen hakkında sahte isimli ve sahte tc numaralı şikayetleri cumhurbaşkanlığının genelgesi geregi sahte isimli dilekçeler işleme alınmaz yazısına rağmen yapilan suçlamaları işleme alan ve soruşturma izni veren bir sağlık müdürü var,,Birde yapilan soruşturmada konu geçen tüm olumsuz ve cumhurbaşkanına hakaret edenlerin atanıp yönetici yapıldığı sağlik müdürlüğüne bu atamaları belgeleriyle sorup hesap soran bir sağlik sen şube başkani özgür yıldirim var.
Kendi ne bağlı izmir 1 nolu şubeye ve şube başkanına yapilan bu haksız ve hukuksuz davranışa karşı şube başkanının yanında durması gereken bir Genel başkanın yani semih durmuş un alel acele sağlik müdürünün yanina gidip destek ve teşekkür sunması hediyeler vermesi.
Sonrasinda başka şubelerin haksız bir şekilde görevinden alınan urfa şube başkanının yanında genel merkezin bu zulmünün yaninda 23 .08.2020 pazar günü yabir başkanın yanındayız mesajları.
Hepsini bir araya toplarsak aslında konunun özeti çıkar.
Özetle daha önce kendisine muhalif gördüğü şubelere sırayla urfa,Kırşehir,Konya şimdide izmir 1 nolu şubeye müdahale edip,kendine yakın isimleri haksız hukuksuz atama gayesinde bulunan ve sonraki 4 yılı garantilemek isteyen bir Genel başkan olduğunu düşünüyorum.ki sırayla diğer illerde bu zulme maruz kalacak ERBAİN GRUBU ve tüm ses yükselten şubelere.Halbuki bunlarla uğraşacak vaktin çeyreğini harcayarak tüm çalışanlar adına kazanım elde etsinler diye seçildiklerini biliyoruz.
Dünkü foto yetkili sendika başkanı olan Semih Durmuş için Sağlık Sen in başkanı olarak sağlik müdürünün yaninda degil tüm teşkilatının yaninda olması gerekirdi.Bu hareketten sonra akıl sahibi hiçbir şubenin genel merkeze güvenilmeyeceğini gördüğünü düşünüyorum.ben saglik sen üyesiyim ,o değerlere inanirim.kendi çıkarı için şubelerini itibarsız yapmak uğruna yaptiği bu anlamsız ve samimiyetsiz davranışından dolayı genel başkanı yüreğimden atmış bulunuyorum ve inanmiyorum.cumhurbaşkanina hakaret edenlerin atandığı bu müdürlüğün müdürüyle iyi çalışmalar diliyorum.umarim bu hesap müdüre sorulduğunda yine foto çekmeye ve destek vermeye birdaha gelir.gelirde bende orada teşkilatına bukadar zulüm eden bir genel başkana söyleyeceğim bir çift lafım olacaktır.sağlık çaişanları tükeniyor ,müdürleri gezeceğinize çalısanları gezin ,BAKAN I DEDİĞİNİZ GİBİ sayın genel başkan terletin. Dik duran subelerle eleştirdiğiniz eski genel başkan gibi müdahale etmeyin.Ve dahi 2 yılda sendikayı getirdiğiniz durum belli. YAPAMIYORSUNUZ.SAĞLIK SEN İ KÜÇÜK DURUMA DÜŞÜRÜYORSUNUZ.
Ağrılı 2 ay önce
Beleş yemeği duyunca Ağrı'dan kalkıp İzmir'e mi gittin Fevzi?
sağlıkçı 2 ay önce
SEN ÖNCE GİT ÇALIŞANIN VE EK ÖDEMELERİN PEŞİNE DÜŞ,LÜKS OTELLERDE YEMEKLER HARAM ZIKKIM OLSUN,ÜYELERİNİZE SAHİP ÇIKACAĞINIZA MÜDÜRE YALAKALIK YAPIYORSUNUZ,YUH ARTIK,SEMİH DURMUŞ İSTİFA....
Ali 2 ay önce
Yiyiniz efendiler yiyiniz beyler aksırıncaya tıksırıncaya kadar yiyiniz. ????????????
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?