Sağlık Sen Genel Başkanı Durmuş: Ne Diyorduk, Sağlıkçı Gülerse Türkiye Güler!

Sağlık Sen İstanbul Şubelerinin İl Divan Toplantısına katılan Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, "Bu şartlar altında sağlıklı bir sistemin sürdürülmesi mümkün müdür? Ne diyorduk? Sağlıkçı gülerse Türkiye güler.” dedi.

Sendika 12.09.2020, 02:18 12.09.2020, 02:33 Güler Sağlam
Sağlık Sen Genel Başkanı Durmuş: Ne Diyorduk, Sağlıkçı Gülerse Türkiye Güler!

Sosyal Medya hesabı aracılığıyla "Kamuda ki sözleşmeli çalışma türlerinin tamamı mali ve bürokratik yüktür. " diyerek sözleşmeli istihdamına dikkat çeken Durmuş, “Biz sağlık çalışanları dediğimizde; sağlık ve sosyal hizmet alanında ter döken, emek veren doktorundan hemşiresine, teknikerinden hizmetlisine, üniversitelerden AÇSH’lere herkesin talepleri için mücadele ediyoruz.” İstanbul Şubelerimizin il divan toplantısına katıldık. 

Kamuda ki sözleşmeli çalışma türlerinin tamamı mali ve bürokratik yüktür. Hem çalışanın hem kamunun enerjisini sömüren, mevzuatı şişiren, hesapları içinden çıkmaz hale getiren, eşleri ayrı, çocukları öksüz/yetim bırakan sözleşmeli istihdamın hiçbir faydası görülmemiştir.

1000 kişiye 2.4 hemşire sayısıyla 36 OECD ülkesi arasında sondan ikinciyiz! İş yükü fazla, mesailer uzun, ödemeler eksik, motivasyon sıfır, iş barışı örselenmiş. Bu şartlar altında sağlıklı bir sistemin sürdürülmesi mümkün müdür? Ne diyorduk? Sağlıkçı gülerse Türkiye güler." açıklamasını yaptı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (22)
Cilalı ibo 12 ay önce
Yemiyoruz bunları siz orada oturun 25 bin maaşı çatır çatır yiyin biz nasıl olsa enayi gibi istifa etsek elimize ne geçecek diye diye sıfır almaya devam ederiz
Sendikalara ödenen devlet desteği kesilip kaynak oluşturulsun sağlık personeline seyyanen zam yapılsın
VHKİ 12 ay önce
Sağlıkçını gülmek neyine? Zübeyir gülüyordur Bilkent gibi yerde lojmana yerleşti
Ankara Destek 2 6 nolu sendika 12 ay önce
Ankara Destek 2 nolu ve 6 nolunun adamları ile doldu mu? Sağlıkçılara ne faydan oldu?
Sendika 12 ay önce
Sendika bitti Urfalı Kaçar ile Semih Durmuş sendikayı bitirdi birlik sağlanamadı malesef keşke birlik olunaydı toplu hak arama ön plana çıkaydı
Ankara 12 ay önce
Ankara Destekte Urfalı Zübeyiri, Urfalı Mahmut Kaçarın hemşerilerini güldürdün sağlıkçıya ne faydan oldu?
Lab tek Uğur 12 ay önce
Sorun sağlık çalışanlarının sorunlarını gündeme taşımakta değil ki Semih bey.Yetkili sendika olarak hangi etkili eylemde bulunuyor hangi kazanımları alıyorsunuz.Siz olmasanız bile zaten enflasyon kadar zammı alacağız.İnsan soruyor acaba o masada neden varsınız.....
Ruhsuzhayat 12 ay önce
Hala bu adamın peşinden binlerce sağlıkçı gidiyor ya ben bir şey demiyorum Müstehaktır bu biZe
Sağlıkçı 12 ay önce
Sağlıkçı kimin umrunda ki, siz zaten bol bol gülüyorsunuz ekibinizle beraber
2351vhki 12 ay önce
Ağam bizimle egleniiii...
Hacıyatmaz 12 ay önce
Meli malı cümlelerini bizde kurabiliyoruz, sen stk başkanısın, olmalı demiyceksin, OLACAK diyeceksin, yapılmalı demiyceksin, YAPACAKSIN diyeceksin, sağlık çalışanları cahil değildir, senin top çevirdiğini hepimiz biliyoruz, bu dünyada hakkımızı alacağa benzemiyoruz ama AHİRETE gününe inanıyorsanız, övündüğünüz ne kadar üyeniz varsa, hepimiz sizden DAVACI olacağız.
Murat reis 12 ay önce
Şu pandemi ortamında semih bey hakkımızı olanı alamıyorsunuz ahirette iki elim sizin ve sizin sendikanıza üye olanların yakasında olacak haram olsun inşAllah
troya 12 ay önce
sorması ayıp memursen başkanı nerede, öğretmenler olsa hemen haklarını ararlardı. yazıklar olsun ne diyeyim
Tüh sana! 12 ay önce
Sağlık camiasının utanç abidesisin Semih Durmuş. Doymak bilmeyen aç nefsini sendika parasıyla da doyuramadın. O hakkını veremediğin makam nedeniyle yediklerin er grç çıkacak senden unutma!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
35
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?