Sağlık Sen Genel Başkanı Durmuş: Ne Diyorduk, Sağlıkçı Gülerse Türkiye Güler!

Sağlık Sen İstanbul Şubelerinin İl Divan Toplantısına katılan Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, "Bu şartlar altında sağlıklı bir sistemin sürdürülmesi mümkün müdür? Ne diyorduk? Sağlıkçı gülerse Türkiye güler.” dedi.

Sağlık Sen Genel Başkanı Durmuş: Ne Diyorduk, Sağlıkçı Gülerse Türkiye Güler!
banner71

Sosyal Medya hesabı aracılığıyla "Kamuda ki sözleşmeli çalışma türlerinin tamamı mali ve bürokratik yüktür. " diyerek sözleşmeli istihdamına dikkat çeken Durmuş, “Biz sağlık çalışanları dediğimizde; sağlık ve sosyal hizmet alanında ter döken, emek veren doktorundan hemşiresine, teknikerinden hizmetlisine, üniversitelerden AÇSH’lere herkesin talepleri için mücadele ediyoruz.” İstanbul Şubelerimizin il divan toplantısına katıldık. 

TIKLAYIN

Kamuda ki sözleşmeli çalışma türlerinin tamamı mali ve bürokratik yüktür. Hem çalışanın hem kamunun enerjisini sömüren, mevzuatı şişiren, hesapları içinden çıkmaz hale getiren, eşleri ayrı, çocukları öksüz/yetim bırakan sözleşmeli istihdamın hiçbir faydası görülmemiştir.

1000 kişiye 2.4 hemşire sayısıyla 36 OECD ülkesi arasında sondan ikinciyiz! İş yükü fazla, mesailer uzun, ödemeler eksik, motivasyon sıfır, iş barışı örselenmiş. Bu şartlar altında sağlıklı bir sistemin sürdürülmesi mümkün müdür? Ne diyorduk? Sağlıkçı gülerse Türkiye güler." açıklamasını yaptı.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2020, 02:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cilalı ibo
Cilalı ibo - 1 hafta Önce

Yemiyoruz bunları siz orada oturun 25 bin maaşı çatır çatır yiyin biz nasıl olsa enayi gibi istifa etsek elimize ne geçecek diye diye sıfır almaya devam ederiz
Sendikalara ödenen devlet desteği kesilip kaynak oluşturulsun sağlık personeline seyyanen zam yapılsın

VHKİ
VHKİ @Cilalı ibo - 1 hafta Önce

Sağlıkçını gülmek neyine? Zübeyir gülüyordur Bilkent gibi yerde lojmana yerleşti

Ankara Destek 2 6 nolu sendika
Ankara Destek 2 6 nolu sendika @Cilalı ibo - 1 hafta Önce

Ankara Destek 2 nolu ve 6 nolunun adamları ile doldu mu? Sağlıkçılara ne faydan oldu?

Sendika
Sendika @Cilalı ibo - 1 hafta Önce

Sendika bitti Urfalı Kaçar ile Semih Durmuş sendikayı bitirdi birlik sağlanamadı malesef keşke birlik olunaydı toplu hak arama ön plana çıkaydı

Ankara
Ankara @Cilalı ibo - 1 hafta Önce

Ankara Destekte Urfalı Zübeyiri, Urfalı Mahmut Kaçarın hemşerilerini güldürdün sağlıkçıya ne faydan oldu?

Lab tek Uğur
Lab tek Uğur - 1 hafta Önce

Sorun sağlık çalışanlarının sorunlarını gündeme taşımakta değil ki Semih bey.Yetkili sendika olarak hangi etkili eylemde bulunuyor hangi kazanımları alıyorsunuz.Siz olmasanız bile zaten enflasyon kadar zammı alacağız.İnsan soruyor acaba o masada neden varsınız.....

Ruhsuzhayat
Ruhsuzhayat - 1 hafta Önce

Hala bu adamın peşinden binlerce sağlıkçı gidiyor ya ben bir şey demiyorum Müstehaktır bu biZe

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 1 hafta Önce

Sağlıkçı kimin umrunda ki, siz zaten bol bol gülüyorsunuz ekibinizle beraber

2351vhki
2351vhki - 1 hafta Önce

Ağam bizimle egleniiii...

Hacıyatmaz
Hacıyatmaz - 1 hafta Önce

Meli malı cümlelerini bizde kurabiliyoruz, sen stk başkanısın, olmalı demiyceksin, OLACAK diyeceksin, yapılmalı demiyceksin, YAPACAKSIN diyeceksin, sağlık çalışanları cahil değildir, senin top çevirdiğini hepimiz biliyoruz, bu dünyada hakkımızı alacağa benzemiyoruz ama AHİRETE gününe inanıyorsanız, övündüğünüz ne kadar üyeniz varsa, hepimiz sizden DAVACI olacağız.

Murat reis
Murat reis - 1 hafta Önce

Şu pandemi ortamında semih bey hakkımızı olanı alamıyorsunuz ahirette iki elim sizin ve sizin sendikanıza üye olanların yakasında olacak haram olsun inşAllah

troya
troya @Murat reis - 1 hafta Önce

sorması ayıp memursen başkanı nerede, öğretmenler olsa hemen haklarını ararlardı. yazıklar olsun ne diyeyim

Tüh sana!
Tüh sana! - 1 hafta Önce

Sağlık camiasının utanç abidesisin Semih Durmuş. Doymak bilmeyen aç nefsini sendika parasıyla da doyuramadın. O hakkını veremediğin makam nedeniyle yediklerin er grç çıkacak senden unutma!


SIRADAKİ HABER