PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Sağlık Sen Genel Başkan Vekili: Bir Kazanç Varsa Herkese Adil Dağıtılmalı!

Sağlık Sen Genel Başkan Vekili Durali Baki "Bir Kazanç Varsa Herkese Adil ve Hakkaniyetli Bir Şekilde Paylaştırılmalı" dedi.

Sendika 01.10.2022, 18:41 01.10.2022, 18:46 Cansu Polat
Sağlık Sen Genel Başkan Vekili: Bir Kazanç Varsa Herkese Adil Dağıtılmalı!

Sağlık Sen Genel Başkan Vekili Durali Baki, pandemi sürecinde vefat eden sağlık  ve sosyal hizmet çalışanlarına Allah’tan rahmet diledi.

Bu teşkilatın ilk meşalesinin İstanbul’da ateşlendiğini anlatan Baki, o günden bu yana sahada destansı başarılara imza attıklarını dile getirdi. Kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan teşkilat mensuplarına teşekkür eden Baki, “Biz gücümüzü sizlerden alıyoruz. Sendikal mücadelemizin yegane kahramanı sahada sizlersiniz. Herkes çok iyi biliyor ki, bir sorun varsa o sorunu sadece Sağlık-Sen çözer. Birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

İstanbul’da sendikal mücadele yapmanın zorluluğuna değinen Baki, her daim ve her koşulda sağlık çalışanlarının yanında olmayı kendilerine düstur edindiklerini kaydetti.

“Bir Kazanç Varsa Herkese Adil ve Hakkaniyetli Bir Şekilde Paylaştırılmalı”

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan Ek Ödeme Yönetmeliği’ne de değine Baki,  yönetmelikle sağlık çalışanlarının ekonomik ve özlük haklarına yönelik önemli adımların atıldığını, ancak bazı maddelerin adaletsizliğe neden olduğunu ifade etti. Baki, “Bir kazanç varsa herkese adil ve hakkaniyetli bir şekilde paylaştırılmalı. Çalışanların memnuniyetini sağlayacak, adaletli bir düzenleme talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (30)
Adalet 2 ay önce
Eşitlik adalet demek değildir. Herkes ne kadar hak ediyorsa o kadar almalı. Bütün gün ameliyat yapan cerrah ile 2 çay koyup toz silen bütün gün oturan aynı mı alsın?
vatandaş 2 ay önce
adaleti ücretler arası 5 kat 10 katla açıklayamazsınız..bu adaletsizlik demektir
Sağlıkçı 2 ay önce
Zaten sadece memura zam veya maaş veriliyor..
Algı bu yönde, memura %40 verildiği yerde asgarî ücrete %70 zam , emekliye %42,5 zam,
İşçiye zam, ikramiye, tediye, giyim yardımı, yemek yardımı, yol yardımı, vs.vs. ekstra yardımlar verildi.
İzmirr 2 ay önce
Sen Genel başkan olunca hepsi olucak inşAllah başkanım
Memur 2 ay önce
30 uyesi olanda 260.000 uyesi olan sendikada aynı seyi soyuluyor.sizin farkiniz ne.soylemlerden ote gitmeyen cikislar.Aklinizi basiniza alin.benden soylemesi.zemin kaygan
hemşire 2 ay önce
chp gelince o haksız zam kaldırılacak inşAllah
Hadi canım ordan 2 ay önce
Peki bundan şeyin haberi var mı? Mesela CHP’nin :)
hemşire 2 ay önce
ek ödeme herkese eşit verilmeli
Dr 2 ay önce
Dr hastaneye para kazandıran sende bedava çalışmadan bankamatik memurluğu ile para al sonrada adalet de sen kimsin diğer personele devlet maaş vermiyormu birde hastane kazancını ver sonrada millete yüklen senin beynin varmı sen sendikanın kazancı her ay 5 tirilyon neden dagitmiyorsunuz nereye veriyorsunuz siz kamu zararına çalışan insanlarsiniz
Saglikci 2 ay önce
Sizde amin desenize.isimiz cek caklara lazimlara kaldi.baskanimiz boyle buyurdu.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın