Sağlık Sen Genel Başkanı Durmuş Tulum Giydi, Empati Yaptı

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'a beraber bugün Ankara Gölbaşı İSM filyasyon ekibine katılarak "7/24 aralıksız ve fedakarca sürdürülen bu mücadele tüm takdirlerin üzerindedir." dedi.

Sendika 16.09.2020, 23:37 16.09.2020, 23:47 Güler Sağlam
Sağlık Sen Genel Başkanı Durmuş Tulum Giydi, Empati Yaptı

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Memur-Sen Genel Sekreteri ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Gölbaşı’nda filyasyon çalışmasına katıldı.

İlk olarak Gölbaşı İlçe Sağlık Müdürlüğü’nü ziyaret eden Genel Başkan Ali Yalçın ve beraberindeki heyet, Gölbaşı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ülgen Güllü’den bilgi aldı. Heyet daha sonra koruyucu ekipmanları giydi ve Gölbaşı’nda bulunan bir adrese giderek filyasyon işlemini gerçekleştirdi.

Aile üyelerinin belirtileri hakkında bilgi ve COVID-19 testi için sürüntü örneği alan sağlık çalışanları, aileye ilaçlarını verdi. Heyetle birlikte Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Memur-Sen Genel Sekreteri Semih Durmuş da aile üyeleriyle sohbet ederek durumları hakkında bilgi edindi.

Filyasyon işleminin ardından Ali Yalçın ve Semih Durmuş açıklamalarda bulundu

Yalçın: Devlet Sağlık Çalışanlarına Cömert Davranmalı

Aileyi ziyaretin ardından konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Bugün burada filyasyon çalışmasına katıldık. Vatandaşımız da bundan çok mutlu oldu. Sağlık çalışanlarına Allah’tan güç kuvvet diliyoruz. Gerçekten yaptıkları iş kolay değil. Ben Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın olarak değil bir öğretmen olarak üzerimdeki tulumu ilk defa giydim. Gerçekten sağlık çalışanlarının yaşadığı zorluğu bir nebze olsun daha iyi anladım. Bu ekipmanlarla nefes almak zor, su bile içilemiyor. Sağlık çalışanlarımızı bir kez daha takdir ediyorum. Onlar zor şartlarda görev yapıyorlar. Uzaktan bakıldığında bu anlaşılmayabilir ama işin içine girince yaptıkları işin ne kadar zor olduğunu görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Sosyal duyarlılık çağrısı yapan Yalçın şu ifadeleri kullandı: “Temizlik, maske ve mesafeye dikkat edelim, sağlık çalışanları elinden geleni yapıyor ancak vatandaşlar olarak bizler de hassas davranmalıyız ve kurallara riayet etmeliyiz. Devletimize de bir çağrıda bulunmak istiyorum. Devletimiz, sağlık çalışanlarının temel beklentilerini karşılamak konusunda cömert davranmalı çünkü bunu sağlık çalışanlarımız gerçekten hak ediyor.”

Durmuş: Sağlık Çalışanları İçin Gereken Yapılmal

Sağlık çalışanlarının yaşadığı zorluklara dikkat çekmek için ziyarette bulunduklarını aktaran Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ise, “Sağlık çalışanları kendi canlarını hiçe sayarak, ailelerini geride bırakarak toplumumuzun sağlığını korumak için mücadele ediyor. Ayakta alkışlanacak büyük bir fedakârlık gösteriyorlar. Bu fedakârlıklara karşı aynı hassasiyeti de bekliyorlar. Özellikle sağlık çalışanlarının uzun süredir bekleyen sıkıntı ve sorunlarının çözümü noktasında gerekenin yapılması gerekiyor. Sağlık çalışanlarının ekonomik ve özlük iyileştirmelerinin yapılması, döner sermaye sisteminin baştan aşağı revize edilmesi, sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti önlemeye yönelik tedbir ve cezaların uygulanması, sağlık çalışanlarının yükünün azaltılması için sağlık çalışanı istihdamının artırılması çözüm bekleyen konular arasında” diye konuştu.

Yalçın ve Durmuş’a Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural, Ankara Üniversiteler Şube Başkanı Ercan Öztürk ve Ankara 6 No’lu Şube Başkanı Umut Gümüşay eşlik etti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (38)
Lab tek Uğur 10 ay önce
Empati yapacaksanız sayın yetkili Sendika başkanı sağlık çalışanlarının aldığı ücret kadar gelir alın ki meydan yiğit görsün bizim ki de laf mı şimdi pardon.....
Sağlık-sen'e antipatik kişi 10 ay önce
Cem Yılmaz
Şahan Gökbakar
Semih Durmuş
Sendika 10 ay önce
ŞOV Bunlar, Sağlıkçıya ne kazandırdınız?3600 bu dönem alınmalıydı..Sendika başarısızlığını Tulum giyerek kapatamaz başarısız Şov
sENDİKA 10 ay önce
25.000tl Maaş ile Filyasyon ile 3.500TL maaşa filyasyon bir mi?
Ağam bizimle eylenir 10 ay önce
26 bin maaş alan bir STK başkanı tulum giyerek 3100 TL maaş alan sağlık personeliyle empati yapamaz. Sağlık çalışanlarına en büyük iyiliğin o koltuğu meşkul etmeyip istifa et.
Sendika 10 ay önce
Böyle komiklikler yapmanıza gerek yok. Şu anda, sağolsun, sağlık çalışanları "Belki şef, müdür olurum; rahat klinikte çalışırım; nöbetten yırtarım; aile hekimliğine geçişime izin verirler" umudu ile hiç bir iş yapmasanız dahi sendikanızda kalıyor. Böyle işler yaparak kendinizi yormanıza gerçekten gerek yok.. Bir gün sağlık çalışanları kendi küçük çıkarlarını bırakır, genelin çıkarını düşünecek olursa da, ne yaparsanız yapın üye bulamazsınız zaten. O yüzden sendikanız kimin rahat serviste çalışacağına, kimin müdür olacağına, kimin nöbete girmeyeceğine vs bakmaya devam etsin; böyle şovlara gerek yok.
Att 10 ay önce
Onun sucu yok hala üye olup yetkili yapan memurlar hiç boşuna buralarda dert yanmasın
Arthur 10 ay önce
Vay be, sağlık personeli inim inim inlerken kendi maaşlarını ve illerde şube başkanlarının maaşlarını 5000 tl den 15000 tl ye çıkardın sen ne anlarsın hak ve hukuktan. Sendikada kendi içinizde bile insanların arasına ikilik soktunuz hangi adalet...
Faşo aga 10 ay önce
bu filmin 2.sini ne zaman çekeceksiniz? Zira ilkini çok beğendik!
Saglikci 10 ay önce
Birde sendika üyelerinin ve devletin verdiği destekle beraber bordrosu nida yayınlasa yalandan
Sınavsız ünvan değişikliği 10 ay önce
Empati kurarken ne anladı mesela. Sınavsız ünvan değişikliği verilmeli kesinlikle, dedimi. Tek kalem zamlı maaş verilmeli kesinlikle, dedi mi. Yıpranma payı herkese verilmeli kesinlikle dedi mi. 3600 ek gösterge herkese verilmeli kesinlikle dedi mi. Ne dedi merak ettim. Size zahmet açıklar mısınız.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?