Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı: Tek Bir Branşa Yapılacak İyileştirme Ekibin Bir Halkasını Koparmaktadır!

"Sağlık Çalışanlarına müjde adı altında pompalanan popülist söylemler beklentileri yükseltmekten öteye geçmemiştir." diyen Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Şemsettin KARADOĞAN, Pandemiyle mücadelenin kahramanı koca bir sağlık ordusunda tek bir branşa yönelik yapılacak iyileştirme çabaları ekibin her bir halkasını birbirinden koparmaktadır. dedi.

Sendika 11.01.2022, 13:48 Zeynep Elmalı
Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı: Tek Bir Branşa Yapılacak İyileştirme Ekibin Bir Halkasını Koparmaktadır!

Uyarıyoruz, erken teşhis doğru tedavi hayat kurtarır. Olumlu yaklaşım motive eder, iyileştirir. Belirsizlik ise insanı hasta eder.!

Sürecin en başında kamuoyuna Sağlık Çalışanlarına müjde adı altında  pompalanan popülist söylemler beklentileri yükseltmekten öteye geçmemiştir. Hekim ve hekim dışı Sağlık Çalışanları arasında çalışma barışını bozmuştur. Pandemiyle mücadelenin kahramanı koca bir sağlık ordusunda tek bir branşa yönelik yapılacak iyileştirme çabaları ekibin her bir halkasını birbirinden koparmaktadır. Sağlık ekip işidir. Ekip’se yanlış politika belirleyiciler eliyle ayrıştırılmakta, parçalanmaktadır.

Kamuoyunda aldığı tepki nedeniyle önce 22 Aralık 2021 tarihine, sonrasında Ocak 2022 ye ertelenerek TBMM Sağlık Komisyonunda bekletilen düzenleme Sağlık Çalışanlarının tamamının ekonomik haklarını iyileştirecek şekilde derhal yasalaşmalıdır.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Bu memleket salgınla mücadele de kendi aşısını üretebilmiş dünya da sayılı ülkelerden biridir. Sağlığa da Sağlık Çalışanına da gereğini yapacağına inancımız tamdır.

Pandeminin tekrar tırmanışa geçtiği, virüsün her gün mutasyona uğrayarak kol gezdiği bu günlerde Sağlık Çalışanlarının gözü, kulağı TBMM Sağlık Komisyonunda.

Vakit yorgun Sağlık emekçilerinin hakkının ödenmesi vaktidir.

Şemsettin KARADOĞAN 
Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (13)
dr 2 hafta önce
branş aynı mesleğin içerisinde olur. Matematik öğretmeni, fizik öğretmeni vb. veya radyoloji uzmanı, pediatri uzmanı vb. Hekimlik bir branş değil meslektir.
YÜZDE 20 ZAMDA HEKİMLER KOPTU 2 hafta önce
HEPİNİZ ALDINIZ YÜZDE 20 Yİ. HEKİME GELİNCE ORTALIĞI AYAĞA KALDIRDINIZ HAİNLER İKİYÜZLÜLER
saglikci 2 hafta önce
su tipe bak bu adam ne anlar branstan meslekten
dr 2 hafta önce
o yüzden kimseye yapmayalım dediler ve başardılar
Hemşirelere verilen yüzde 20 2 hafta önce
Geri alınmalı anlamı çıkar bu laftan
cemal kaymakcı 2 hafta önce
Sayın Dr. arkadaş hekimlik bir meslek ve gerçekten önemli bir meslek devletten hakettiği değeri alıyor mu (madden) dersen almıyor derim.Ama bir doktor olarak kendinizi de üst kategoride görmek diğer mesleklere de aşağılayıcı bir şekilde bakmak ne kadar mantıklı.
haydar haydari 2 hafta önce
dr. denen arkadaş evet dr. önemli bir meslek saygım var fakat o zaman hastayı da siz bakın kayıdı da siz açın temizliğide kendniz yapın eyvAllah derim.
Hıyarlı yoğurtçu 2 hafta önce
Hadsiz akılsız haydar. Seninle tartışılmaz. Hekime pas pas yap diyecek kadar akılsızsın çünkü.
Karabük 2 hafta önce
Ekip derken neyi kast ediyorsun kapıdan içeri giren bütün çalışanlarmı güvenlik temizlik sekreter hemşire sağlık memuru Dr bunumu anlatmaya çalışıyoruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-4
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?