Sağlık Sen Genel Başkanı Durmuş Cumhurbaşkanlığında Sunum Yaptı!

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu’na, Sağlık Sen tarafından hazırlanan “COVID-19 ile Mücadelede Sağlık Çalışanları” araştırmasıyla ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

Sendika 30.09.2020, 18:23 30.09.2020, 18:31 Güler Sağlam
Sağlık Sen Genel Başkanı Durmuş Cumhurbaşkanlığında Sunum Yaptı!

“Personel İhtiyacı Yapılmalı”

Genel Başkan Durmuş tarafından yapılan sunumda, COVID-19 ile mücadele eden sağlık çalışanlarının sorunları ve çözüm önerileri gündeme getirildi.

Durmuş, “Yapılan araştırmalar sonucunda sağlık çalışanlarının uzun mesailer yapması ve nöbet sayılarında yaşanan artış çalışma koşullarını zorlaştırıyor. Bu durum ise personel istihdamının yapılmasını zorunlu hale getiriyor” dedi.  

 “24 Saat Esaslı Kreş Hizmeti Sunulmalı”

TIKLAYIN

Ağır çalışma koşullarının sağlık çalışanlarının aile yaşamını zedelediğini belirten Durmuş, “Bu durum özellikle kreşe gitme yaşında çocuğu olanların nöbete ya da fazla mesaiye kaldığında bakıcı sorununu gündeme getiriyor. Sağlık çalışanlarına; Sağlık Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, üniversiteler ve belediyeler gibi paydaşların bir araya gelerek 24 saat esaslı kreş hizmeti sunulmalı veya sağlık çalışanlarına maddi destek sağlanmalı” ifadelerini kullandı.

“Hakkaniyetli Bir Dağılımın Yapılması Gerekiyor”

Mesai saatlerinden daha düşük olan nöbet ücretlerinin artırılması gerektiğini söyleyen Durmuş, bu ücretlerin genel bütçeden ödenmesi gerektiğini vurguladı.

Sağlık çalışanlarının maaşlarının yükseltilmesi konusunda da değerlendirmelerde bulunan Durmuş, “Yapılan düzenlemeler sağlık çalışanlarının bir kısmını değil, tüm çalışanları kapsamalı. Döner sermaye sistemiyle ilgili tahlillerin ayrıntılı ve kusursuz bir şekilde yapılarak, adaletli ve hakkaniyetli bir dağılımın yapılması gerekiyor”  diye konuştu.

Sunuma, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Bilgin ile kurul üyeleri Prof. Dr. Edibe Sözen, Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Dr. İbrahim Altan ve Dr. Murat Yılmaz katıldı. Durmuş’a Genel Başkan Yardımcısı Abdülaziz Aslan eşlik etti.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (9)
sendikacı 4 ay önce
bu kurulun döner sermaye ile ne alakası varmış güldür güldür şov külliyeye gidelimde nasıl gidersek gidelim derdinden sendikacılık yapamıyorsunuz bari aile bakanına gidip dönerimiz de dönerimiz deseydiniz dostlar alışverişte görsün ama yer bu çalışanlar yerrrrr
SAĞLIK TROLLERİ 4 ay önce
Burda belli tipler var toplasan 100'ü geçmez ama kendileri hep çok sanıyorlar...

5 yorum yazınca sağlık bakanı okuyup onları duyacak muhalefet bunlara madalya verecek sanıyor.

Sırasıyla ;

✘ 3600 cüler (çoğunluk emekliliği gelmişlerin talebi)

✘ Paragözler (açız ölüyoruz Türkiye batıyor)

✘ Yönetici Şikayetçileri (Belkide hiç görmedikleri üst katta oturan adam bunlara napıyorsa artık sanırsın zincirle dövüyor zanneder)

✘ Ünvancılar (bunların tek derdi sınavsız olmak)

✘ Muhalif Kesim (En tehlikelileri bunlar yukarda ki tüm gruplara dahil olurlar. Erdoğan nefretinden herşeye isyan ederler.Asla inandıramazsınız kesinlikle ikna olmazlar. Kılıktan kılığa girerler mantıklı cevaplarda yada sıkıştıklarında hakaret ederler hatta daha ileri gidip küfür ederler.)
Gürkan 4 ay önce
KUKLA SEMİH HAKKIMIZI ARA
Safsata 4 ay önce
Talimat geldi galiba buralarda gorunde biraz puan al diye sonra bizim deliklerimizi aynen yap diye sende fos çıktın eski yönetimin il temsilcileri çalışmaya devam et sonun hazırlanıyor bunu bil
Sağlık-Senli 4 ay önce
Metün Memiş Cumhurbaşkanı ile görüşebiliyordu. Bu adam dıdısının dıdusına gitmiş, yetmemiş bir de sunum yaptırmışlar. Ne hale gelmiş Sağlık-Sen itibar yerlerde. Yazıklar olsun.
Sağlıkçı 4 ay önce
Bir kaç gün sonra sendikadan istifalar ulaşır merkeze e devletten sendikan istifa edilseydi çok daha hızlı olacak hakkımızı savunmayan sendika yoneticilri lüks icinde yaşayan lüks arabalara binen çalışanın yanında bi nara atıp gerisi olmayan sendika
memur06 4 ay önce
Bu adamdan bir halt olmaz.şimdiye kadar yaptigi olumlu birsey yok
ccc 4 ay önce
SENDİKALARDAN LÜTFEN İSTİFA EDİN Kİ ANLASINLAR YOKSA SİZİN BURAYA YAZDIKLARINIZLA BİŞEY OLMAZ
hemsire 4 ay önce
Bugün bakan beyin açıklamalarından sonra umarım ikinizde istifa edersiniz!! O ellerinizi sağlıkçıların üzerinden çekin!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-7
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?