Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Barutcu: Çözüm Bekleyen Birçok Sorun Var!

Sağlık-Sen Karabük Şubesi tarafından düzenlenen Teşkilat Toplantısı, Genel Sekreter Durali Baki ve Genel Başkan Yardımcısı Yasin Barutcu’nun katılımıyla yapıldı.

Sendika 10.07.2021, 19:27 11.07.2021, 03:48 Güler Sağlam
Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Barutcu: Çözüm Bekleyen Birçok Sorun Var!

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının büyük fedakarlıklar gösterdiğini dile getiren Genel Başkan Yardımcısı Yasin Barutcu, çözüm bekleyen birçok sorunun olduğuna dikkat çekti. Toplu Sözleşme masasında birçok sorunu gündeme getireceklerini söyleyen Barutcu, “Mücadelemizden asla taviz vermeyeceğiz. Biz bu milletin umudu olan sağlık ve sosyal hizmet çalışanları emeklerinin karşılığını alsın diye çabalıyoruz. Yaşanan adaletsizlik ve haksızlıkların her zaman karşısında durduk, durmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

  # Personel Sağlık'ın Whatsapp Haber Bültenine abone olmak için tıklayın. Detaylı Bilgi için tıklayın.

Toplantıda konuşan Genel Sekreter Baki, enflasyon karşısında tüm kamu görevlilerinin maaşlarının eridiğini söyledi.

Baki, “Sağlık çalışanlarımız döner sermaye sisteminde yaşanan adaletsizlikten dolayı hak ettiklerini alamıyor. Bir de enflasyona karşı maaşları giderek eriyor. Sağlık çalışanlarımız hem döner sermaye hem de enflasyon mağduru. Biz pandeminin kahramanları sağlık çalışanları emeklerinin karşılığını alsınlar diye mücadele ediyoruz. Sağlık çalışanları canlarını ortaya koyarak, günlerce evlerinden uzak kalarak çalıştılar, çalışmaya da devam ediyorlar. Kimse bu fedakarlığı, azmi görmezden gelmesin” diye konuştu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (8)
Hikaye bile değil, masal. 5 ay önce
Maaşlarınız köşeli ; lakin laflarınız yuvarlak. Hedef içermiyor, vaat içermiyor, yüzdelik veya rakam hiç içermiyor. Sendika üyeleri için; dostlar alışverişte görsün konuşmaları, boş durmuyoruz-verdiğiniz aidatları hak ediyoruz faaliyetleri.
Katılıyorum 5 ay önce
Bu süreçte sendikaya güvenmiyorum bekleyip görecez yine sendika ve siyasi oyunlarla uzun zamandır beklediğimiz iyilestirmeler yapılmaz ise secimde gerekeni yapacağız.artik bunun başka bir yolu yok tüm personel de bunu bilmeli sadece yöneticileri tepedeki yandaşları düşünen bir hükümetin temelde çalışan personelin oy gücünü görmesi lazım ki yöneticilerin seçimlerde bir hiç olduğu anlaşılsın....sozlesmede istediğimizi alamayıp birde hükümeti oyla desteklersek önümüzdeki yıllarda buralarda hiç ağlamayalım.artik herşeyi çözen oy bu zamnda toplu bir oy potansiyeli olursa vatandaş gibi değerli oluruz.sendika falan boş işler.
Sağlıkcı 5 ay önce
Neden çözemediniz bugüne kadar? Sizler bu sendikanın yöneticileri değilmi siniz? Toplu sözleşmenin sonucunu bekliyorum istifa edip etmemek için. Seyyanen 1500 TL zam, 2022 için %25-%20, 2023 için %20-%15 maaş artışı bekliyorum. Herşey ateş pahası olmuş bu oranlar çok değil.
HEMŞİRE AYŞE, FATMA,AYSU 5 ay önce
HADİ ORDAN YALANCI YALAKA SENDİKA.
parasız sağlıkçı 5 ay önce
ne kadar yuvarlak bir söylem. sorunlar belli açık açık tak tak tak diye sıralasanız ya.
sağlıkçı en yoksul memur oldu hemde en çok çalışan . vasıfsız işçi yaptık deseniz ya gasptekttik deseniz çatır çatır.
YAZIKKK 5 ay önce
BU SORUNLARI SAZLI SÖZLÜ TÜRKÜLÜ MÜ TARTIŞIYORSUNUZ....
Ahanda 5 ay önce
Sağlıkçılara bir katkınız olmadı ve olmayacağı belli, fakat takdir ettim hiç olmazsa bu pandemi sürecinde tabii sağlıkçılar kaderde olmasa da zorluk çeken müzisyenleri çağırıp keyif yapmışsınız, biraz o arkadaşlara katkınız olmuş ona sevindik:)
icraat artık yettiniz 5 ay önce
sözü bırakıp icraata gelll
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?